Kráľovná luxusného oddychu

 Kráľovná luxusného oddychu

V živote nie je ľahké nájsť niekoho, kto bude úplne presne rozumieť tomu, ako najradšej oddychujete. O to príjemnejšie bolo stretnutie s Annou Jarinovou, manažérkou krásneho ZION SPA, ktorá vedela o našich najtajnejších predstavách ešte predtým, ako nám vôbec napadli.

 

anna jarinová zion spa

 

Krásna, sympatická pani Jarinová je jedným z tých ľudí, z ktorých vyžaruje pokoj a pozitívna energia, kdekoľvek sa pohnú. A to sa celkom hodí, keď vediete jedny z najluxusnejších kúpeľov v krajine. Okrem nenúteného úsmevu a priateľského prejavu má však táto dáma za sebou i roky skúseností z tých najexkluzívnejších hotelov sveta, takže niet divu, že si wellness nad Dunajom, v srdci Bratislavy či na Štrbskom Plese drží takú vysokú úroveň. „Hlavná idea za ZION SPA bolo vytvoriť luxusné a svetové hotelové kúpele aj na Slovensku,“ približuje sympatická rodáčka z Oravy. Luxus a eleganciu cítiť v kúpeľoch pod jej vedením na každom kroku, spolu s úžasnými vôňami, ktoré nám pripomenú naše obľúbené kúty Slovenska.

 

anna jarinová zion spa kozmetika chateau mcely

 

Pani Jarinová sa totiž najnovšie rozhodla spojiť sily so zámockým hotelom Chateau Mcely, ktorý pre ZION SPA vyrobil kolekciu unikátnych aromatických olejov s vôňami úplne typickými pre lokalitu daného wellness centra. Vo Vysokých Tatrách si tak môžete oddýchnuť pri prírodných vôňach s názvami ako Mountains of Love, Juniper Tonic, Pine & Lime, či Cool Sauna, zatiaľ čo v bratislavskom ZION SPA v Grand Hoteli River Park (nedávno premenovanom hoteli Kempinski) vás nadchnú vône s romantickými názvami Devín Mystery, Blue River či Sizzling Riesling. Vymyslieť nové originálne vône pre spa na Štrbskom Plese vraj bolo celkom jednoduché. „Hneď sme vedeli, čo sa ľuďom s Tatrami spája,“ hovorí pani Jarinová, ktorá podobnú taktiku zvolila aj pri Malokarpatskom regióne a inšpiráciou nových vôní sa tak stalo víno či Dunaj. Hoci luxusné kúpele často vyhľadávajú najmä dospelí, ZION SPA je miestom pre celú rodinu. Okrem terapií pre ženy a mužov totiž pani Jarinová do ponuky zaviedla i detské procedúry. „Sú to produkty a terapie, ktoré si pre svoje dieťa vyberie aj tá najnáročnejšia klientka,“ približuje.

 

kozmetika chateau mcely anna jarinová zion spa

 

Bratislava je pre usmievavú manažérku zatiaľ poslednou zastávkou na jej pracovnej ceste po svete. Hneď po dokončení štúdia cestovného ruchu na ekonomickej fakulte UMB v Banskej Bystrici vycestovala pani Jarinová do USA, kde začala pracovať v hoteli na finančnom oddelení. „Potom som sa zaľúbila a odišli sme do Mexika hľadať si prácu v Acapulcu,“ hovorí pani Jarinová o svojich začiatkoch v hoteliérstve. Ich risk sa celkom vyplatil, keď si na mexickom pobreží našli s manželom prácu hneď v najluxusnejšom hoteli Fairmont Acapulco Princess. „Tam som si prešla naozaj všetkým,“ povedala o práci v krásnom hoteli na pláži, kde päť rokov zbierala skúsenosti s manažovaním obrovského spa, v ktorom si deň čo deň podávali ruku tí najnáročnejší klienti. Život na pobreží Tichého oceána ju vraj napĺňal nekonečnou energiou, i keď pracovali 6 dní v týždni a pracovný kolotoč sa nikdy nezastavil. „Tu sme z práce akosi viac vyčerpaní ako tam. Možno je to tým slnkom,“ hovorí s úsmevom sympatická manažérka. Po piatich rokoch v Mexiku sa však pani Jarinová chcela vrátiť bližšie k svojej rodine a slovenským koreňom, a tak prijala ponuku viesť kúpele v ďalšom z ikonicky luxusných hotelov – Mandarin Oriental v Prahe. Po šiestich rokoch v českej metropole ju však zlákalo rodné Slovensko, kde chcela vychovávať svojho syna. „Teraz som rada, že som na Slovensku a že môj syn vyrastá tu aj s celou rodinou,“ hovorí rodená Oraváčka, ktorá si od práce najradšej oddýchne práve doma, v čistej a pokojnej prírode.

 

anna jarinová zion spa

 

Pri svojich cestách po svete Anna Jarinová zažila už naozaj všeličo – od mužskej pedikúry v Šanghaji, pri ktorej dostala prvotný šok, keď uvidela ligotavú zbierku nabrúsených skalpelov, po rôzne prístupy k zahaľovaniu klientov pri masážach a terapiách. V jej kúpeľoch je pre ňu však najdoležitejšie, aby sa klienti cítili príjemne a uvoľnene. Najdôležitejšie, a vôbec nie jednoduché, je preto nájsť zamestnancov, ktorí v kúpeľoch vytvoria takúto príjemnú atmosféru. „Nie je ľahké nájsť ľudí, ktorí vás vždy potešia úsmevom,“ približuje pani Jarinová, jedným dychom však dodáva, že v ZION SPA vraj doteraz mala na ľudí šťastie. Úsmev, s ktorým sme aj my kávičkári z wellnessu odchádzali, je toho asi najlepším dôkazom.

 

sviečka chateau mcely

 

Text: Mirka Germanová

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Odporúčané články