Madeleine Cafe & Lounge: Sestry, ktoré priniesli do Tornale ”unikát”

 Madeleine Cafe & Lounge: Sestry, ktoré priniesli do Tornale ”unikát”

Tornaľa je 7-tisícové mesto na Gemeri, kedysi známe najmä vďaka svojmu kúpalisku. To je však kvôli rekonštrukcii už roky zatvorené. Nedostatok študentov zas spôsobil, že v Tornali zrušili aj miestne gymnázium. Úbytok obyvateľov je tu cítiť na viacerých frontoch. Toto je však opačný príbeh. Príbeh o tom, ako sa dve sestry – Anita a Bettina Asztalos– vrátili zo zahraničia a rozhodli sa tu otvoriť kaviareň. Štýlovú, elegantnú, s krásnym interiérom a službami i produktami na úrovni. A tak sa zrodilo Madeleine Cafe & Lounge. Aký je príbeh tohto podniku?

 

madeleine-cafe-lounge-2

 

 

Bakery Castel Mierovo: Miesto pre sladké snívanie

Čítať viac >

 

Sestry, ktoré privial COVID domov

„Sme perfekcionistky, naši rodičia podnikajú 28 rokov, sú pre nás veľkou inšpiráciou. Nadobudnuté skúsenosti zo školy a zo života se sa rozhodli využiť v našom podnikaní.Približuje rozhodnutie otvoriť si vlastnú kaviareň Bettina. Obe sestry študovali i pracovali v zahraničí, až ich nakoniec pandémia priviala domov, do rodnej Tornale.

 

madeleine-cafe-lounge-tornala-50
„Sme perfekcionistky, naši rodičia podnikajú 28 rokov, sú pre nás veľkou inšpiráciou. Nadobudnuté skúsenosti zo školy a zo života se sa rozhodli využiť v našom podnikaní.“

 

Tu už mali skúsenosti s podnikaním hoci v menšom: okrem pomoci v maminom obchode mali tiež vlastný stánok na tornaľskom kúpalisku. „Vždy sme si dali záležať na tom, čo sme robili. Aj tu sme za čo najrozumnejšiu cenu ponúkali ľuďom nielen kvalitný produkt, ale aj príjemné prostredie. Snažili sme sa kúpalisko skultúrniť a zatraktívniť,“ spomína Anita.

 

madeleine-cafe-lounge-tornala-27

 

madeleine-cafe-lounge-tornala-4
Štýlovú, elegantnú, s krásnym interiérom a službami i produktami na úrovni.

 

Nádych Paríža v Tornali

Láska Bettiny k interiérovému dizajnu dostala pri rekonštrukcii kaviarne nový rozmer: celkový vzhľad Madeleine Cafe & Lounge vyšiel z jej hlavy. Prvým kúskom, o ktorom mali sestry jasno, bola výrazná tapeta s pávmi. „Odzačiatku sme vedeli, že to bude vo veľkomešťanskom štýle,“ približuje Anita. Mali sme rôzne predstavy o výzore kaviarne, ale nakoniec sme dospeli k záveru, že naše prenajaté priestory by mali vyzerať v “Bourgeois” style odvodená od pôvodného štýlu historickej budovy. Našim cieľom bolo vrátiť interiéru výzor, aký si zaslúži.“ – pridala Bettina. Výsledok je však ohromujúci.

 

madeleine-cafe-lounge-tornala-3
Prvým kúskom, o ktorom mali sestry jasno, bola výrazná tapeta s pávmi

 

Parížsky štýl podniku Madeleine Cafe & Lounge nesmierne svedčí. Smaragdový nábytok so zlatými akcentmi, drevená podlaha, antický stĺp, drevený bar, zdobený strop s krištáľovým lustrom a vďaka nárožnému priestoru i kopec svetla. „Možno to vyznie zvláštne, no hrdé sme aj na naše toalety. Ľudia si tam veľmi radi robia selfie,“ konštatuje Anita. Pri pohľade na sociálne zariadenia však musíme dodať: vôbec to nevyznie zvláštne, je to úplne pochopiteľné.

 

madeleine-cafe-lounge-tornala-38

 

madeleine-cafe-lounge-tornala-14
Parížsky štýl podniku Madeleine Cafe & Lounge nesmierne svedčí.

 

Madeleine Cafe & Lounge sú káva, dezerty aj koktaily

Sestry majú vysokoškolské odborné vzdelanie, dobré zahraničné a domáce skúsenosti v oblasti gastronómie a pohostinských služieb. Hlavným cieľom bolo poskytnúť nadšandardné služby kaviarne a cukrárne za prijateľné ceny v atraktívnom prostredí v centre mesta Tornaľa. Práve servis, tu zohráva dôležitú úlohu. Od starostlivo vybranej obsluhy cez zdobený porcelán až po ponuku nápojov a koláčov.

 

madeleine-cafe-lounge-tornala-25

 

„Na mlynčeku u nás nájdete dva druhy kávy od Amazze: 100 % arabicu a tiež zmes robusty a arabicy. Pripravujeme ju na našom klenote, kávovare Astoria Storm,“ hovorí Bettina. Kávu v Madeleine Cafe & Lounge výrazne dopĺňajú skvelé a zároveň skvelo vyzerajúce zákusky. Od vyladeného medového krémeša cez dobošovu tortu až po lahodné tartaletky. Nielen počas leta sú v kurze koktaily, pripravia vám tu dokonca aj milkshaky na americký spôsob.

 

madeleine-cafe-lounge-tornala-38
Na mlynčeku nájdete dva druhy kávy od Amazze: 100 % arabicu a tiež zmes robusty a arabicy.

 

madeleine-cafe-lounge-tornala-28
Kávu v Madeleine Cafe & Lounge výrazne dopĺňajú skvelé a zároveň skvelo vyzerajúce zákusky.

 

Tornaľa tak vďaka návratu svojich dvoch „stratených dcér“ získala podnik, v ktorom cítiť nadšenie, chuť robiť veci lepšie a radosť zo splneného sna. A to všetko podčiarkujú ešte skvelé služby, a ponuka a výborná atmosféra. Keď budete Gemerom prechádzať, kaviareň Madeleine Cafe & Lounge v Tornali by mal byť pre vás povinnou zástavkou. 

 

madeleine-cafe-lounge-tornala-54
Anita a Bettina Asztalos – vrátili sa zo zahraničia a rozhodli sa otvoriť kaviareň na Gemeri.

 

 

Madeleine Cafe & Lounge nájdete aj na instagrame.

 

 

Text: Tomáš Turek

 

 

Foto: Tomáš Turek

 

 

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Tomáš Turek

Nadaný, so svojským humorom. Jeho články sú skutočným pokladom a jeho rozhovory sú románom na pokračovanie. Vďaka nemu sa dokážete preniesť na miesta, o ktorých s ľahkosťou píše. A možno ostanete aj trošku hladní. To je riziko Tomášových článkov. No a ešte fotí. Parádne!

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *