Galileo – miesto, kde sa svet točí okolo vás

 Galileo – miesto, kde sa svet točí okolo vás

 

Donovaly sú jedným z najznámejších slovenských lyžiarskych stredísk. Veľa detí tu robilo svoje prvé lyžiarske „kroky“. A takto sa spoznali aj majitelia s marketingovým manažérom výnimočného hotela Galileo. Už ako trojročné deti brázdili zasnežené svahy a začali písať svoj spoločný príbeh. Preto si dnes môžete vychutnať skvelý wellness a rozmaznať svoje telo aj dušu.

Galileo

Do titulku článku sme si požičali claim tohto hotela, ktorý bol druhou zastávkou na našej ceste za pôžitkami. Z Banskej Bystrice sme sa totiž presunuli na slnkom zaliate a snehovou polevou pokryté Donovaly. A v tomto krásnom jarnom prostredí nájdete výnimočný štvorhviezdičkový hotel Galileo. Jeho wellnessu by sme však určite dali viac ako štyri hviezdičky.

lobby-interier

Ešte pred vstupom do hotela nás upútal vonkajší výzor budovy. Na chvíľu sme mali pocit, že sme sa ocitli vo Švajčiarskych Alpách alebo že nás privíta Doktor z hôr. Hneď po vstupe sme si však pri dverách všimli teleskop a pochopili sme, že sme správne. Možno si Galileo Galilei od svojho vynálezu iba odskočil a čoskoro sa k nemu vráti.

hotel-galileo-kavickarisk-salkakavy

hotel-galileo-kavickarisk-salkakavy

Interiér hotela je zariadený veľmi tematicky. Každý detail prezrádza, že majiteľka sa s tým naozaj vyhrala. Nespolupracovala so žiadnym dizajnérom, všetko si vymyslela sama. Už dva roky pred otvorením hotela zháňala tematické doplnky a dolaďovala ich do talianskeho štýlu. Celý hotel je zariadený v duchu toskánskeho mestečka Pisa, odkiaľ pochádza astronóm Galileo Galilei.

Galileo

Wellness nájdete netradične v podkroví hotela. Hoci množstvo vody najskôr robilo sem-tam nejakú šarapatu, dnes majú už aj tieto problémy vyladené na sto percent a umiestnenie tohto priestoru na vyššie poschodie sa určite oplatilo. Je z neho totiž nádherný výhľad na zasneženú zjazdovku Záhradište či už cez deň alebo večer počas nočného lyžovania. Oddýchnuť si môžete v štyroch druhoch sáun: fínskej, švédskej, parnej a infra. Schladíte sa v klima komore či ochladzovacom bazéniku a dokonalú pohodu si užijete vo vírivke. V relaxačnej zóne si určite vychutnajte aj príjemné čaje Althaus. Ich wellness radu vám tu pripravia na mieru a vybrať si môžete zo širokej škály príchutí. O priaznivých účinkoch čajov sa snáď nemusíme príliš rozpisovať, predsa už pred 300 rokmi ho Číňania používali ako liečivý nápoj na zníženie horúčky a upokojenie mysle. Chceme však ešte pripomenúť, že čaje prospievajú celému telu a zdraviu. Dnes vieme, že nás chránia pred stresom a posilňujú náš imunitný systém. Čo je spolu s odpočinkom vo wellnesse neprekonateľná kombinácia.

wellness-altahus-kavickari-kavickarisk

althaus-kavickarisk-salka-caj-galileo-donovaly

Kuchyni hotela Galileo šéfuje od jeho začiatku pred desiatimi rokmi šéfkuchár Janko Zlúky. Najskôr si s majiteľmi stanovili pravidlá pre kuchyňu a odvtedy má vo svojom umení voľné ruky. Chceli na Donovaly priniesť kvalitnú reštauráciu s výnimočnou ponukou, čo sa aj podarilo. Špecialitou na jedálnom lístku je domáca slovenská kuchyňa. Spolupracujú s tetuškami z Horehronia, ktoré pre nich vyrábajú domáce bryndzové pirohy, makové guľky či zemiakové halušky. Tieto jedlá sa pripravujú čerstvo ihneď po objednávke. A vetu: „Bryndzové halušky momentálne nemáme“ tu nebudete počuť. Menu je zostavované ako letný jedálny lístok a zimný jedálny lístok. K nim nájdete priložené špeciálne víkendové ponuky.

Galileo

Nápojovému lístku dominujú vína. V Galileu sa na ne zamerali, hoci víno nemá na Strednom Slovensku tradíciu. Majú ho tu však veľmi radi a preto ho prinášajú aj svojim zákazníkom. V bohatej vínnej karte nájdete až 1000 druhov vín – asi 80% pochádza zo Slovenska, zvyšok zastupujú vína z celého sveta.

vyber-vina-althaus

Tento rodinný hotel s desaťročnou tradíciou ponúka naozaj výnimočné zážitky. Párkrát do roka tu dokonca môžete zažiť aj živé koncerty slovenských hudobníkov. Donovaly sú skvelým miestom na aktívny oddych nielen v zime, ale aj počas letných slnečných dní.

althaus-caj-kavickarisk

Hotel Galileo nájdete aj na instagrame.

Text: Branislava Hronská

Foto: Ondrej Bobek

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Althaus Tea.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *