Medúza Caffé – kaviareň, ktorá má šmrnc

 Medúza Caffé – kaviareň, ktorá má šmrnc

 

Aj malé mesto v Trnavskom kraji, akým je Hlohovec, sa môže popýšiť peknou kaviarňou, ktorá má šmrnc. „Medúzu“ možno nenájdete na prvýkrát, avšak hľadanie stojí zato. Ukrytá je v malej a úzkej pasáži v centre mesta. Obrastená padavým viničom poskytuje ten správny pocit počas každého ročného obdobia.

Medúza Caffé

Kaviareň Medúza Caffé otvorila v magický dátum 11. 11. 2016 mladá podnikateľka Bronislava Vojteková. Ona sama pochádza z “kávičkárskej” rodiny. Už aj jej sestra kedysi prevádzkovala kaviareň, ktorá niesla názov Medúza Caffé. Tento si neskôr “požičala” alebo zdedila ona a teraz si už takmer dva roky môžu Hlohovčania vychutnávať príjemnú atmosféru a lahodnú kávu v jej priestoroch.

Medúza Caffé

Medúza Caffé

Mnohí podnik však nevnímajú ako „Medúzu“, ale skôr ako „u Bronky“, keďže majiteľka je často prítomná na rajóne aj za malým barom. Interiér je zariadený skôr vo vintage štýle. Ústredným motívom sú zrkadlá, ktoré nie sú iba na stoloch, ale aj na strope.

Medúza Caffé

Medúza Caffé

Medúza Caffé

Zaujímavosťou je, že na niekoľko týždňov v roku sa z kaviarne stáva aj galéria. Na stenách v Medúza Caffé už vystavovali svoje diela viacerí hlohovskí maliari. Špecialitou podniku sú domáce limonády či koláče a nechýbajú ani raw, ktoré sú skutočne znamenité. No a každý kávičkár si určite pochutí na káve značky Montecelio, ktorú nájdete napríklad aj v trnavskej Synagóga Café.V Medúza Caffé si môžete počas pracovného týždňa vychutnať raňajky. Ponúkajú domáce nátierky, ku ktorým podávajú čerstvú zeleninu a fresh.

Medúza Caffé

Ak máte chuť na čokoládu, v Medúza Caffé ponúkajú tú pravú z Belgicka. Najmä v zime sa kaviareň špecializuje aj na široký sortiment rumov pre pánov, ako aj horúcich limonád.

Medúza Caffé

Medúza Hlohovec

Medúza Caffé nájdete aj na facebooku.

Článok bol vytvorený v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom.

ttsk

Text: Alica Kukuč

Foto: Matúš Pastor

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články