Erik Gajdoš z pd drive club: „Vďaka komunite milovníkov áut sme vybudovali niečo, čo presahuje koncept kaviarne, aj garáže”

 Erik Gajdoš z pd drive club: „Vďaka komunite milovníkov áut sme vybudovali niečo, čo presahuje koncept kaviarne, aj garáže”

Parkujeme pred krásnou presklenou budovou v Ružomberku. Víta nás Erik Gajdoš. Už zvonka je zrejmé, že sa jedná o výnimočný priestor. Tento rozhovor sa bude odohrávať v obklopení dizajnu, množstva „koní“ a skvelej kávy. Majiteľovi pd drive clubu sa podarilo vytvoriť miesto, ktoré si zamilujú všetci milovníci áut a kávy. A nielen oni. Tento unikátny koncept v sebe spája prémiové detailingové štúdio a štýlovú kaviareň. K tomu je vždy prítomný dobre naladený a vysmiaty Erik so svojou šiltovkou. Táto kombinácia je zárukou príjemne stráveného času. Veď posúďte sami a nechajte sa s nami zlákať na návštevu.

PD-Drive-Club-budova
Pd drive club zaujme už na prvý pohľad. Presklená moderná budova pozýva okoloidúcich vstúpiť a pozrieť si zblízka za sklom sa črtajúce luxusné automobily.

Ako by si definoval svoju prevádzku? Priznám sa, že ja s tým trochu bojujem.

Ja tiež. Máme v rukách šálky s kávou a sedíme na gauči, no nie sme úplne klasická kaviareň v pravom zmysle slova. Tu vidíš odhalenú karosériu z Porsche, obďaleč je veľký perforovaný kus plechu, ktorý slúži ako stôl, tam na polici je zase autokozmetika. Zároveň máš výhľad do garáže, kde od rána kolegovia pracujú na vozidlách klientov. Myslím, že samotní názov pd drive club je najpresnejšia definícia konceptu. Sme takým „hubom“, komunitným centrom, miestom stretávania sa všetkých milovníkov áut, kamošov, klientov. Rovnako aj priestorom na skvelú kávu, rande, pracovné stretnutie či prácu. Pozývam všetkých na návštevu, aby si vytvorili názor sami.

automobil-PD-Drive_Club
Pd drive club nie je klasická kaviareň. Je to detailingové štúdio, v ktorom sa prevažne starajú o prémiový segment vozidiel. Cieľom Erika Gajdoša bolo vytvoriť priestor, ktorý umožní nahliadnuť do zákulisia ich práce, ako aj to, aby návšteva ich dielne a priestorov bola zážitkom.

Sedíme v zaujímavom priestore, už od príjazdovej cesty vidíme na koniec garáže. Bolo cieľom urobiť koncept pd drive club transparentným?

Pd drive club sme otvorili len pred pár dňami, po presťahovaní sa z našich pôvodných priestorov v priemyselnejšej zóne. Na našej súčasnej adrese bolo ešte nedávno niekoľko kancelárií a firiem. Celé sme to otvorili, prerobili a nechali len nosné steny. Doplnili sme priestor o množstvo dizajnových prvkov a vznikol súčasný pd drive club. Chceli sme vytvoriť priestor, kde budeme môcť pozvať do „nášho sveta“ nových zákazníkov, klientov a umožniť im viac nahliadnuť do zákulisia toho, čo robíme.

Neprekáža ti, že každý vidí, čo presne robíš?

Vôbec. Skôr je to súčasť nášho marketingu. Tým, že je v pd drive club všetko presklené, musíme makať na 120 % a bezchybne, lebo zákazníci to vidia. Zároveň je práca na prémiových vozidlách lákadlom pre našich hostí. Taktiež to predstavuje dôležitý moment aj pre našich klientov, ktorí nám tu často nechávajú vozidlá v hodnote nehnuteľnosti. Potrebujú cítiť, že auto nechávajú v dobrých rukách a v dobrých podmienkach. A tá zotretá hranica medzi garážou a kaviarňou je super aj z toho hľadiska, že sa môžem venovať aj hosťom, aj práci. Ak niekto prejaví záujem, prevediem ho našou dielňou, ale aj vidím, keď príde niekto na stretnutie a podobne.

Garáž-PD-Drive-Club
Práca na prémiových vozidlách je skutočným lákadlom pre hostí. Fakt, že je v pd drive club všetko presklené, je dôležitým momentom pre klientov, ktorí potrebujú cítiť, že svoje auto, často v hodnote nehnutelnosti, nechávajú v dobrých rukách a v dobrých podmienkach.

Čomu sa vlastne venuješ?

Mňa tu niekde v priestore možno nájsť vždy. Najviac sa však venujem detailingu vozidiel klientov, konkrétne ochrane a práci s lakom. V našej garáži sa nevenujeme servisu či prezúvaniu, tu sa staráme o vizuál interiéru a exteriéru áut. Veľmi zjednodušene sa dá povedať, že sa staráme o všetky možné aj nemožné povrchy vozidla. Karoséria, lak, motorový priestor, interiér, čalúnenie, plasty… Auto k nám príde ako do wellnessu a odchádza v tip-top vizuálnom stave. Či už je to za účelom konzervácie a zachovania investície, kvôli ochrane pred počasím, alebo je to pravidelné čistenie a údržba, o našich klientov sa staráme vždy s radosťou. Okrem iného tu vieme autá aj garážovať, vystavovať či ponúkať na predaj.

Detailing-PD-Drive-Club
V pd drive clube je možné autá aj garážovať, vystavovať či ponúkať na predaj. Pri každej návšteve si tak vypijete kvalitnú kávu a pokocháte sa vždy inými luxusnými vozidlami.

Martina Kravcová a pralinky Plain Power: „Nie všetko, čo má nálepku vegánske či bezlepkové, musí chutiť inak“

Čítať viac >

 

Chcel si sa tomu venovať odjakživa, alebo to bola, ako častokrát, náhoda?

Hrával som profesionálne futbal a keby som tomu dal viac, mohol som ho hrať dodnes. Ale prestalo ma to baviť a chcel som ísť študovať architektúru. Nakoniec to však život zariadil inak. Cez brata mojej partnerky som sa dostal k autám a ten svet okolo ma očaril.

V nejakom rozhovore som sa dozvedel, že si bol medzi prvými, ktorí niečo také na Slovensku začali robiť. Aké boli začiatky?

Keď sa obzriem spätne, tak divoké a veľmi vtipné. Začínal som tu, hneď oproti súčasnej budove cez cestu, v takej drevenej stodole. To, ako sa pracuje s lakom, som čítal na zahraničných fórach. Prvé čistiace prípravky som objednával zo zahraničia netušiac, či mi vôbec prídu. Takmer pred 15 rokmi, keď sme ja a pár chalanov začínali, tu neexistoval žiadny segment profesionálnej starostlivosti o autá. Boli tu nejaké umyvárky, ale ľudia si robili všetko doma, na dvore či na záhrade. O práci s lakom, o jeho ochrane, tu nik nechyroval, a tak som sa začal, vtedy ako Gajdoš Autolesk, tomu venovať profesionálne.

začiatky-Erik-Gajdoš
Erik Gajdoš sa detailingu začal venovať pred 15 rokmi. Ako firma sa rozvíjali a postupom času začali mať stále zaujímavejších klientov. Až sa vyprofilovali do dnešnej podoby. Už na predchádzajúcom pôsobisku podávali nejaké základné kávové nápoje. Aby mohli klientov na úrovni privítať, chceli byť miestom, kde si priatelia dajú prestávku na cestách či prídu na kus reči.

Dokázali tomu vtedy ľudia porozumieť, alebo si o zákazníkov musel bojovať?

V prvom rade som sa to musel naučiť sám. Stavali sme na zelenej lúke. Študovali sme zahraničné fóra a postupne sa učili, ako vykonávať jednotlivé veci. Neskôr sme založili s pár chalanmi aj slovenské fórum a vymieňali si skúsenosti. A áno, ľuďom sa zdalo v tej dobe zvláštne platiť pomerne vysoké sumy za to, že im niekto „umyl“ auto. Aj keď to je veľmi dehonestujúce. Práca na jednom aute u nás trvá tri až sedem dní, a ide sa skutočne do hĺbky. Začal som svojím autom, potom autami pár kamošov, a tak, pomaličky, organicky, sa to rozrastalo. Ľudia boli s mojimi službami spokojní a posúvalo to aj mňa. Oslovili ma neskôr z Todosu, aby som šiel do priestoru k nim, kde som pôsobil niekoľko rokov a ku koncu sme kávu podávali aj tam.

Ako káva pasuje do celého konceptu detailingu?

Autá a káva, to ide dokopy. A ja som milovník kávy. Celé to vyplynulo tak nejako prirodzene. Ako sme sa ako firma rozvíjali a posúvali, tak sme postupom času začali mať stále zaujímavejších klientov. Až sme sa vyprofilovali do dnešnej podoby, kedy sa prevažne staráme o prémiový segment vozidiel a dosť výrazne o značku Porsche. Jednoducho sme chceli, aby aj návšteva našej dielne a priestorov bola zážitkom. Klienti nám tu nechávajú státisícové autá. Chceli sme pre nich vytvoriť miesto, kde budú vidieť a vedieť, že je ich auto v bezpečí a v dobrých rukách, kde môžu nahliadnuť na všetky procesy. A tak sme už na predchádzajúcom pôsobisku inštalovali kávovar a podávali nejaké základné kávové nápoje. Aby sme mohli klientov na úrovni privítať, aby si vedeli u nás dať kamoši prestávku na cestách, či len tak, prišli na kus reči.

kaviareň-PD-Drive-Club
Dnes si dobrú kávu dáte na mnohých miestach. Inak tomu nie je ani v pd drive clube. No kde inde si dáte kvalitné espresso a vedľa vás bude zaparkované krásne, zrenovované Porsche?

A stala sa z pd drive club „dospelácka“ kaviareň na novej adrese?

V podstate sme museli opustiť priestor, v ktorom sme roky fungovali a hľadali niečo nové. Mali sme šťastie, že ako etablovanej značke, pod ktorou som podpísaný, nám ľudia sami ponúkali priestory a chceli sa s nami spájať. Nakoniec sme sa rozhodli pre yellpoint. Vedľa skvelej reštaurácie Yell Cuisine sme prerobili pôvodné kancelárske priestory na garáž a kaviareň, podľa našich predstáv, a výsledkom je dnešný pd drive club.

Nebál si sa toho skoku do skutočného gastro biznisu?

Tým, že náš core biznis je stále dielňa, nepotrebujem, aby kaviareň generovala nejaké závratné peniaze. Budem úplne spokojný, ak si zarobí na seba, tovar a personál. Čokoľvek navyše ma len poteší. Robíme to pre priateľov, klientov, komunitu, a, samozrejme, aj pre zákazníkov. Nevnímam to ani ako prácu či nejaký biznis model. Je to skôr priestor na trávenie času, na vedenie rozhovorov, na stretávanie sa. A tá káva a ďalšie veci idú prirodzene nejak okolo toho.

V čom je pd drive club ako kaviareň výnimočný?

Dosť sme sa vyhrali s dizajnom a estetikou. Aby bol pd drive club pohodlný, súkromný aj komunitný. Každý si u nás nájde svoje obľúbené miesto. Či je to na gauči, v kresle, alebo za komunitným stolom. A, samozrejme, sú to práve autá, ktoré sú jednoznačným ťahákom. Veď kde inde si dáš espresso a vedľa teba bude zaparkované krásne zrenovované Porsche? Dnes dobrú kávu nájdete v každom meste, treba ísť o krok ďalej a priniesť niečo nové a niečo iné. Preto aj náš interiér budeme meniť. Už o dva týždne tu budú iné autá a iné prvky. Aj dnes to tu vyzerá rozdielne oproti otváraciemu dňu. A týmto chceme byť známi – štýlom, atmosférou, zážitkom a, samozrejme, aj kvalitou služieb a produktami.

Štýl_PD-Drive-Club
Interiér pd drive clubu sa pravidelne mení. Ak prídete o dva týždne, opäť tam budú iné autá a iné prvky. Tým chcú byť v pd drive clube známi – štýlom, atmosférou, zážitkom a, samozrejme, aj kvalitou služieb a produktami.

Prečo si otvoril pd drive club práve v Ružomberku?

Túto otázku dostávam často. Tak isto aj ponuky na presun garáže do Bratislavy či návrhy na frančízovanie. Ale to odmietam. Myslím, že ak by to bolo kdekoľvek inde, alebo by som tam nebol ja, už by to stratilo to čaro a dušu. No a v neposlednom rade, som z Liptova, mám tu rodinu aj život a milujem to tu. Navyše, Ružomberok je v strede križovatky ciest z Bratislavy a Košíc, Banskej Bystrice aj Žiliny. Naši klienti to majú k nám rovnako ďaleko zo všetkých kútov Slovenska. Dovolím si tvrdiť, že úroveň našej práce s autami je ako taký michelinský level vo svete reštaurácií. Zákazníci vedia, prečo sem chodia. A chodia sem radi. Už aj vďaka krásnemu novému priestoru.

Pre koho je kaviareň pd drive clubu určená? Môžem sem prísť, aj keď si nepotrebujem dať urobiť auto?

Pre všetkých! Aj pre domácich miláčikov. V novom priestore sme skutočne ozajstná kaviareň, kde si dáš svoj obľúbený kávový nápoj, chystáme Cold Brew, nejaké limonády a podobne. V spolupráci s reštauráciou Yell máme v ponuke aj špeciálny drive club sendvič. Ak niekoho prepadne náhly hlad, vieme to vyriešiť. Sme strategicky dobre umiestnení na vstupe z Banskej Bystrice, vedľa čerpacej stanice a reštaurácie s parkovaním, takže pozývame všetkých. Nielen klientov, kamošov a milovníkov áut, ale každého, kto má rád kávu, zaujímavé priestory a dizajn. A my už z vás milovníkov áut spravíme.

Jedlo-PD-Drive_Club
V spolupráci s reštauráciou Yell Cuisine majú v ponuke aj špeciálny drive club sendvič.

Ako si vyberal kávu do pd drive club?

To bolo veľmi jednoduché. Šimon z mlsnacava je môj priateľ aj mimo gastronomických kruhov, majiteľ krásneho auta a veľký milovník všetkého okolo vozidiel. Keď som hľadal dodávateľa kávy aj technológie, voľba bola jednoznačná. Spolu sme vybrali kávovar, ktorý bude ladiť s priestorom, a kávu, ktorú ocenia aj tí najprísnejší kávičkári. Mal som šťastie, že sa mi k tomu podarilo zohnať aj šikovných baristov, ktorí garantujú kvalitný kávičkársky zážitok.

kaviareň-PD-Drive-Club
Pri zariaďovaní kaviarne myslel Erik na všetky detaily. Vybral kávovar, ktorý bude ladiť s priestorom, a kávu, ktorú ocenia aj tí najprísnejší kávičkári.

Pd drive club charakterizuje všadeprítomné množstvo umenia. Skrýva sa za ním aj nejaký príbeh?

Takmer všetko, ak nie všetko, čo sa v pd drive club nachádza, je výsledkom vzťahov a spolupráce. My sme vedeli, prečo tu chceme konkrétnych ľudí a produkty, a oni, naopak, vedeli, s kým budú spolupracovať. Či už sú to knihy Okresky, fotoknihy a obrazy od Daniela Minárika, certifikované F1 grafiky, čistiace prostriedky, tričká, ale aj ručne robené šálky či dizajn našich „to-go“ pohárikov. Samozrejme, najväčšie umelecké skvosty sú tu vystavené autá. Všetko je výsledkom dlhodobo budovaných vzťahov, komunity a priateľstiev, ktoré pri autách a na káve, vznikajú.

Umenie-PD-Drive-Cluv
Pd drive club vznikol prerobením pôvodných kancelárskych priestorov a firiem. Priestor otvorili, prerobili, nechali len nosné steny a vyhrali sa s dizajnom a estetikou.

Často spomínaš slovo komunita. Je práve ona tou podstatou celého konceptu pd drive club?

To, čo robíme a pre koho to robíme, sa už ani nedá veľmi nazvať prácou. Je to skôr umenie. Fungujeme ako detailingové štúdio, no trochu inak. Autá sú u nás pokojne aj týždeň. To, kam sme sa dostali, bolo veľmi organické. Naša klientela je veľmi špecifická a ľudia si nás medzi sebou vzájomne odporúčali. Vďaka tejto komunite milovníkov áut sa nám podarilo vybudovať niečo, čo presahuje priestory kaviarne, aj garáže. Chceme, aby bol pd drive club takým „hubom“, ktorý bude prepájať ľudí medzi sebou, spájať a združovať ich v spoločných aktivitách. Organizujeme akcie, zrazy, jazdy po Slovensku, aj zahraničí. A chceme, aby práve pd drive club a jeho kaviareň boli tým štartovým aj cieľovým bodom. Miestom, kde táto naša komunita bude fungovať a pokračovať.

Erik-Gajdoš-PD-Drive-Cluv
Erik Gajdoš to, čo robí, nepovažuje za prácu. Vďaka komunite milovníkov áut sa mu podarilo vybudovať niečo, čo presahuje priestory kaviarne, aj garáže. Cieľom Erika bolo, aby sa pd drive club stal „hubom“, ktorý bude prepájať ľudí medzi sebou, spájať a združovať ich v spoločných aktivitách.

Názov a koncept samotný ti dáva široký priestor na jeho rozvíjanie. Kde vidíš pd drive club v budúcnosti?

Chcel by som z pd drive club vytvoriť komunitnú značku. Pojem, ktorý bude niečo znamenať. Veľmi sa mi páčia koncepty v zahraničí. Historické či zrekonštruované budovy v priemyselných zónach ponúkajú na jednom mieste gastro, eventový priestor, priestor pre tvorcov, ubytovanie… A také niečo si viem z dlhodobého hľadiska predstaviť. Vytvoriť značku, pokojne tu, kde sme teraz, a raz ju presunúť niekam na vidiek. Na nejakú usadlosť, kde budeme organizovať večere, oslavy, stretávky, zrazy a akcie, nie nevyhnutne spojené len s autami. Zároveň tam mať svoju dielňu, rozšíriť portfólio služieb a realizovať pod značkou pd drive club široké spektrum aktivít.

A čo plánuješ v najbližšej dobe?

Pd drive club sme prednedávnom otvorili, tak v prvom rade chceme zastabilizovať a rozbehnúť kaviareň. Zistiť, ako veľmi sem budú ľudia chodiť a vychytať všetky muchy. Mám v hlave nejaké „autokino“, pozrieť si v ňom takých 60 sekúnd a sedieť vedľa Eleanor, to by mohol byť nový rozmer zážitku. Ďalej pokračovať vo verejných aj neverejných eventoch, zrazoch, jazdách a akciách. Teraz sme sa stali súčasťou aj Yakshovho Love Them Run Clubu, takže chceme rozvíjať komunitu aj týmto smerom. Mám aj víziu urobiť v našom priestore, nesnobsky a veľmi neformálne, spolu s kolegami od vedľa z reštaurácie Yell Cuisine, zaujímavú degustačnú večeru. Napríklad v štýle talianskej kuchyne, k tomu zaparkovať tri až štyri Ferrari. Myslím, že niečo také tu nikto nerobí a mohlo by to byť zaujímavé.

 

Pd drive club nájdete aj na Instagrame alebo Facebooku.

Text a foto: Rudolf Sladkovský

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Rudolf Sladkovský

Po rokoch sledovania portálu Kávičkári.sk sa k nám Rudolf pridal a začal pre nás fotiť. Akčný, s veľkým úsmevom, talentom a nasadením pokrýva Rudi celé Slovensko. Najnovšie sme objavili jeho nadanie pre písanie článkov. Veď posúďte sami!

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články