Editoriál: Čaro Objavovania

 Editoriál: Čaro Objavovania

 

Čo všetko ste už objavili so šálkou kávy v ruke? Prediskutovali ste pracovné, či súkromné záležitosti, objavili nové dovolenkové destinácie alebo len tak príjemne posedeli s vašimi blízkymi?

Mark scrub

My sme sa rozhodli s kávou prebádať na Slovensku takmer neprebádané a odhodlali sme sa kávu použiť ako základ pre naše kozmetické výrobky. Dôvodom bol fakt, že nám káva vonia, chutí a poznáme jej osviežujúce účinky. Tak, ak prospieva nášmu telu zvnútra, prečo by sme nemohli jej blahodárne účinky dopriať nášmu telu aj zvonka? A tak vznikol nápad pod značkou MARK face and body vyrábať prírodné kávové peelingy ako aj iné prírodné kozmetické výrobky obsahujúce kávu.

Mark scrub

Mark scrub

Medzi nápadom a realizáciou bol dlhý proces objavovania. Znie to veľmi jednoducho – nasypať, zamiešať, potom opäť čosi pridať, opäť zamiešať… a tak dookola. V skutočnosti si objavenie tých správnych ingrediencií, ich správnej kombinácie a postupu výroby, vyžiadalo množstvo dní usilovnej práce a zanietenia. Prinieslo nám to veľa zábavy, neporiadok v kuchyni aj v kúpeľni a občas aj veľkú dávku frustrácie.

Mark scrub

scrub Mark

Napriek tomu, že proces objavovania bol zložitý a zdĺhavý, stál za to. Nielen kvôli tomu, že sme objavili čo sme hľadali, ale aj kvôli tomu, že sme našli aj to, čo sme nehľadali – o sebe, svojej motivácii, svojom vnútri…

Mark scrub

scrub Mark

V našom prípade nás naša zvedavosť a vytrvalosť doviedli k tomu, že sme našli MARKa a to pri zachovaní našich základných pravidiel – používať kvalitné suroviny, vyrábať prírodný produkt bez konzervantov a farbív a predávať kozmetiku, ktorá sa o pokožku postará dôsledne – ošetrí ju, zregeneruje a vyživí. Na základe spätnej väzby, ktorej sa nám dostáva od našich klientov, veríme, že sme objavili toho správneho MARKa.

Mark scrub

Mark scrub

Aktuálnu ponuku našich produktov MARK face and body tvoria kávové peelingy so 6 rôznymi arómami (káva, čokoláda, kokos, pepermint, citrus, melón), kávový peeling určený pre citlivú pokožku tváre a kávový peeling určený špeciálne pre mužov. Novinkou v našej ponuke, ktorá taktiež obsahuje kávu, je set, ktorý tvoria dva produkty – balzam na pery a scrub na pery. Pri tomto však náš proces objavovania nekončí. Pripravujeme ďalšie produkty, ktoré, veríme, budú každodennou súčasťou kozmetickej rutiny našich zákazníkov.

Mark scrub

Mark scrub

A v tom je čaro objavovania. Ak dosiahnete prvú métu, chcete vedieť kde je tá druhá a potom aj to, kde sú tie ďalšie. Rovnako sme na tom aj my! Naše doterajšie úspechy a hlavne reakcie našich zákazníkov nás nabíjajú novou energiou a chuťou pokračovať v objavovaní.

Mark scrub

Mark scrub

Vedľajšou, ale veľmi príjemnou stránkou objavovania v našom biznnise je, že si prácu radi nosíme domov. Veď predsa každý z nášho teamu chce dokonale poznať všetky naše produkty, ich vône a účinky. Preto máme na vlastnej koži odskúšané, že tých pár minút v sprche navyše, počas ktorých na seba nanesieme peeling, chvíľu ho necháme pôsobiť a potom ho dôkladne zmyjeme, dokáže byť veľmi prospešných. Občas pomôžu odplaviť nahromadený stres, niekedy prinesú nové nápady a občas naopak ukľudnia preplnenú myseľ. A to je len malý bonus k jemnej, sviežej a krásne voňavej pokožke.

relax s Mark scrub

relax s Mark scrub

Lechiquediplomatique a Scrub Mark

Podľahnite aj vy čaru objavovania. Bude to stáť za to!

team MARK scrub

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články