Pánska záležitosť

 Pánska záležitosť

 

Gentlemani nevymreli. Stále sa tu nájdu takí, ktorí dámam podržia dvere, podržia dáždnik, keď vonku prší, ponúknu svoje sako, ak je vonku chlad. Vedia svoju dámu usadiť k stolu, a vedú dlhé a príjemné debaty. Niekedy  potrebujú pánsky svet a niekedy hľadajú miesto, kde sú opäť gentlemanom na káve, alebo vínku so svojou polovičkou. Gentlemani toto sú miesta pre obe zákutia vašej pánskej duše.

 

Klub gentlemanov, Piešťany

cigar klub villa zuckmann

rum Villa zuckmanninteriér Villa Zuckmann reštauráciaZuckmann Villa patrí ku skutočným perlám mestečkaPo rozsiahlej rekonštrukcii sa budova premenila na štýlovú kaviareň s reštauráciou, s ponukou luxusného ubytovania. Miesto disponuje dvoma terasami– jednou na korze a druhou diskrétne ukrytou vo vnútri dvora. Pánov ohúri klubovňa. Prvé, čo ich opantá po vkročení do prítmia elegantne osvietenej tehlovej miestnosti okrem tmavých drevených trámov a dreveného nábytku plného kvalitného rumu, je vôňa kožeNa mieru robená obrovská kožená sedačka, poskytne dostatok miesta a pohodlia pre viacero ľudí. Zo spodnej guľatej miestnosti, kde rovnako kraľuje veľká tmavo bordová kožená kráska, sa presklenými dverami dostanete do malej pivničky, o ktorej netušili pôvodní majitelia a ktorú našli tí noví. Prešla rekonštrukciou a vualà, na svete je príjemné miesto, kde sa dá nerušene degustovať kvalitné vínko. Je vidieť, že majitelia do tohto kúska mužského sveta vložili svoju dušu. Už len otvoriť dvierka na vitrínke, naliať si s priateľmi rum a za zvuku kvalitného džezu si vyrozprávať napríklad príbehy z dobrodružných potuliek po svete.

Viac info na: Zuckmann Villa

 

Šarmantný gentleman chodí v sivej, Trnava

betonka-vstupbetonka-barman betonka-trnava

Šarmantnú malú kaviareň s hravým názvom Betónka nájdete v najnovšom nákupnom centre v Trnave prepojenom s futbalovým štadiónom. Nablýskaný projekt v sebe neskrýva len množstvo nových obchodov, ale i nenápadnú štýlovú kaviarničku ukrytú v srdci nákupnej pasáže. V angličtine by sa Betónka dala opísať jednoducho ako „classy“. Nekričí, nepredvádza sa, nenájdete v nej žiadne zamatové kreslá ani trblietky, iba čistý, svieži, moderný štýl s elegantným, starostlivo vyberaným nábytkom a štýlovým barom. Hoci zariadenie v neutrálnych tónoch šedej farby, doplnenej elegantným svetlým drevom pôsobí skôr trochu maskulínnea najdievčenskejšou vecou v celej kaviarni môže byť farebná torta s makrónkami vo vitrínke na terase. Pánov však láka láka dobrá slovenská káva Coffeein pražená v Šahách, skvelé koláčiky z miestnej pekárne či usmievavý personál. Slovenskú ponuku vín dopĺňa i zopár originálnych „vychytávok“, napríklad víno od Gérarda Depardieu či speváka Stinga.

Viac info na: Betónka

 

Gentleman z Bariku, Partizánske

baric strop

baric vináreň Partizánske výber slovenských vín

Baric Wine Bar Caffe je príjemným osviežením v meste Partizánske, ktoré poznáme aj pod názvom “Baťovka”. Priestor je tematicky rozdelený do viacerých častí. Ponúka kaviareň, salónik i vináreň. Pánskemu oku najviac ulahodí vinárenská časť. Precízna práca dizajnéra sa odrazila na nevšednom použití dreva nielen na stene, ale aj na strope, ktorý pripomína včelie plasty. Skutočný dizajnový kúsok, ktorý dookola dvíha hlavy i stálych zákazníkov. Na netradičnej drevenej stene, v cik- cakovom prevedení svoje miesto našli vínka. Sú od slovenských malých vinárov, a nájdete medzi nimi skutočné skvosty. Také, aké v bežných reťazcoch nenájdete. Sú výsledkom vášne majiteľov, ktorí v baric organizujú aj pravidelné večery so slovenskými vinármi. Zabudnite na presská, či turkov. Na kvalitu prípravy pravidelne dozerá tím z Marco Polo Caffe. Odbornosť personálu je na prvom mieste rovnako ako aj skvelá chuť kávy Carraro. Gentlemani ste vítaní!

Viac info na: Baric Wine Bar Caffe

 

Rande s gentlemanom pod hviezdami, Levice

kaviaren

kaviarenastrum laus

Recept na šťastie, ktorý nájdete v srdci Levíc. Presne na tieto chvíle je stvorená vynovená štýlová kaviareň v hoteli Astrum Laus v Leviciach.  Nie je to totiž len luxusná oáza oddychu uprostred malého okresného mesta, kde dostanete úžasné jedlo i výborný servis, čaká vás tam aj skvelá káva. Nájdete v ňom hneď dve kaviarne – lobby bar na prízemí, ktorý poskytuje rýchly únik od pracovných povinností a elegantnú kaviareň ukrytú na poschodí, dokonalé miesto na rande pri chutnom koláčiku. K horúcim letným dňom a večerom patrí studená domáca limonáda. Tú si môžete vychutnať na príjemnej terase s výhľadom na pokojné námestie. Kaviareň hotela Astrum Laus sa tiež trochu inšpirovala hviezdnou dráhou, ktorá žije v názve hotela. Prírodné materiály a dizajnové kúsky sa tu spojili s tajomným tmavomodrým kobercom, pripomínajúcim hviezdnu oblohu. Romantické prvky a trendy svetlá v tvare kvetov prirodzene zapadajú do elegantného priestoru, kam môžete priviesť svoju polovičku. Hlavnou hviezdou kaviarne Astrum Laus je však prirodzene káva. Talianske espresso Bazzara sa tu vyníma v umeleckých šálkach s tradičnými a art-deco motívmi, ktoré len umocňujú výnimočný zážitok.

 

Viac info na: Business Hotel Astrum Laus ****

 

 

Text: redakcia Kávičkári.sk

Foto: Ondrej Bobek, Michal Zajaček

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Guťka Markocsyová

Pôžitkárka, instaguru a organizačný mozog celého portálu. Naša Guťka plánuje všetky cesty, fotenia i články. A vďaka jej citlivému oku je výsledná podoba článkov taká, aká je. I sociálne siete také, aké sú.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články