Hotelu sme ako rodina dali srdce

 Hotelu sme ako rodina dali srdce

 

Rodina Hanuliaková si splnila svoj sen a vytvorila moderný hotel v srdci Malej Fatry. Samotný nápad postaviť hotel vznikol v hlave majiteľa hotela pána Jozefa Hanuliaka, ktorý sa dlhé roky venuje stavebnej činnosti. Inšpiráciu čerpal niekoľko rokov najmä vo svojej práci  a cestovaní po svete.  Cesta k vysnívanému hotelu nebola jednoduchá, no opäť sa držal svojho hesla “Všetko sa dá, len treba chcieť”. Na projekte najskôr pracoval sám, potom sa k nemu pridala aj dcéra Kristína  a spoločnými silami vytvorili miesto s rodinnou atmosférou, kde vládne harmónia a srdečnosť. So sympatickou spolumajiteľkou Kristínou a marketingovou manažérkou Máriou sme sa porozprávali.

Village resort Hanuliak Belá

Kde ste našli inšpiráciu ísť do hotelového biznisu?

Kristína: “Myslím, že toto je skôr otázka na otca, keďže ja som sa k nemu pridala trošku neskôr ale skúsim odpovedať za neho. V rámci jeho práce precestoval viac ako polovicu sveta, spoznal mnoho krajín a otestoval tak nespočetné množstvo zahraničných hotelov a ich služieb. Z každej cesty sa vrátil plný nových zážitkov a nápadov, ktoré chcel zrealizovať aj u nás na Slovensku. Vždy ho nadchol priateľský a otvorený prístup zahraničných ľudí, ale  aj to  ako dokážu urobiť aj z obyčajnej veci atrakciu a prilákať tak množstvo turistov, ktorí sa k nim radi vracajú. Na Slovensku máme veľmi peknú prírodu a veľmi veľa zaujímavých miest. A keďže on sám miluje naše horyprírodu, chcel tieto naše krásy ukázať nielen zahraničným ale aj slovenským turistom, aby nemuseli cestovať do zahraničia ale opäť trávili svoje dovolenky na Slovensku. Rozhodol sa tak splniť si svoj sen a svoje skúsenosti priniesť aj k nám a postaviť tu moderný hotel s kvalitnými službami vo svojej rodnej dedine. Samotný totem – strážca z kameňa, ktorý môžete vidieť pred vstupom do hotela  je inšpirovaný z cesty z Kanady. Nachádza sa aj v logu samotného rezortu. Kamenný panáčik drží ochrannú ruku nad celým rezortom, zelená farba v logu symbolizuje prírodu v ktorej sa Village resort Hanuliak nachádza.”

Village resort Hanuliak

Ako prebiehala realizácia rezortu?

Kristína: “Na začiatku boli vypracované rôzne projekty, vizualizácie, ako by mal rezort vo finále vyzerať. Tie sa však postupne menili, pretože sa naše nároky každým dňom zvyšovali. Chceli sme vytvoriť reprezentatívne miesto, ktoré bude ponúkať modernékomfortné priestory a budú sa poskytovať kvalitné služby. Absolvovali sme preto množstvo zahraničných ciest, výstav, stretnutí s hoteliermi a dodávateľmi. A vyberali sme len tie najlepšie a najkvalitnejšie veci na slovenskom a zahraničnom trhu. Samotný design rezortu je teda naším spoločným dielom na ktorom sme intenzívne pracovali niekoľko rokov.”

Kristína Hanuliaková

Prečo práve Village resort Hanuliak?

Kristína: “Nechceli sme hotel pomenovať podľa názvu, ktorý ľuďom nepovie nič. Chceli sme niečo naozaj naše, niečo osobité s príbehom. Rezort nesie naše meno a sme na to hrdí. Dali sme tu kus nášho srdca, nášho životného príbehu. Je postavený v dedine, v ktorej sme vyrastali a kde nás viažu spomienky. Náš hotel je rodinný, chceme aby naši hostia cítili harmóniu, srdečnosť a profesionálny prístup už pri samotnom názve.”

vstup

Radili ste sa s niekým?

Kristína: “Áno samozrejme, bez toho by to nešlo. Okrem našich osobných skúseností sme čerpali aj zo skúseností našich dodávateľov, známych a aj priateľov, ktorí sa pohybujú v hotelovom prostredí. Do rezortu sme tiež prijímali ľudí, ktorí sa v hotelovom biznise pohybujú už dlhšie a vo svojej práci sú odborníci. Ako napríklad aj Peťo Frolo, ktorý nám pomáhal  s realizáciou kuchyne vo svojom voľnom čase a hlavne popri svojej práci v Rakúsku.  A teraz je našim šéfkuchárom.”

Peter Frolo

Čomu ste sa venovali predtým ako ste sa rozhodli spoločne s otcom stavať hotel?

Kristína: “Po ukončení štúdia na vysokej škole som si spolu s mamou a sestrou otvorila obchod s dámskou módou, ktorý som neskôr sama viedla. Popri svojej práci som mala trošku čas a keďže milujem design a nové výzvy, tak som začala pomáhať otcovi s projektom. Myslela som, že  pomôžem s nábytkom, doplnkami, dekoráciami a moja práca skončí a opäť sa budem plne venovať móde. No opak bol však pravdou. Táto práca ma tak vtiahla, že som na projekte pracovala každú voľnú chvíľu. Dokonca aj v noci som sa budila na nápady, ktoré by sme v rezorte mohli zrealizovať. Tešila som sa z každého nového kusu nábytku, z každej zariadenej veci. Ani som si nestihla uvedomiť ako, a zrazu som prechádzala do samotnej prevádzky hotela. Vyberala som inventár, riešila veci so šéfkuchárom a manažérom hotela, bola som súčasťou pracovných pohovorov. Začala som čítať  množstvo kníh, odborných článkov, veľa som cestovala a navštevovala rôzne hotely a reštaurácie.  Začala som sa teda viac zaujímať o samotné hotelierstvo. Veľkou výhodou bolo, že aj môj manžel pracuje ako riaditeľ v blízkom hoteli. Pre rady a nápady som nemusela chodiť ďaleko.  Najlepšou školou je však samotná prax. Otcov sen sa zrazu stal aj mojím snom a ja si už ani neviem predstaviť, že by som pracovala inde, ako tu. Som nesmierne šťastná, že som dostala túto príležitosť a môžem byť súčasťou Village resort Hanuliak.”

Kristína Hanuliaková

Ako by ste opísali prácu v hotelierstve?

Kristína: “Práca v hotelierstve je veľmi ťažká ale zároveň zaujímavánaplňujúca. Každý deň sa stretnete s niečím novým, niečo nové sa naučíte. Neustále musíte sledovať nové trendy, zdokonaľovať sa  a prinášať hosťom  niečo nové a hlavne iné. Musíte sa niečím odlíšiť, aby ste ľudí zaujali a aby si vybrali práve vás.”

V čom je váš hotel iný?

Kristína: “Náš rezort sa nachádza v krásnej prírode Malej Fatry, je obklopený horami a upravenou záhradou, ktorej súčasťou je aj hotelové jazero. Interiér aj exteriér rezortu je navrhnutý tak, aby sa náš hosť cítil u nás príjemne a komfortne.

Village resort Hanuliak

Môžete u nás stráviť rodinnú dovolenku, usporiadať konferenciu, rodinnú oslavu, svadbu, firemný teambuilding, zrelaxovať v našom wellness centre, vychutnať si dobré jedlo alebo si len tak s priateľmi posedieť pri dobrej káve alebo vínku. Ako jediný rezort na Slovensku sme vybudovali pre našich hostí aj lezeckú stenu, ktorá je vysoká 13,5m a ponúka 18 lezeckých línii a zaradila sa tak medzi najvyššie lezecké steny na Slovensku.

Lezecká stena

Village resort Hanuliak

Súčasťou nášho rezortu je aj Estetické centrum krásy, kde si môžu oddýchnuť nie len ženy, ale aj muži a dopriať si tak chvíľku pre seba. V letných mesiacoch si u nás môžete zajazdiť na štvorkolkách, užiť si vonkajšiu grilovačku so šéfkuchárom, alebo si vychutnať rodinný výlet na bicykloch.

estetické centrum

výlety

Našim hosťom chceme ponúkať zážitky a nezabudnuteľné chvíle, na ktoré si budú hostia pamätať.”

Ako to je s personálom?

Kristína: “Nájsť dobrý personál a udržať si ho, je v dnešnej dobe naozaj ťažké. Prešli sme si naozaj nespočetným množstvom pohovorov a ja som veľmi rada, že sa nám podarilo nájsť ľudí, ktorých práca baví, majú prirodzený záujem o nové veci, radi sa zdokonaľujú vo svojej práci, čo ma veľmi teší. Naším zamestnancom ponúkame školenia, vytvárame priestor na sebarealizáciu a oni nám to vracajú. Ľudí, ktorí u nás pracujú nevnímame ako zamestnancov, ale ako našu hotelovú rodinu.”

Tím Village resort Hanuliak

Mária, vy ste zamestnanec hotela a blízka kolegyňa Kristíny. Ako ste sa dostali k hotelierstvu, tak krásnej aj keď náročnej práci?

Mária: “Vyštudovala som pedagogickú školu a v hotelierstve som začala pracovať pred 10 rokmi. Najskôr som pracovala ako vedúca recepcie, neskôr ako prevádzkar a nakoniec ma pohltil obchodmarketing. Ak máte cieľ, nie je ťažké presadiť sa, hlavne musíte mať zázemie v rodine, a to ja mám najmä v manželovi. Medzi vlastnosti manažéra musí patriť asertivita, diplomacia, schopnosť počúvať a pracovať v tíme, s ľuďmi, na jednej strane so zamestnancami a na strane druhej s klientami.”

Mária Pišová

Je dobré ak si zamestnanci prejdú rôznymi pozíciami? Ako to bolo u vás?

Mária: “Myslím že je skvelé, keď si človek prejde rôznymi pozíciami. Človek potom vie lepšie pochopiť prácu iných. Manažovanie hotela, je práca s ľuďmi, ktorá je síce ťažká ale veľmi pekná.”

Village resort Hanuliak

Aký je váš spoločný cieľ?

Mária: “Chceme poskytovať aj naďalej vysoký štandard služieb. Aby ľudia necestovali na dovolenky len do zahraničia, ale spoznali aj krásy Slovenska a Malej Fatry. Chceme sa neustále zlepšovať a ponúkať vždy niečo nové, napríklad aj v podobe zaujímavých eventov, gurmánskych špecialít z našej reštaurácie. Snažíme sa aby naši hostia počas pobytu využili všetky služby, ktoré rezort ponúka a odchádzali spokojní, oddýchnutí, plný nových zážitkov a radi sa k nám opäť vracali.”

Village resort Hanuliak tandem

Village resort Hanuliak

Kristína s kolegyňou a marketingovou manažérkou Máriou Píšovou ste v úzkom pracovnom kontakte deň čo deň. Ako sa dopĺňate a aká je vaša spolupráca?

Kristína: “Myslím, že s Majkou sme si veľmi dobre sadli. Spolupracujeme spolu najmä v oblasti marketingu a plánovania, vymýšľame nové veci, ktoré postupne realizujeme a ponúkame naším hosťom. Spoločne sa veľmi dobre dopĺňame. V budúcom roku sa naši hostia a klienti majú naozaj na čo tešiť. Pripravili sme si pre nich naozaj bohatý program. Najbližšie nás čaká koncert Cigánskych diablov, na ktorý sa veľmi tešíme.”

Village resort Hanuliak

Rešpektujú vás ako ženský tandem?

Kristína: “Áno, rešpektujú.”

Ako by ste nám opísali pána Hanuliaka, majiteľa hotela?

Kristína:  “Môj otec je veľmi kreatívny a cieľavedomý človek. Vo svojom živote vybudoval úspešnú stavebnú firmu a teraz pokračuje v budovaní ďalšieho diela v podobe “Village resort Hanuliak”. Ja som veľmi vďačná, že mám po svojom boku takúto osobnosť, o ktorú sa môžem oprieť, ale hlavne sa od neho veľa naučiť. Je to človek, ktorý ma posúva vpred a každý deň mi ukazuje, že človek dokáže oveľa viac ako si myslí.”

Kristína Hanuliaková

Mária: “Motiváciou pracovať vo Village resort Hanuliak bolo pre mňa prostredie v ktorom sa nachádzame a neskutočné možnosti, ktoré rezort ponúka, ale aj prístup majiteľov hotela. Sú veľmi ľudskí, priateľský, nezavrhnú žiadny nápad a názor, vždy si nás vypočujú a sú veľmi ústretoví. Páči sa mi, že sú tu vždy s nami,  medzi nami, sú najmä súčasťou hotela.”

Mária Pišová

V čom vidíte v cestovnom ruchu a hotelierstve na Slovensku problémy?

Mária: “Myslíme, že najväčším problémom na Slovensku je, že sa hotely a celkovo poskytovatelia služieb vnímajú ako konkurencia. Keby sme sa vzájomne spojili a podporovali, mohlo by to mať veľmi dobrý výsledok. Slovensko veľký potenciál, len ho musíme spoločne vyzdvihnúť.”

Village resort Hanuliak

V čom vidíte zatiaľ váš najväčší úspech?

Mária: “Za najväčší úspech považujeme, že sa nám  podarilo vytvoriť krásne miesto s rodinnou atmosférou. Sme šťastní, že rezort žije každým dňom viac a viac. Na to, že sme otvorený len krátko získali sme veľa spokojných hostí, ktorí sa k nám radi vracajú a niektorí z nich sa stali aj našimi priateľmi. Je úžasné sledovať, ako sa hostia prechádzajú po priestoroch, ktoré ste zariaďovali, sedia za stolom, ktorý ste vyberali a na tvárach vidíte úsmev a spokojnosť. Potešia vás pozitívnou spätnou väzbou a cítia sa u nás dobre. Práca, ktorú sme do toho dali, má preto zmysel. To je to, čo nás každý deň tešíposúva vpred.”

Text: Augustína Markocsyová

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Guťka Markocsyová

Pôžitkárka, instaguru a organizačný mozog celého portálu. Naša Guťka plánuje všetky cesty, fotenia i články. A vďaka jej citlivému oku je výsledná podoba článkov taká, aká je. I sociálne siete také, aké sú.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články