Sýpka z Cífera

 Sýpka z Cífera

 

Cífer, tak krásna obec v Trnavskom kraji v sebe ukrýva niečo nielen kávičkársky výnimočné. Milým prekvapením je pomerne nová kaviareň Kafe Sýpka, kde vládne priateľská a rodinná atmosféra s vôňou čerstvo napečených koláčov. Ku šálke lahodnej kávy dostanete čosi navyše – tak príjemnú dobíjajúcu energiu od ľudí, ktorí Sýpke dali nový, kaviarenský život.

Kafe Sýpka

Príbeh začína priateľstvom,  Andreja KrižanaTibora Čepca. Osudy dvoch kamarátov spája veľa spoločného a hoci sú podobné, každý z nich zbieral skúsenosti po svojom.  Zmocnila sa ich však túžba priniesť niečo nové, do čoho vložia lásku ku gastronómií, ktorá ich sprevádza už od študentských čias. A tak svoje sily spojili.

Kafe Sýpka

Kafe Sýpka

Kafe Sýpka

Inšpiráciu čerpali zo zahraničia, kde Andrej strávil pomerne dlhý čas ako kuchár. Tibor zbieral skúsenosti na Slovensku a neskôr sa usadil v rodinnej firme, ktorá disponovala nevyužitým, pomerne veľkým priestorom. Ten dnes, po rekonštrukcii, prináša Cíferčanom i návštevníkom z okolitých miest okamihy, ktoré sú spájané so šťastím a radosťou.

Kafe Sýpka

Kafe Sýpka

Názov kaviarne sa odvíja práve od miesta, kde sa v minulosti uskladňovalo obilie a iné poľnohospodárske výrobky. V obci je toto miesto dobre známe. Predtým v nej majitelia hrávali napríklad bedminton a iné spoločenské hry. A dnes vám tu zorganizujú aj vlastnú narodeninovú oslavu. Nemusíte mať GPS v hlave, pretože kaviareň nájdete ihneď. Cífer je pekná dedina s potenciálom a Sýpka sa toho chytila. Napriek obavám majiteľov, či si k nej domáci nájdu cestu, dnes kaviareň navštevujú aj ľudia z okolia i vzdialenejších miest.

Kafe Sýpka

Kafe Sýpka

Kafe Sýpka

Koncept kaviarne dotvára i logo – veľká lampa zo sýpky v zemitej hnedej farbe. Do tvorby sa zapojila aj Andrejova manželka a Tiborova mamička. Nápadov mali naozaj dosť a tak si zašli po usmernenie od architekta. Tvrdia, že to bolo najlepšia voľba, lebo všetky predstavy sa spojili do jednej – tej reálnej.

Kafe Sýpka

Kafe Sýpka

Kafe Sýpka

Interiér kaviarne je vytvorený vo vidieckom štýle. Dominantou kaviarne je bar, stoly,  stoličky z tmavého dreva a premyslené detaily. Nájdete tu aj vzácne kúsky, ktoré majitelia získali v blízkych starožitnostiach. Ak potrebujete dobiť energiu, akosi prirodzene ju získate z červenej steny a pohodlného koženého gauča. V Kafe Sýpka si dali naozaj záležať na každom detaile. Od keramických hrnčekov, ktoré vyzerajú ako smaltované, čerstvých kvetov vo váze, až po originálne džbániky na mliečko. Svoje čaro ma i krásna terasa. Slnečné lúče, kvety a vždy upravený trávnik vo vás vzbudia jednoducho pocit krásna.

Kafe Sýpka

Kafe Sýpka

Kafe Sýpka

Kávu značky ORO, praženej na Slovensku si vychutnáte. Kreativita a skúsenosti Andreja sa premietli aj do menu. V Sýpke nájdete domáce koláče, raňajkové menu, domácu štrúdľu, či lievance. K čapovanému pivku môžete ochutnať čerstvé sendviče, či kačaciu paštétu.

Kafe Sýpka

príprava kávy

príprava kávy

Život je na to, aby sa vychutnával. Život je na to, aby sme ho strávili tam, kde sa cítime dobre. Tam, kde nám na tvári vyčarujú radosť, ukážu svoju ľudskosť a dobré srdce. Kde sú ochotní splniť všetky vaše túžby. V Kafé Sýpka to rozhodne nájdete, navyše aj s profesionálnym prístupom majiteľov i usmievavými zamestnancami.

Kafe Sýpka

Kafe Sýpka

Kafe Sýpka

Kafe Sýpka nájdete aj na facebooku.

Text: Kávičkári

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *