Pivárska klasika v centre mesta

 Pivárska klasika v centre mesta

Slang patril dlhé roky ku klasikám Bratislavy. Pub s jedinečnou atmosférou, na ktorý mladí i starší majú svoje spomienky. Pretože každý tam musel aspoň raz zablúdiť…

 

slang pub
Od začiatku tohto roka bol podnik zatvorený. Niektorí z nás smútili za dobrým pivom v jednej z najexkluzívnejších častí mesta, priamo na Hviezdoslavovom námestí. Podnik našťastie neutrpel a chute Bratislavčanov tiež nie, pretože len prechádzal rozsiahlejšou rekonštrukciou. Predná časť zostala klasická, pivárenská a zadná časť sa zmenila na otvorenú kuchyňu s príjemným presvetleným prístreškom. Pribudlo 40 miest na sedenie, ktoré sa v každom obľúbenom podniku len zídu.

 

 

slang pub

slang pub
slang pub otvorená kuchyňa

 

Slang sa zameral viac na jedlo, a to najmä klasické pivárske chuťovky v zmysle „podeľme sa“. Nové menu láka k deleniu sa s priateľmi. Máte chuť na viac vecí naraz? Tak sa o ne podeľte! Jednoducho si naskladajte na čo máte chuť.

 

 

slang pub jedlo
Lahodne totiž vyzerá aj pizza pečená na dreve, skewers (rôzne dobroty na ihle, napríklad mäso či kreveta), či mäsko pečené v Josper grile (efektný spôsob grilovania na prírodnom uhlí). My sme ochutnali takmer všetko a takmer sme sa po lahôdkach nepohli. Veď veru, pivárske jedlá nepatria medzi najľahšie. Aj preto ich treba zapiť riadnou porciou piva. Tých máte na výber našťastie dosť – potešia Krušovice, Paulaner, ale aj slovenský menej známy počin – Gejza. Šoférov poteší nealkoholická Stella Artois.

 

 

pivo slang pub

 

Keď budete najbližšie mať chuť na niečo „riadne chutné„, vyberte sa do Slangu. Nájdete tam kopu vôní a možno i spomienku na vašu starú lásku

 

 

slang pub

FOTO: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Odporúčané články

0
Budeme radi za vaše názory, prosím zanechajte nám komentár.x