Rodinná firma Áčko Ružomberok: Kvalitný hotelový a bytový textil s vyše 30-ročnou tradíciou

 Rodinná firma Áčko Ružomberok: Kvalitný hotelový a bytový textil s vyše 30-ročnou tradíciou
Advertoriál

Áčko Ružomberok sa venuje textilnej výrobe už od roku 1991 a za názvom Áčko sa skrýva metafora „prvý“. Firma má rýdzo rodinný charakter, pretože jej majiteľ Peter Filipp sa pridŕža zásady podnikania s rodinou. „V rodine panuje absolútna dôvera, rovnaké záujmy, plné nasadenie všetkých členov a deľba práce, ktorá vyhovuje firme i osobným ambíciám,“ argumentuje. Zrejme toto usporiadanie funguje, keďže Áčko v minulom roku oslávilo už úctyhodných 31 rokov na trhu. A tak môžu ísť doslova od „Á po Z“ príkladom, že úspešná firma sa dá rozvíjať v ľahších i ťažších časoch 🙂

Práca s textilom v ružomberských bavlnárskych závodoch bola pre zakladateľov motiváciou založiť si vlastnú firmu na výrobu textilu – Áčko. Na trhu sú už vyše 30 rokov a stále majú čo ponúknuť všetkým generáciám i hotelovému segmentu.

História textilnej firmy Áčko

Príbeh slovenskej textilnej firmy Áčko Ružomberok sa zrodil v myšlienkach manželov Filippovcov, ktorí spolu pracovali v ružomberských bavlnárskych závodoch. Zápal a nadšenie pre túto prácu ich motivovali založiť si spolu so synom vlastnú firmu, a tak v roku 1991 vzniklo Áčko, ktoré sa dodnes venuje textilnej výrobe.

Dnes na čele Áčka stojí syn zakladateľov Peter Filipp junior a status rodinnej firmy je pre neho posvätný. Vo firme pôsobí aj dcéra zakladateľa, Viviana Filippová, a jej priateľ Tomáš Spišiak. Značka v sebe spája tradíciu, odbornosť a skúsenosti svojich zakladateľov a nápady, inovácie a ambície mladšej generácie. S dôrazom na kvalitný spánok stále vznikajú nové textílie, ktoré získali aj prestížne certifikáty kvality. Jednoducho Áčko má stále čo ponúknuť všetkým generáciám a v neposlednom rade je obľúbenou voľbou hotelového segmentu.

Áčko má status rodinnej firmy – na jej čele stojí Peter Filipp, syn zakladateľov, o sociálne siete sa zasa stará vnučka zakladateľov Viviana Filippová.

Každý má v rodinnej firme Áčko svoje miesto

Zakladateľka Adela Filippová bola prvou dizajnérkou a textiláčkou – riadila výrobu bytového textilu. Na znak úcty voči nej Áčko ponúka rad najkvalitnejších, prémiových posteľných obliečok, ktoré vznikli pod značkou Adela Filipp. Majú krásne motívy slávnych maliarov ako Vincent van Gogh či Gustav Klimt.

Dnes už zakladatelia vo firme nepracujú, no stále ostávajú podstatným pilierom spoločnosti. V ich šľapajach pokračuje syn Peter Filipp junior, ktorý sa venuje odbytu, logistike, marketingu a nákupu. Jeho dcéra Viviana Filippová má pod palcom najmä sociálne siete Áčka a jej priateľ Tomáš Spišiak sa zase venuje veľkoobchodu. Je hlavná tvár Áčka, každoročne firmu reprezentuje na výstavách či hotelových konferenciách. Každý robí svoj diel práce srdcom, čo sa odráža vo vysokej kvalite textílií aj v zaujímavých benefitoch, ktoré Áčko ponúka klientom.

Tomáš Spišiak reprezentuje Áčko na výstavách, hotelových konferenciách a má pod palcom aj veľkoobchod, takže má významný podiel na plynulom chode firmy.

Viviana Filippová & Tomáš Spišiak z Áčko Ružomberok: „Naša priorita je jedinečnosť vzorov, majstrovské vyhotovenie a kvalitné materiály“

Čítať viac >

 

Hotelový textil má svoje špecifiká

Čo sa týka hotelového textilu, Áčko ponúka kvalitné látky z husto tkaných priadzí – najobľúbenejšie spomedzi všetkých sú damašek, satén a makosatén. Tie sú odolné voči oterom a vydržia viac praní. Samozrejme, hotelová kvalita posteľnej bielizne je dostupná aj pre bežnú domácnosť. Výhodou je, že vydrží dlhé roky vďaka mimoriadnej kvalite. Zaujímavosťou je, že hotelové obliečky sú ušité s hotelovým uzáverom alebo na mangľovací gombík, takže vydržia aj priemyselné pranie.

Kvalita a estetika textílií sú starostlivo premyslené a klienti si môžu vybrať z rôznych vzorov a textílií. V Áčku používajú látky, ktoré sú už vopred sanforizované – čiže samotná látka je už v procese výroby vyzrážaná. Hotelový textil šijú podľa vlastných špecifikácií klienta – rôzne veľkosti, kvality látky, hrúbky, dezény. Výhodou je aj personalizácia produktu – môžete si doň dať všiť či vyšiť čokoľvek, keďže Áčko má svoju vlastnú výšivkáreň. Rovnako majú vlastných dizajnérov, ktorí navrhujú dizajny obliečok.

Najobľúbenejšie textílie posteľnej bielizne sú predovšetkým damašek, satén a makosatén. Majú výnimočnú kvalitu, výdrž, odolnosť, ale aj lákavé dizajny.

Áčko sa pýši mnohými certifikátmi kvality

Textílie z Áčka sú podrobené testovaniu a certifikovaniu v chemickom laboratóriu a spĺňajú normy STN pre zdravotníctvo a hotelový segment. Každý certifikát platí len rok, takže textílie sú každý rok opakovane testované, čo je známkou naozaj vysokej kvality textilu a aj záujmu firmy ponúkať len to najlepšie. Pod drobnohľadom je každý detail – textílie z Áčka sú vhodné pre deti do 3 rokov, sú bezpečné, vydržia, nezíde z nich farba a skúma sa každá drobnosť vrátane toho, čo látky zvládnu z fyzického i chemického hľadiska.

Áčko si dáva záležať na tom, aby ponúkalo tú najlepšiu kvalitu textilu, a preto sú textílie každoročne testované a certifikované.

Ambicióznosť je devízou Áčka

Ambícia neustále udržovať vysokú úroveň firmy je možno inšpirovaná práve samotným posolstvom firmy, ktoré vyplýva z jej názvu 🙂 Áčko sa chce stať jednotkou na slovenskom a českom trhu a prinášať kvalitu. Rozhodne nezaháľajú a robia všetko pre to, aby sa im to podarilo. Rozširujú svoju výrobu a investujú aj do výstavby, aby dokázali byť konkurencieschopní.

V neposlednom rade je pre nich dôležitý spokojný zákazník, ale aj spokojní zamestnanci. Snažia sa byť vo svojom remesle výnimoční a bezkonkurenční a veria, že ich textil ocení zákazník, ktorý si potrpí na kvalitu a nie kvantitu 🙂

Áčko Ružomberok, výrobcu kvalitných hotelových i bytových textílií, sme vám predstavili v článku aj v nedávnom rozhovore. Špeciálnu priazeň mnohých spokojných zákazníkov si už od roku 1991 získava najmä kvalitná, príjemná a mäkučká posteľná bielizeň, vďaka ktorej je spánok skutočným relaxom bez kompromisov. Samozrejme, priazeň zákazníkov majú aj hrejivé paplóny a vankúše a mnoho ďalších textílií.

My sme si pre vás pripravili súťaž o posteľnú bielizeň, paplóny a vankúše od Áčka, ktorá prebieha na Instagrame do 10. januára 2023.

Stačí, ak začnete sledovať profil @acko_ruzomberok a @kavickari a do komentára na našom profile pod súťažnú fotku napíšete, prečo chcete vyhrať práve vy.

Môžete vyhrať:
1. cena: 2x Saténové obliečky SIENA Grey zo 100 % bavlneného saténu
2. cena: 1x Súpravu extra hrejivých termopaplónov s čičmianskym vzorom
3., 4., 5. cena: 1x Bavlnený dekoračný vankúš EIFEL

Súťaž ukončíme 10. januára 2023 na našom Instagrame. A tak sa v novom roku môžete vyspať ako v bavlnke! 🙂

Držíme vám palce!

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Katka Kántorová

Zanietená jazyková redaktorka, ktorej hlavnou pracovnou náplňou je mať oči na stopkách, len čo sa na obzore objaví nejaká chybička. Od štúdia na vysokej škole až dodnes prešla rôznymi redakčnými profesiami, no s určitosťou vie, že okrem korigovania sa v živote nezaobíde ani bez písania. A, samozrejme, bez dobrej kávy a milej mačacej spoločníčky Ellie.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články