Pd drive club v Ružomberku – zážitok z inej dimenzie

 Pd drive club v Ružomberku – zážitok z inej dimenzie

Čím ďalej, tým častejšie sa stretávame s fúziou zdanlivo nespojiteľných konceptov, ktoré vo výsledku fungujú skvelo – asi tak ako párovanie jedla a vína. Dve kvalitné zložky spolu vytvoria niečo unikátne, za čím sa budete s radosťou vracať. Tento pocit si odnášame aj z konceptu Erika Gajdoša, pd drive club, ktorý nájdete v Ružomberku.

Láska k autám dokáže veľa

Je to kaviareň? Áno, aj.
Klub? Áno, aj.
Miesto pre kultúru? Áno, aj.
Detailingové štúdio? Áno, aj.
A predsa je tam všetko spomenuté. Miesto, ktoré spájajú štyri anglické slová na C – Cars, Coffee, Culture, Community.

Erik Gajdoš miluje autá a neodmieta ani klientov s Fábiou. Dokonca ho ich záujem teší.

Erik Gajdoš miluje autá. I preto viac než dekádu dozadu ako jeden z prvých ľudí na Slovensku začal s profesionálnou starostlivosťou o interiéry a exteriéry vozidiel na špičkovej úrovni. Za ten čas sa vypracoval na jedného z hlavných lídrov tohto odboru a svojich klientov má aj za hranicami Slovenskej republiky. V súčastnosti sa venuje prevažne prémiovému segmentu vozidiel. „Ale neodmietam ani klientov s Fábiou. Dokonca ma to teší. Pretože vidím, že láska k autám je naprieč celým segmentom,“ vysvetľuje sa Erik.

Pohľad, ktorý poteší aj menej zdatného automobilového nadšenca.

V súčasnosti v priestoroch pd drive clubu nájdete niekoľko krásnych kúskov Porsche, okolo ktorých sa Erik snaží už dlhé roky vybudovať silnú komunitu. A darí sa mu to.

Káva a auto k sebe patria. To my vieme už dávno.

Koncept kaviarne a detailingového štúdia vznikol už na inej ružomberskej adrese, kde Erik so svojím tímom niekoľko rokov pôsobil. Už vtedy mal víziu priniesť vyššiu úroveň kvality servisu smerom ku klientom a zákazníkom, ale taktiež priniesť miesto, kde sa budú vedieť zastaviť všetci ľudia, ktorých definuje nadšenie automobilového sveta. A tak pri zmene priestorov, kedy mohli variovať s dispozíciou, vznikol jedinečný presklený koncept, kde vidno z ulice až po koniec garáže, zároveň však striktne oddeluje kaviareň od pracovného priestoru. Transparentný priestor umožňujúci hosťom aj zákazníkom vidieť všetky procesy, ktoré sú na aute vykonávané.

Erik okolo Porsche vytvára zaujímavú komunitu ľudí. Automobiloví fajnšmekri sú nároční, i preto prevádzku zariaďoval s citom.

Keramika a kaviareň modranska - unikátne spojenie s úctou k tradíciám

Čítať viac >

Otvorte dvere a vojdite do priestoru, ktorý vás v okamihu nechá bez slov. Sme si takmer istí, že v niečom podobnom ste si dobrú kávu nikdy nevychutnávali. Takýto koncept je v rámci krajiny rozhodne jedinečný. Otvorený pôdorys veľmi umne predelený vystavenými autami, gaučovými sedeniami, ale aj prítomnými stand-by stolmi ako na autosalóne. K tomu veľa zelene, množstvo umenia, komunitný stôl a obchodík s krásnymi tričkami či doplnkami na čistenie vozidla.

Mix umenia, áut, kávy a pôžitkov. Presne takéto miesta milujeme.

Zjednocujúcim dizajnovým prvkom kaviarne a garáže je čierny perforovaný plech, ktorý v rámci dizajnu využili ako zástenu, závesný systém na police či stôl. Estetika a atmosféra miesta je magnetizujúca a vôbec tu neplatí, že priestor spojený s autami je špinavý či plný nepríjemných vôní. Nebyť presklenej steny ako hlavného výrazového prostriedku dizajnu, ani by ste netušili, že kaviareň je len akousi vstupnou bránou a doplnkom k hlavnému Erikovému biznisu – detailingovému štúdiu.

Erikov hlavný biznis je detailingové štúdiou, v ktorom patrí medzi špičku na trhu.

Keď všetko spolu krásne ladí – pd drive club

Vizuál priestoru je asi prvým zážitkom, ktorý vás dostane. Všetko, čo sa tam nachádza, od fotiek cez grafiky, knihy až po vystavené vozidlá a rôzne dizajnové prvky, je výsledkom rôznych spoluprác, priateľstiev a silnej automobilovej komunity. Každý z umelcov, spisovateľov či fotografov je nejakým spôsobom prepojený práve s autami a všetky tieto cesty sa spájajú v Erikovom „pédéčku“.

Stačí ukázať na hociktorý z kúskov na stene či v polici a Erik sa pustí do rozprávania príbehu o tom, ako sa spoznali, čo zažili a ako sa toto dielo u neho ocitlo. Pd drive club nie je úplne typickou kaviarňou, je veľmi špecifickým miestom, kde sa stretáva skupina ľudí, ktorých spája ďaleko viac než len potešenie z kávy a potreba kofeínu.

Porsche a kvalitná káva – tú Erikovi do prevádzky pd drive club dodáva Šimon Staš, majiteľ Porsche i banskobystrickej pražiarne kávy, mlsnacava.

Silnú emóciu dodáva nepochybne samotný majiteľ Erik Gajdoš, ktorý by pokojne o pohostinnosti mohol vyučovať na hotelových akadémiách a učiť mladých študentov o prozákazníckom správaní. Vysokú pozornosť k detailom, špičkový servis a štandard ponúkaných produktov na prevádzke by mu mohla závidieť nejedna kaviareň s výberovou kávou. V neposlednom rade vás Erik veľmi rád prevedie celým priestorom a keď mu dáte šancu, vezme vás do svojho sveta. A to bez ohľadu na to, či ste fanúšikom krásnych áut, F1ky či celého automobilového mikrokozmu. Pretože po stretnutí s ním fanúšikom rozhodne budete. Niet divu, že svojou osobnosťou dokáže prepájať zaujímavých ľudí, nielen u seba v práci, ale aj pri rôznych eventoch, akciách a výletoch.

Vysokú pozornosť k detailom, špičkový servis a štandard ponúkaných produktov na prevádzke pd drive club by Erikovi mohla závidieť nejedna kaviareň s výberovou kávou.

Porsche a káva v pd drive club

Keď hovoríme o kaviarni, nemôžeme, samozrejme, vynechať ani kávu. Tá je tiež výsledkom dlhodobého vzťahu medzi Erikom Gajdošom a Šimonom Stašom s jeho kávovým lovebrandom MlsnaCava. Šimon má lásku k autám v génoch a je majiteľom Porsche 911. Vzťah, teda ich vzťah, má niekoľko rovín, a preto bol aj výber dodávateľa technológií a kávy jasný od začiatku. Dizajnový kávovar, dva mlynčeky s výberovou kávou a profesionalita baristov uspokoja aj tých najprísnejších kávičkárov. Veľkým plusom kaviarne je bezprostredné susedstvo s obľúbenou ružomberskou reštauráciou Yell Cuisine, vďaka ktorej si okrem kávových nápojov či limonády môžete vychutnať aj jedinečný a na mieru robený pd drive club sendvič. A ten rozhodne treba skúsiť.

Kuchyňu nemajú, ale spolupracujú s mimoriadne kvalitnou reštauráciou Yell Cuisine, vďaka ktorej si môžete vychutnať chutný pd drive club sendvič.

Ružomberok už nikdy nebude taký ako predtým

Nie, netreba len prežiť cestu do Tatier a vzdychnúť si pri pohľade na fabriku. Ružomberok nemusí byť len tranzitné mesto – dôkazom sú kvalitné prevádzky, ktoré tam za posledné roky vyrástli. A aj vďaka pd drive club sa stáva miestom, kde sa oplatí ísť na výlet.

Okná, ktoré poskytujú veľkorysý výhľad. Smerom von, ale najmä – dnu. 🙂

Pd drive club je rozhodne priestor, ktorý si získal naše srdcia. Nielen kávou, ale predovšetkým atmosférou, kedy sa cítite ako na mieste, kam skutočne patríte. Nádherný dizajn, skvelý servis, úžasný tím ľudí na čele s Erikom Gajdošom a silný komunitný duch, ktorý vás dostane. Pokiaľ ste milovníkmi áut, je to miesto, ktoré treba navštíviť.

Usadiť sa, dať si skvelú kávu a pokochať sa. Pd drive club je miesto, ktoré stojí za návštevu.

Erik už chystá aj zaujímavé akcie, ako napríklad spoločné sledovanie F1ky, ale aj rozličných filmov, na plátne. Pozerať takých 60 sekúnd sediac vedľa auta z filmu, to už veru je zážitok. Nebavia vás autá? Nevadí, aj napriek tomu je pd drive club miestom pre vás, keďže kaviareň je sama o sebe výnimočná. Navyše, ak dáte Erikovi desať minút, budete odchádzať s myšlienkou, že potrebujete jedno športové auto aj vy. Presne tak sme odchádzali z našej návštevy aj my. 🙂

Pokiaľ z pd drive club odídete s myšlienkou na Porsche, nie ste v tom sami. Rovnaké pocity má po návšteve aj autor článku, Rudo.

Pd drive club nájdete aj na Facebooku a Instagrame.

Text a foto: Rudolf Sladkovský

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Rudolf Sladkovský

Po rokoch sledovania portálu Kávičkári.sk sa k nám Rudolf pridal a začal pre nás fotiť. Akčný, s veľkým úsmevom, talentom a nasadením pokrýva Rudi celé Slovensko. Najnovšie sme objavili jeho nadanie pre písanie článkov. Veď posúďte sami!

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články