Kaviareň Café La Fée v Poprade: Provensálsky skvost pod Tatrami

 Kaviareň Café La Fée v Poprade: Provensálsky skvost pod Tatrami

 

Kaviareň, kvôli ktorej sa oplatí vycestovať. Nenápadne ukrytá na Námestí Sv. Egídia v Poprade, poodhalí čaro zo svojej pôvabnej provensálskej atmosféry už po otvorení dverí. Ľahká swingová hudba, elegantné zariadenie a za pultom čašník, akoby vystrihnutý z doby minulej. Dámy a páni, vitajte v Café La Fée.

Zariadenie podniku sa nesie najmä v štýle francúzskeho vidieka. Biele obklady stien skvelo korešpondujú s citátmi spisovateľov a kvetinové ušiaky volajú po pohodlnosti.

Café La Fée Poprad

Pootvorené dvere do malej kuchynky odhaľujú majiteľku kaviarne, ako vlastnoručne vyrába koláče. Po dokončení ich vezme čašník a s jemným úklonom odprezentuje každému z hostí. “Madam, smiem vám ponúknuť tortu z jahodami a mascarpone, alebo čokoládovú s banánom, či orechovu?” úctivo sa pýta a vy máte po našej typickej slovenskej “pohostinnosti” pocit, že snáď snívate. K tomu pútavý servis, káva značky Costadoro a najmä – po vypýtaní espressa dostanete skutočne espresso.

Café La Fée Poprad

Café La Fée interier

Café La Fée pohodlné kreslá

Café La fée francúzsky štýl

Café La Fée vínotéka

Café La Fée provensalský štýl

Dostali ste chuť na výlet do Popradu? Navigujeme vás na to správne miesto, klikajte na: Café La Fée

 

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *