Červený strom v Seredi

 Červený strom v Seredi

 

Bývalú reštauráciu v polyfunkčnej budove v centre Serede si do rúk vzal jej bývalý zamestnanec. Premenil ju na kvalitnú kaviareň s fajčiarskou i nefajčiarskou zónou. Na kávu či chutný koláč sem chodia nielen domáci, ale aj ľudia z okolia.

Alberto Rosso

Alberto Rosso

Albero Rosso v taliančine znamená červený strom. Strom, lebo je to symbol rodiny a červený preto, lebo symbolizuje jeseň – obdobie v roku, keď sú listnaté stromy jednoznačne najkrajšie. Kaviareň je zariadená pomerne jednoducho, čisto a elegantne, štýlom, ktorý neruší. Cez víkendy patrí priestor miestnym talentom. Ako napríklad speváčkam Miške Hasalovej či Natálii Kóšovej.

Alberto Rosso

Alberto Rosso

Alberto Rosso

Jedna stena kaviarne avšak pôsobí sviežo, a to vďaka obrovskému a veselému obrazu umelkyne Fridy, ktorú namaľoval umelec Richi Art. Pri prechádzaní podnikom nám majiteľ Tomáš Kobora ukazuje, čo všetko vynovil a na čom pracuje. Je pekné vidieť, že k svojmu podniku pristupuje s láskou. Mladého majiteľa nájdete nielen za barom, ale aj na rajóne. S radosťou vám namieša drink sezóny, ako je napríklad obľúbený Jean Beam – gin s lesným ovocím. Rovnako vykúzli krásne cappuccino, samozrejme, s využitím techniky latté art.

Alberto Rosso

Alberto Rosso

Kávu v Albero Rosso nájdete značky Manuel, v perfektnom a obľúbenom vyvážení 80 % arabika a 20 % robusta. Keďže kaviareň disponuje vlastnou kuchyňou, bolo by ju škoda nevyužiť, a tak sa v nej vyrábajú chutné koláče. Jednoznačne vedie domáci veterník, parížska torta s karamelom a malinami, ale aj klasická parížska, ktorú majiteľ podľa jej tvaru nazval „Gáborikov puk“.

Alberto Rosso

Alberto Rosso

Nakoľko Seredčania milujú koláče, ponuka bola rozšírená o koláče „Kuchára Pepeho“. Medzi nimi sa nájdu aj také, ktoré dokonale spĺňajú požiadavky na intolerancie bez lepku či laktózy. Keď už spomíname alergie, príjemne nás prekvapila ponuka bezhistamínového vínka od rakúskeho vinárstva Hafner.

Alberto Rosso

Albero Rosso nájdete aj na facebooku.

Článok bol vytvorený v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom.

ttsk

Text: Simona Budinská

Foto: Matúš Pastor

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Simona Budinská

Vášnivý gurmán, mama troch detí, dvoch kníh a niekoľkých bedekrov. Náhody sú jej osudom, a tak pred rokmi vznikol projekt Kávičkári.sk. S nadšením sa venuje najmä víziám, kreovaniu na portáli, ale aj new biznis. Srdcovkou je aj vzdelávanie v oblasti gastronómie v rámci projektu Gastrolove a tvorbe osobnostného PR.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *