Barík baric

 Barík baric

Počas celého roka sú parky oázou pre ľudí. V lete chladia, na jeseň ohurujú svojou farebnosťou. A keď sú obohatené o príjemné podniky, vedia pôsobiť ako balzam na dušu. Tak ako to je aj v milom podniku baric v Partizánskom. Ukrytý v administratívnej budove, ponúka až tri vchody a z toho si práve jeden delí s príjemným parčíkom.

 

park Partizánske kaviareň baric

 

baric Wine Bar Caffe je príjemným osviežením v meste, ktoré poznáme aj pod názvom „Baťovka“. Partizánske na cestu kvalitnej gastronómie len nastupuje, a aj preto nás koncept, ako „milý barík“ baric tak veľmi teší. Priestor je tematicky rozdelený do viacerých častí. Ponúka kaviareň, salónik i vináreň.

 

vináreň baricvináreň baric salónik baric Partizánske

 

Nášmu oku najviac ulahodila vinárenská časť. Dá sa v nej usalašiť a cítite sa v nej ako včieľka vo svojom úli. Doslova. Precízna práca dizajnéra sa odrazila na nevšednom použití dreva nielen na stene, ale aj na strope, ktorý pripomína včelie plasty. Skutočný dizajnový kúsok, ktorý dookola dvíha hlavy i stálych zákazníkov.

 

baric vináreň Partizánske výber slovenských vín

baric vináreň Partizánske strop

 

Na netradičnej drevenej stene, v cik- cakovom prevedení svoje miesto našli vínka. Sú od slovenských malých vinárov, a nájdete medzi nimi skutočné skvosty. Také, aké v bežných reťazcoch nenájdete. Sú výsledkom vášne majiteľov, ktorí v baric organizujú aj pravidelné večery so slovenskými vinármi.

 

vína výber baric

 

Aby sme nebásnili len o víne, dávame do pozornosti svieže limonády. Áno, klasika, avšak nie v podaní baric. Základom sú žiadne (i keď bio sirupy), ale freshe, či rozdrvené čerstvé ovocie. Nás potešila melónová i uhorková a zaujme cviklová.

 

bar baric

limonády baric Partizánske

Apropo, káva. Zabudnite na presská, či turkov. Na kvalitu prípravy pravidelne dozerá tím z Marco Polo Caffe. Odbornosť personálu je na prvom mieste rovnako ako aj skvelá chuť kávy Carraro.

 

vstup baric Partizánske

marco polo caffe carraro partizánske

 

Pokiaľ sa ocitnete v „Baťovke“, určite zájdite do baric-u. Charizma tohto podniku vás dostane. A možno budete tiež hrdí ako partizánci, na kus peknej slovenskej práce, kedy sa spojí veľa dobrého. Nielen krásny priestor, okolie, nápoje, úsmevy, či samotná atmosféra. Či už na teraske v malom parčíku, alebo vo vnútri, kvalitné suroviny strieda kvalitný servis a vy určite vašu návštevu neoľutujete.

 

 

Text: Simona Budinská

Foto: Ondrej Bobek

 

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *