Mlsnacava

Pražiareň kávy nachádzajúca sa priamo v srdci Slovenska, v Banskej Bystrici, prinášajúca kávu bez kompromisov – to je Mlsnacava. Kávu, ktorá sa „mlsá“, vytvoril Šimon Staš. Ide o projekt spoločnosti STACOMB Coffee Consultants Company, ktorý zrel niekoľko rokov, aby mohol uzrieť svetlo sveta v celej svojej dokonalosti.

Pražiareň Mlsnacava sa zameriava predovšetkým na výberovú kávu, čiže kávu najvyššej kvality, ktorá si vás podmaní rozmanitými vôňami a chuťami. Uprednostňujú svetlejšie praženie, čím nechajú vyniknúť charakteristické vlastnosti kávy. Transparentnosť, delikátnosť a konzistancia sú ďalšími aspektami, na ktoré Mlsnacava upriamuje svoju pozornosť. Samozrejmosťou je taktiež nákup kávy priamo od farmárov, čiže čo najkratšou možnou cestou. Sociálny aspekt je pre banskobystrickú pražiareň Mlsnacava nesmierne dôležitý, preto nájdete v ponuke kávy z rôznych kútov sveta, ktorých pôvod dokonale poznajú. Skrátka chcú vedieť, že farmár, ktorý dopestoval kávu, je spravodlivo ohodnotený. 

Vďaka niekoľkoročným skúsenostiam zo sveta kávy a sledovaniu aktuálnych trendov v gastronómii prináša Mlsnacava kvalitnú kávu zodpovedného pôvodu. Kvalitná káva si však zaslúži aj nápaditý obal. A práve dizajnový obal káv Mlsnacava vďaka originálnej grafike upúta na prvý pohľad.

Pražiareň Mlsnacava prináša kávu bez kompromisov

Okrem výberovej kávy nájdete v ich portfóliu aj tradičnejšie espresso zmesi, ktoré sú vyvíjané spolu s pražiarmi na severe Talianska. Tieto jedinečné zmesi sú charakteristické trochu svetlejším pražením. Konzervatívnejšie praženie je spôsob, ako sa priblížiť aj tradičným kávičkárom a predstaviť im nové, iné chute a vône kávy. Vďaka tomu sa im darí prinášať výberovú kávu aj do menších miest a obcí. Mlsnacava skrátka chce, aby každý kút Slovenska vedel, ako chutí výberová káva.

Pražiareň Mlsnacava v meste Banská Bystrica ponúka aj školiace stredisko pre baristov, ktoré sa v roku 2021 rozrástlo o priestor na vzdelávanie určený aj pre širokú verejnosť. Vzhľadom k pandemickým opatreniam sa začali venovať tvorbe videí. Osobný zážitok na vás čaká v mlsnacava.priestor, mikrokaviarni, ktorá ponúka okrem káv aj rozličné príslušenstvo na prípravu kávy. Nájdete ju banskobystrickej Tržnici. 

Ponuka káv

Výberové kávy pražené na espresso, filter či 2 tradičnejšie espresso zmesi, ktoré sa vyvíjajú spolu s pražiarmi na severe Talianska.

Kde nás nájdete

mlsnacava-espresso-850x560

Editoriál: Ako som prežil rok Covidu a čo očakávam

Čítať viac >

Zdieľajte na sociálnych sieťach