Likérka pod korunami stromov v Trenčianskych Tepliciach

 Likérka pod korunami stromov v Trenčianskych Tepliciach

 

Keď vkročíte do Kúpeľného parku v Trenčianskych Tepliciach, jeho pokoj si okamžite zamilujte. A rovnako si zamilujete aj atmosféru, ktorú v sebe nesie priestranná terasa pod korunami stromov a do detailov prepracovaný interiér aperitív baru, Likérka. Priestor vznikol v roku 2019 najmä preto, že sa majitelia rozhodli vytvoriť miesto, v ktorom sa spojí dizajn, výnimočná ponuka cocktailov, spiritov a perfektná lokalita.

Aperitív bar s vlastným likérom

“Dáš si aperitívček?” Veta, ktorou radi hostia bratislavské tety mojej mamy. Sprevádza ma a je vrytá do môjho DNA. Napriek tomu, nie som rodený hostiteľ, priznávam sa.  Rada však svojich známych unášam na výnimočné miesta. Takýmto miestom je aj Likérka, v srdcovej lokalite, v Trenčianskych Tepliciach. A najmä tam by som ten aperitív nezabudla ponúknuť…

likerka-trencianske-teplice-14

Špecialita tohto výnimočného konceptu je ukrytá v samotnom názve Likérka. Tá bude prvou craft destillery na Slovensku, so zameraním na ručne (handcrafted) vyrábané spirity. Už onedlho môžete ochutnať aj prvý teplický bylinný likér zložený z tradičných slovenských byliniek a nezameniteľnej prameniacej vody z kúpeľného mesta Trenčianske Teplice.

likerka-trencianske-teplice-10

Likérka je miesto, kde si môžete dať ráno svoju kávičku s precíznym latte artom a večer drink a snack s priateľmi.  Miesto, kde zastane svet. A presne také miesta milujem. Sortiment sa sústredí na originálne receptúry drinkov, za ktorými stojí Michal Hajsky (Amante Púchov).

likerka-trencianske-teplice-17

Unikátne nápady, originalita a netradičné kombinácie. Presne také miesto Trenčianskym Tepliciam chýbalo. Vlastne viacerým kúpeľným mestám. Mať svoj podnik, kde si idem dať kávu, likér, či koláčik.  Taký, ktorý vyniká, nesklame a ponúkne kvalitu.

likerka-trencianske-teplice-24

Na svoje si prídu aj milovníci sladkých koláčikov. Slnečná terasa, zeleň parku sú alchýmiou za ktorou si jednoducho musíte spraviť výlet za pôžitkami.

Text: Simona Budinská a redakcia Kávičkári

Foto: Ivana Santová

Likérku nájdete aj na instagrame.

Článok vznikol v spolupráci s aperitív barom Likérka.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Simona Budinská

Vášnivý gurmán, mama troch detí, dvoch kníh a niekoľkých bedekrov. Náhody sú jej osudom, a tak pred rokmi vznikol projekt Kávičkári.sk. S nadšením sa venuje najmä víziám, kreovaniu na portáli, ale aj new biznis. Srdcovkou je aj vzdelávanie v oblasti gastronómie v rámci projektu Gastrolove a tvorbe osobnostného PR.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *