Severná veža: Súzvuk histórie a moderny

Severná veža: Súzvuk histórie a moderny

 

V Trnave by ste rozhodne nemali obísť podnik, ktorý dýcha neopakovateľnou atmosférou vďaka svojej polohe, architektúre a interiéru. Priestor na oslavy, špeciálne členstvo s výhodami nielen pre biznis klientelu, či tematické párty. Toto všetko ponúka Severná veža – Tower Lounge Bar. 

severnaveza-trnava-kavickarisk-kavickari-slovensko

Krásne zachovalému historickému centru slovenského Ríma, svojou najvyššie položenou terasou s rozprávkovým výhľadom na mesto, kraľuje Severná veža – Tower Lounge Bar. Majiteľom tohto jedinečného miesta je mladý a charizmatický Zdenko Plank. „Hľadal som priestor, v ktorom by som mohol prezentovať svoje idei a nápady  v súzvuku hudby a gastronómie. Prišla táto ponuka a vedel som, že je to niečo ozaj špeciálne,“ hovorí zanietene. Historické hradby sú súčasťou jedného z najstarších opevnení na Slovensku. Jeho výstavba začala už v 13. storočí a dodnes sa napriek mnohým zásahom zachovala pomerne veľká časť. 

severnaveza-trnava-slovensko-kavickarisk-kavickari-tt

Málo priestoru? Ale kdeže!

I keď by sa mohlo na prvý pohľad zdať, že Severná veža veľmi priestorom neoplýva, opak je pravdou. Kapacita 80 miest na sedenie je úplne postačujúca aj pre rodinné oslavy či dokonca svadby. Môžete si prenajať jedno poschodie alebo všetky tri, vrátane terasy. Set – up je možné prispôsobiť aj na stand – by, čím sa zvýši kapacita na 100 ľudí. Radi si s Vami dopodrobna prejdu Vašu predstavu o akcii. A keďže spolupracujú aj s priľahlou reštauráciou, nie je problém pre vás zabezpečiť i catering formou bufetov na mieru.

kavickarisk-tower-veza-tt-trnava-krajzazitkov

severna-veza

Pestrá ponuka

V štandardnej ponuke baru a vínotéky nájdete okrem nápojov aj pochutiny ako rôzne syrové taniere s olivami a tapasy. Zdenko rád podporuje malých a miestnych dodávateľov. A tak ponúka vína z Trnavského kraja. Prím hrá vinárstvo Mahid a Baynach. V ponuke sú aj chutné limonády z domácich sirupov a výborná káva z Bali. „Po otvorení sme mali v ponuke kávy tri – z Talianska, Bali a Brazílie. U zákazníkov vyhrala tá z Bali,“ prezrádza. Za počiatočným výberom bola snaha pomôcť kamarátovi, no osvedčil sa servis a najväčším pozitívom je, že je obľúbená u zákazníkov. 

severnaveza-trnava-slovensko-kavickarisk

severna-veza-tt

Degustácie, tematické párty a víkendový brunch

Pravidelne si v Severnej veži môžete vychutnať zaujímavé degustácie vín, rumov či iného prémiového alkoholu. Víkendy sú v znamení tematických párty a raz mesačne pripravujú večer iba pre dámy a pre pánov so špeciálnymi drinkami za výhodné ceny. Degustačný balíček vína či prémiových páleniek, si môžete objednať aj kedykoľvek počas týždňa. Veľkou novinkou sú víkendové brunche. V cene vstupu je zahrnutý welcome miešaný drink z Prosecca a neobmedzená konzumácia teplých jedál. Informácie o všetkých pripravovaných akciách nájdete na FB Severnej veže. Miesta si treba rezervovať čo najskôr, je ich k dispozícii len 30.

severnaveza

bar-severnaveza-trnava-kavickarisk-kavickari

Členstvo nielen pre podnikateľov

Mnoho firiem má svoje sídla v Trnave a kancelárie v Bratislave. A tak sa v Severnej veži rozhodli, že ponúknu podnikateľom, ktorí nechcú denne dochádzať do hlavného mesta, reprezentatívny priestor nielen na obchodné stretnutia. Počas dňa je pre nich rezervované celé prvé poschodie, kde môžu pozvať svojich klientov či realizovať pohovory. V dvoch úrovniach členstva – Gold a Premium je k dispozícii týždenne čas pre stretnutia, zľava na konzumáciu a mesačne balenie prémiových vín. Ak hľadáte výnimočné priestory pre firemné či súkromné stretnutia, dlho neváhajte, počet členov je totiž obmedzený. 

bar-severnaveza-trnava-kavickarisk-kavickari

kavickarisk-kavickari-slovensko-kavickarisk

Servis na úrovni

Koncept, zariadenie a výber dodávateľov bol celý v réžii majiteľa. „Celý život robím v gastronómii a je to môj druhý vlastný projekt. Pracoval som 10 rokov v zahraničí, v oblasti eventov a cateringu. Rád prinášam Slovákom zahraničnú kvalitu za prijateľné ceny,“ dodáva. Poháre vybral z Bohemia Crystal, šálky na kávu s motívmi, kúpil u slovenského výrobcu. Servis je to, na čom si, podľa Zdenka, dávajú extra záležať. Každý event, ktorý pre vás organizujú, s vami konzultuje on osobne. 

interier-severnaveza-tower-kavickari-kavickarisk-slovensko

kavickari

Leto prinesie novinky

I keď už má Tower Bar and Lounge svojich stálych zákazníkov a pravidelné, verejnosťou obľúbené, podujatia, nespí na vavrínoch. Leto by malo priniesť novinku v podobe vonkajšej terasy s netradičným sedením vo výklenkoch hradieb. Kapacita sa tak zvýši o ďalších 16 miest. Pozývame vás vychutnať si prémiové limitované pálenky zo Slovenska i Maďarska, kvalitné francúzske koňaky a brandy s cigarou, či miešaný drink zo šampanského, Prosecca alebo ginu. Ak hľadáte miesto, kde sa budete cítiť príjemne, prostredie tejto historickej veže je pre vás tým pravým. Útulný priestor dýchajúci tradíciou, jednoznačne, splní aj tie najsmelšie očakávania. 

trnava-severnaveza

tower

Severnú vežu – Tower Lounge Bar nájdete na facebooku aj instagrame.

Text: Mária Baláž Gyuránová

Foto: Ondrej Bobek

Článok vznikol v spolupráci so Severnou vežou – Tower Lounge Bar. 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Odporúčané články

Prihlásiť sa na odber
Upozornenie na
guest
0 Komentárov
Vložené komentovanie
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše názory, prosím zanechajte nám komentár.x