Cestou za pôžitkami

Cestou za pôžitkami

Priznávame. Máme radi dobrú kávu, krásne podniky a luxusné hotely. Sme jednoducho pôžitkári. K ceste za pôžitkom však patrí ešte niečo navyše. Nie sme lenivci, radi si vychutnáme i kvalitnú prechádzku, či jazdu na štýlovom bicykli. Avšak na dlhé cesty je vhodné dobré auto.

 

Aj preto sme sa rozhodli, že obohatíme náš web o novú rubriku pod názvom “Cestou za pôžitkami”. Pretože pri našej ceste za kaviarničkami a hotelmi sa často stretneme s množstvom drobných detailov, ktoré stoja za podelenie sa, avšak doteraz sme ich jednoducho nemali kam dať.

 

cestou za pôžitkami mini cooper

 

Náš prvý zápisník z ciest je “východniarsky”. Spolu s redaktorkou Zuzkou a fotografom Ondríkom sme sa z Bratislavy vybrali do Prešova, Košíc a Humenného. Na cestu sme sa štýlovo zbalili do rozkošného Mini Cooper D. Napriek jeho veľkosti, sme do kufra autíčka napchali dva kufre, ruksak, 2 kabelky a tašku fotografa. Priznávame, bolo to len tak tak, ale Mini to s charizmou zvládlo.

 

mini recenzia

 

Mini svoju silu ukázalo ihneď na diaľnici pri Senci. Malý silák sa rozparádil a sviežo si fičal po ceste. Stabilita podvozku a pevná karoséria sa ukázali neskôr, na ceste z a do Humenného, keď sme trošku poblúdili a dostali sme sa do divokého pohoria, plného zákrut. Autíčko tak dovolilo vychutnať si krásnu a nedotknutú prírodu aj samotnému šoférovi.

 

mini cooper recenzia

 

Ako majster sa však ukázal v meste. Úzkymi ulicami sme prechádzali bez zaváhania  a nájsť parkovacie miesto nebol žiaden problém. A to aj v Prešove, kde sme využili ubytovanie v Antonio Pension Restaurant, na Jarkovej ulici. Penzión vedie milá rodinka, ktorá postupom času investuje do každej z izieb a dotvára im vznešenejší imidž. Pani domáca chce dokonca v budúcnosti variť, a to zdravé jedlá podľa Mačingovej.  Druhé ubytovanie, ktoré sme počas nášho výletu využili, bolo rovnako rodinné. Mini sme po útrpnom blúdení v rozkopaných Košiciach zaparkovali v úzkych uličkách sídliska Terasy. I náš cieľový bod sa volal Vila Terrasse. Ubytovanie rovnako ešte dokončujú, avšak len exteriéry. Interiér vás prenesie do iného sveta, do romantického Francúzska. Tak s vkusom zariadené apartmány sme už dávno nevideli a rovnakým zážitkom boli aj samotné raňajky. Nie tak obsahom (biele rožky 🙂 ), ale skôr celkovou atmosférou, ktorá bola mimoriadne romantická. Potešila kávička značky Barzuzz i príjemný pokec s majiteľmi. Čo nás však na Košiciach sklamalo, bola predajňa delikates DevaNapriek tomu, že po celom meste boli bilboardy na túto predajničku, očakávali sme, že taký malý fakt ohľadom otváracích hodín v sobotu, bude samozrejmosťou. Žiaľ, zatvorené. Touto cestou by sme radi dali zodpovedným ľuďom z Deva tip, aby predajňu určenú najmä turistom, otvorili aj počas víkendu, kedy je vysoká pravdepodobnosť zvýšenej návštevy mesta. Tak trošku sklamaní zo zatvorenia predajne, avšak kvalitne nabudení z návštev podnikov ako Staré časy, Nico, Yogis a Check Mate, sme sa vybrali späť na západ.

 

 

mini cooper cestou za pôžitkami

 

Touto cestou ďakujeme BMW group Slovakia za zapožičanie autíčka pre našu redakciu.

 

Text: Simona Budinská

Foto: Ondrej Bobek

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Odporúčané články

0
Budeme radi za vaše názory, prosím zanechajte nám komentár.x