Pozvánka na dve Cesty s jedným cieľom – vinárstvo VIAJUR

 Pozvánka na dve Cesty s jedným cieľom – vinárstvo VIAJUR

Vinárstvo VIAJUR vás srdečne pozýva na dve výnimočné podujatia: Cestu Jurom do VIAJUR (4. máj 2024) a Cestu Farnou do VIAJUR (18. máj 2024). Obe sľubujú kvalitné víno, prvotriednu gastronómiu a bohatý sprievodný program. A to všetko so vstupom zadarmo!

VIAJUR
V máji si vinárstvo VIAJUR pripravilo pre svojich hostí až dve výnimočné podujatia, ktoré bravúrne prepájajú víno, kvalitnú gastronómiu a neopakovateľnú atmosféru s bohatým programom. Úspešnú akciu Cesta Jurom do VIAJUR presunú aj na južné Slovensko, a tak sa tento rok koná po prvýkrát Cesta Farnou do VIAJUR.

Dve rozdielne lokality, každá so svojím osobitým čarom

Čo potrebuje človek ku šťastiu, aby si dokázal skutočne vychutnať pohár kvalitného vína? Pekné prostredie, príjemnú atmosféru, dobré jedlo či kvalitnú hudbu? Chutí tento mok najlepšie v historických vínnych pivniciach Kaštiela Pálffy, s grandióznymi tehlovými klenbami nad hlavou? Ak ste odpovedali áno, potom určite nezmeškajte podujatie Cesta Jurom do VIAJUR.

Láka vás viac predstava, ako držíte pohár vína a kocháte sa pohľadom na vinohrady, ktoré sa tiahnu do diaľky na strmých terasách nad mestom? Potom si naplánujte výlet na južné Slovensko a nezmeškajte prvý ročník festivalu Cesta Farnou do VIAJUR.

Za návštevu však určite stoja obe podujatia, ktoré prepájajú víno s výnimočnou gastronómiou a nezabudnuteľnou atmosférou. Ak okrem vína milujete ruch, smiech a život, prídete si na svoje.

VIAJUR-Cesta-Jurom
Tretí ročník podujatia Cesta Jurom do VIAJUR, ktorý sa uskutoční 4. mája, otvorí brány Kaštieľa Pálffy aj s historickými pivnicami vinárstva.

Cesta Jurom do VIAJUR – 4. máj 2024, Kaštieľ Pálffy, Svätý Jur

V historických pivniciach Kaštiela Pálffy vo Svätom Jure dozrieva víno už od roku 1580. Práve v nich sídli samotné vinárstvo VIAJUR, ktoré kombinuje tradičné prístupy výroby vína s modernými metódami. Tretí ročník podujatia Cesta Jurom do VIAJUR, ktorý sa uskutoční 4. mája, otvorí brány Kaštieľa Pálffy aj s historickými pivnicami vinárstva, kde vás čaká ochutnávka ich najlepších vín. O gastronomické zážitky sa postarajú À la carte reštaurácia Hostinec Palatín a fine dining ARTE Restaurant.

Cesta-Jurom-VIAJUR
Na podujatí Cesta Jurom do VIAJUR sa návštevníci môžu tešiť aj na kultúrne a hudobné vystúpenia či gastronomické zážitky v historickom prostredí Kaštieľa Pálffy vo Svätom Jure.

Súčasťou programu budú aj živé vystúpenia historickej skupiny Fringia, ktorá oživí dávne časy svojimi autentickými tanečnými číslami. V historickom duchu sa bude niesť šermiarska prezentácia zbraní a bojových techník či slávnostné salvy z diel. Popoludnie spestrí sabráž sektu uhorskou šabľou a unikátna Fashion show “Silné ženy renesancie”. Múzeum veteránov Oldtimer gallery predstaví svoje historické vozidlá. Pre deti a rodiny sú pripravené zábavné a interaktívne aktivity, ako napríklad tanečné a tvorivé workshopy, ktoré spríjemnia ich deň v kaštieli. Program vyvrcholí večernými koncertmi Jany Andevskej a Petra Lipu pod storočnou lipou.

Vstup na podujatie je zadarmo. Presný program, aj s časovým harmonogramom, si môžete pozrieť tu.

viajur-farna
Prvý ročník festivalu Cesta Farnou do VIAJUR na vinohradnícko-agroturistickej usadlosti vo Farnej ponúka pestrý program a scenériu obklopenú vinicami a prírodou. Návštevníci môžu očakávať okrem ochutnávky vína aj hudobné vystúpenia, workshopy tradičných remesiel a lokálnu gastronómiu.

Cesta Farnou do VIAJUR – 18. máj 2024, vinohradnícko-agroturistická usadlosť vo Farnej

Prvý ročník tohto festivalu sa uskutoční 18. mája a ponúkne pestrý program pre všetky vekové skupiny. O kvalitnú hudbu sa postarajú skupiny Polemic a Anna and the Barbies. Gurmánske zážitky doplní lokálna gastronómia a remeselné pivá z Pálffy Brauerei, ktoré v kombinácii s výberovými vínami VIAJUR vytvoria nezabudnuteľný gastronomický zážitok. Pre deti sú pripravené workshopy zamerané na tradičné remeslá ako hrnčiarstvo, kováčstvo, košikárstvo či plstenie, ale aj maľovanie na tvár a slamené bludisko.

Vstup na podujatie je zadarmo. Presný program, aj s časovým harmonogramom, si môžete pozrieť tu.

viajur-koncerty
Na oboch podujatiach sa predstavia aj zvučné mená hudobnej scény, ktoré sa postarajú o tú správnu festivalovú atmosféru. Vystúpia speváci Peter Lipa a Jana Andevská, či skupiny Polemic a Anna and the Barbies.

Nech už sa rozhodnete pre ktorékoľvek z týchto podujatí, čaká vás deň plný jedinečných zážitkov, naplnený nielen prvotriednym vínom, ale aj bohatým kultúrnym programom. Či už si vyberiete historické čaro Kaštieľa Pálffy vo Svätom Jure, alebo nespútanosť viníc usadlosti vo Farnej, zažijete nezabudnuteľné chvíle, ktoré obohatia nielen váš pohľad na svet vína. Vinárstvo VIAJUR sa teší na vašu účasť a príležitosť spoločne vytvoriť nezabudnuteľné spomienky.

Viac o podujatí sa dozviete na webe a Facebooku vinárstva.

Text: Tatiana Bubláveková
Zdroj fotografií: archív VIAJUR

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články