Kaštiel Pálffy štartuje sériu gurmánskych zážitkov s degustáciou vín  

 Kaštiel Pálffy štartuje sériu gurmánskych zážitkov s degustáciou vín    
advertoriál

Keď sa chuť výnimočného jedla spojí s dokonalým výberom vín, nemôže vzniknúť nič iné, ako gurmánsky zážitok par excellence. A to v romantickom kaštieli, kúsok od Bratislavy. Už v utorok budete môcť ochutnať špeciality s espritom modernosti a fine diningu v priestoroch Kaštieľa Pálffy, ktoré dýchajú históriou. Vína z hosťujúceho vinárstva Marchese Mazzei sa zas právom označujú ako poklady z produkcie „vinárskej dynastie“, ktorej skúsenosti pochádzajú až z 15. storočia. Poďte si užiť vášeň na tanieri aj v pohári.

Miesto, kde sa spája noblesa s históriou – Kaštieľ Pálffy

Neobyčajná atmosféra Kaštieľa Pálffy, noblesa a neprehliadnuteľná elegancia priestorov je ako stvorená na zážitky, ktoré len tak ľahko niečo neprekoná. Ak patríte medzi gurmánov, ktorých chuťové poháriky pravidelne bažia po poriadnej dávke špičkových kombináciách chutí, doprajte si zážitkovú večeru s kvalitnými vínami z ponuky distribúcie Selaví.

gurmánsky zážitok s degustáciou
Kaštieľ Pálffy patrí nielen k najstarším pamiatkam starobylého mestečka Svätý Jur, ale zároveň je aj významnou súčasťou jeho viac ako 700-ročnej vinohradníckej tradície.

Výnimočná večera, výnimočné miesto i hosť

Salónik Habsburgovcov nachádzajúci sa v Kaštieli Pálffy je unikátnou a komornou reštauráciou, kde sa konajú tie najlepšie fine diningové akcie, aké na Slovensku môžete zažiť. Intímna atmosféra salónika, ktorá pojme len 25 ľudí, ponúka zážitok, ktorý patrí medzi tie, na ktoré sa nezabúda.

Zážitková šesťchodová degustačná večera, o ktorú sa postarajú šéfkuchári pod vedením head chefa pre fine dining Jirka Zajíčka, je pripravovaná priamo pred očami hostí. A nielen to! Menu je pre hostí prekvapením práve preto, aby bol pre nich skutočným chuťovým zážitkom. Ak chcete dopriať sebe, blízkej osobe, či významnému obchodnému partnerovi niečo exkluzívne, rýchlo urobte rezerváciu. Event je už utorok 26.9.2023.

gurmánsky zážitok s degustáciou vín
Výnimočná udalosť si zaslúži špeciálny prístup. Aj preto hostia v Kaštieli Pálffy vopred nevedia, aké menu budú ochutnávať.

Dokonalý gastronomický zážitok a súlad chutí dotvorí výber vín z vinárstva Mazzei, ktorého história sa datuje až do neuveriteľného roku 1435! Mazzei zároveň nemá len výnimočné miesto v dejinách romantického Talianska, ale patrí medzi najoceňovanejšie značky Toskánskych vín. Večerou a degustáciou bude hostí sprevádzať export manažérka vinárstva Mazzei, pani Anna Paclet, ktorá prítomným hosťom odprezentuje nielen skvosty v pohári, ale aj príbehy ich vzniku.

Výber vín vinárstva Mazzei pre Kaštieľ Pálffy

  • Villa Marcello Prosecco Millesimato Brut
  • Tenuta Belguardo Codice V 2018
  • Zisola Doppiozeta 2018
  • Castello Fonterutoli Chianti Gran selezione DOCG 2016
  • Tenuta Belguardo Rosso Toscana 2019
  • Siepi Rosso IGT 2020
Rodina Mazzei nie je vo vinárskom fachu žiadnym nováčikom, jej skúsenosti pochádzajú až z 15. storočia, keď sa zaradili medzi pomyselné „vinárske dynastie“. K výnimočným vínam pripraví tajomnú degustáciu ostrieľaný Head Chef pre Fine Dining Kaštieľa Pálffy, Jirko Zajíček.
Pálffy Kaštieľ Svätý Jur

Kaštieľ Pálffy vo Svätom Jure - návrat do čias Rakúsko-Uhorska v modernom štýle

Čítať viac >

 

Dátum a miesto konania: utorok 26.9.2023 o 18:00, Kaštieľ Pálffy

Cena: 149€

Kapacita eventu je 25 ľudí.

Rezervácia tu.

gurmánsky zážitok s degustáciou
6- chodové degustačné menu v spojení s výberom vín špičkovej kvality, v priestoroch Kaštiela Pálffy je zážitkom nielen pre gurmánov.

Ochutnajte špičkovú gastronómiu v kombinácii s kvalitnými vínami na výnimočnom mieste, s komornou atmosférou a nádychom histórie, ktoré celý zážitok umocnia. Nie raz, pokojne opakovane. Degustačné večere v kombinácii s vínami  sa po vinárstve Mazzei budú každý mesiac opakovať. Vždy s novým, exkluzívnym hosťom. Do pozornosti tak dávame napríklad Louis Latour a Champagne Charles Heidsieck.

Všetky zážitkové večere distribúcie Selaví v Kaštieli Pálffy nájdete tu.

Text: Miška Krivdová v spolupráci s Kaštieľom Pálffy

Foto: Kaštieľ Pálffy a Kavickari.sk

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články