Plavba loďou – hotely na vode oslavujú 135 rokov

 Plavba loďou – hotely na vode oslavujú 135 rokov

Potrebujete oddych alebo začínate premýšľať nad letnou dovolenkou? Čo tak vybočiť zo stereotypu a vydať sa na jedno z námorných dobrodružstiev plných oddychu a poznávania? Výletné lode, poskytujúce kombináciu luxusu, pohodlia a prvotriednych služieb, už 135 rokov ponúkajú možnosť zobudiť sa každý deň na úplne inom, zaujímavom mieste. Nazrite spolu s nami „na palubu“ i do histórie týchto hotelov na vode.

plavby-loďou
História výletných lodí, ako ich poznáme dnes, začína svoj príbeh už v 19. storočí. Kým v minulosti boli výletné plavby po mori čisto elitnou záležitosťou najvyššej vrstvy a prevažne seniorov, v súčasnosti sa táto forma dovolenky otvára širokej verejnosti.

Pohľad do histórie – plavba loďou sa stáva zážitkom

História výletných lodí, ako ich poznáme dnes, začína svoj príbeh už v 19. storočí. Pôvodne námorné lode slúžili na prepravu pošty a nákladu. Len málokedy prepravili viac ako zopár cestujúcich. Zlom nastal s loďou SS Augusta Victoria, z flotily Hamburg America Line, ktorá v roku 1889 prišla s úplne novým konceptom – s plavbou pre radosť. Jej okružná cesta z Hamburgu cez Stredozemné more, kde na palube nechýbalo luxusné ubytovanie ani zábava, položila základy pre to, čo dnes nazývame výletná plavba loďou po mori. Tento inovatívny prístup k cestovaniu sa rýchlo ujal. Tešil sa veľkej popularite a dal podnet na vznik lodí navrhnutých výlučne pre potešenie a komfort cestujúcich. Plavba loďou ponúkala možnosť objavovať svet priamo z pohodlia paluby a luxusnej kajuty.

Exotika či arktická výprava? Plavba loďou pre každého

Niekto od dovolenky očakáva relax a pohodu, niekto chce zase spoznať čo najviac nových miest a stráviť čas aktívne. Deti potrebujú dostatok zábavy, aby si mohli rodičia oddýchnuť a seniori si chcú v kľude vychutnať pokoj a dobré jedlo. Toto všetko sa dá spojiť do jednej dovolenky, a to do plavby loďou.

Kým v minulosti bola výletná plavba loďou po mori čisto elitnou záležitosťou najvyššej vrstvy a prevažne seniorov, v súčasnosti sa táto forma dovolenky otvára širokej verejnosti. Pestrá ponuka a prístupné ceny lákajú na paluby rodiny, páry aj jednotlivcov, ktorí hľadajú nevšedné zážitky a punc luxusu bez toho, aby museli siahnuť hlboko do vrecka. Na výber je množstvo lodí, trás a termínov. Kým luxusná suita na prestížnej lodi vám ponúkne kráľovský komfort, ekonomickejšie kajuty sú ideálnou voľbou pre tých, ktorý hľadajú relax a dobrodružstvo za rozumnú cenu. Stačí si len vybrať. Objavte nielen čaro Stredomoria či tropických destinácií, ale aj krásu nórskych fjordov alebo dobrodružnú arktickú expedíciu. Ponuka výletných lodí je skutočne široká. Presne ako horizont, ktorý sa vám naskytne z paluby lode.

Pestrá ponuka a prístupné ceny lákajú na paluby rodiny, páry aj jednotlivcov, ktorí hľadajú nevšedné zážitky a punc luxusu bez toho, aby museli siahnuť hlboko do vrecka. Na výber je množstvo lodí, trás a termínov.

Plávajúce hotelové rezorty

Moderné výletné lode poskytujú jedinečnú kombináciu luxusu a pohodlia. Môžete si vychutnávať prvotriedne služby a zároveň sa každý deň zobúdzať na úplne inom, zaujímavom mieste. Doslova v posteli pricestujete do novej destinácie. Zobudíte sa oddýchnutí a pripravení objavovať, spoznávať a získavať nové cestovateľské zážitky.

Predstavte si, že večer zaspíte v pohodlí vašej kajuty. Počas noci vás loď nebadane preplaví do úplne iného sveta. Ráno sa zobudíte plní energie, pripravení objavovať čaro nových krajín, miest, prístavov a kultúr. Deň začnete bohatými raňajkami v jednej z reštaurácií, kde si môžete pochutnať na klasických aj exotických jedlách. Kým sa loď plaví do ďalšieho z mnohých cieľov, máte jedinečnú príležitosť naplno si užiť všetky jej ponúkané služby.

Všetko na jednej palube – zábava, kultúra i špičková gastronómia

Pre deti sú pripravené zábavné kluby plné hier a tvorivých aktivít, tobogány a bazény. Dospelí môžu navštíviť kurz varenia pod vedením renomovaných šéfkuchárov, alebo sa zúčastniť degustácie vín. Lode ponúkajú aj vysokú gastronómiu vo fine diningových reštauráciách, kde každý chod predstavuje nezabudnuteľný zážitok.

plavy-lodou-gastronomia
Lode ponúkajú aj vysokú gastronómiu vo fine diningových reštauráciách, kde každý chod predstavuje nezabudnuteľný zážitok.

Počas dňa relaxujete pri bazéne, v jacuzzi, zasúťažíte si v športových aktivitách alebo sa necháte rozmaznávať v spa a wellness. A ak vás láka objavovanie zákutí lode, môžete sa vybrať na prechádzku po palube alebo si nájsť si svoj obľúbený kútik na čítanie. Zamilujete si len tak sa kochať západmi a východmi slnka nad azúrovou modrou hladinou mora.

Keď sa deň prehupne do večera, loď ožíva pestrou ponukou zábavy. Stačí si vybrať z večerných predstavení v divadle. Môžete skúsiť šťastie v kasíne alebo pretancovať noc v klube. Pre tých, ktorí uprednostňujú pokojnejšie večery, je tu možnosť stráviť čas v jednom z mnohých barov alebo salónikov pri dobrom drinku.

pod-na-lod-bazeny
Počas dňa relaxujete pri bazéne, v jacuzzi, zasúťažíte si v športových aktivitách alebo sa necháte rozmaznávať v spa a wellness.

Dve najobľúbenejšie lodné spoločnosti na Slovensku – MSC Cruises a Costa Cruises

Korene MSC Cruises, tretieho najväčšieho prevádzkovateľa výletných lodí na svete, siahajú až do roku 1970. Gianluigi Aponte, zakladateľ a patriarcha skupiny MSC (Mediterranean Shipping Company), kúpil svoju prvú loď, Patricia. Začal podnikať v oblasti nákladnej námornej prepravy. V roku 1988 MSC, kúpili prvú výletnú loď a oficiálne vstúpili na trh ako poskytovateľ výletných plavieb po mori pod značkou MSC Cruises. V nasledujúcich rokoch spoločnosť neustále rozširovala svoju flotilu. Každá nová loď bola krokom vpred v inovácii a poskytovaní nezabudnuteľných zážitkov pre svojich pasažierov. Dnes je MSC Cruises uznávaná ako líder vo svojom odvetví. Ponúka svojim hosťom obohacujúci, pohlcujúci a bezpečný zážitok z plavby, inšpirovaný európskym dedičstvom spoločnosti. Cestujúci si môžu vychutnať medzinárodné stolovanie, prvotriednu zábavu, ocenené rodinné programy, ale aj najnovšie technológie na palube.

Costa Cruises, známa tiež ako Costa Crociere, je talianska výletná lodná spoločnosť, ktorá bola založená v roku 1948 v janovskej štvrti Pegli rodinou Costa. Za tie roky sa z dopravcu prepravujúceho textilné výrobky a olej stala popredná výletná lodná spoločnosť, ktorá ponúka plavby s nádychom luxusu do destinácií po celom svete. Flotila spoločnosti Costa zahŕňa lode rôznych veľkostí a kapacít, s pestrým výberom kajút, od štandardných po luxusné suity. Na svojich lodiach ponúka zábavu a aktivity pre všetky vekové kategórie, vrátane detských klubov, športových zariadení, divadiel, kasín a širokej škály reštaurácií a barov, ktoré poskytujú rozmanité kulinárske zážitky.

pod-na-lod
Pri výbere plavby určite oceníte osobné skúsenosti a odborné rady. S výberom vám ochotne pomôže tím podnalod.com – najväčší online predajca výletných plavieb.

Plavba loďou – ako si vybrať?

Ak sme vás našim článkom dostatočne navnadili a radi by ste vyskúšali jednu z mnohých výletných morských plavieb, zverte sa do rúk skúseným profesionálom. Či ste vo svete morských plavieb na výletných lodiach nováčikom, alebo ste, naopak, ostrieľaným morským vlkom a už vás len tak hocičo nenadchne, zorientovať sa v širokej ponuke možností môže byť skutočne tvrdým orieškom. Určite oceníte osobné skúsenosti a odborné rady. S výberom vám ochotne pomôže tím podnalod.com – najväčší online predajca výletných plavieb najobľúbenejších lodných spoločností MSC Cruises a Costa Cruises na Slovensku, no i Royal Caribbean, Celebrity Cruises či Norwegian Cruises. Pomôžu vám nájsť ideálnu plavbu, či už hľadáte luxus, alebo výhodnú ponuku. Všetko s veľmi osobným prístupom a efektívnym servisom, ktorý je oceňovaný aj v medzinárodnom meradle.

A čo ak nemáte radi veľa ľudí na jednom mieste a potrpíte si na služby na vysokej úrovni?

Aj na týchto klientov mysleli MSC Cruises s jedinečným konceptom MSC Yacht Club, kde exkluzivita a súkromie kráčajú ruka v ruke s prvotriednymi službami. Táto rezervovaná zóna je situovaná na najvyšších poschodiach lode nad kapitánskym mostíkom.

plavba-lodou
Jedinečný koncept MSC Yacht Club ponúka cestujúcim veľké množstvo privilegovaných výhod, ako nápoje zadarmo, pripojenie na internet, vlastný bazén, bar, open-air bar, či reštauráciu s vynikajúcimi jedlami.

Kajuty sú zariadené vo veľmi vysokom štandarde a klienti si užívajú veľké množstvo privilegovaných výhod. Počas celej plavby sú v cene zahrnuté aj nápoje z mini baru na kajute, ako aj pripojenie na internet. Cestujúci majú k dispozícii vlastný bazén, bar, open-air bar či reštauráciu s vynikajúcimi jedlami. Z recepcie Yacht Club vás výťah zavedie priamo do wellness centra. Vstup do neho je už rovnako zahrnutý v cene plavby. Cestujúci so službami Yacht Club určite ocenia prednostné nalodenie a vylodenie, dedikovaný výťah, ale aj služby osobného majordóma počas celej plavby.

plavba-lodou
Z recepcie Yacht Club vás výťah zavedie priamo do wellness centra, vstup do ktorého je už rovnako zahrnutý v cene plavby.

O pravom luxuse a pohodlí, ktoré Yacht Club poskytuje, môžu najlepšie vypovedať tí, ktorí takto cestujú pravidelne. Tím podnalod.com, vďaka svojim bohatým osobným skúsenostiam s plavbami v rámci MSC Yacht Club, poskytuje klientom neoceniteľné poradenstvo. Táto agentúra rozumie nuansám a jedinečnosti služieb Yacht Club, čo z nej robí ideálneho sprievodcu pri výbere vašej luxusnej plavby. Svedomitý výber a odporúčania založené na osobných skúsenostiach znamenajú, že každý klient získa presne to, čo hľadá – bezkonkurenčný zážitok plný luxusu a komfortu.

Napriek tomu, že služby Yacht Club nie sú dostupné na palube všetkých lodí flotily MSC Cruises, ak vás tento spôsob cestovania na veľmi vysokej úrovni s množstvom privilegovaných služieb oslovil, ponuku plavieb si môžete pozrieť tu.

www.podnalod.com

+421 948 643 612

[email protected]

Poď na loď nájdete aj na Instagrame a Facebooku.

Text: Tatiana Bubláveková

Fotografie: archív Poď na loď

 

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články