Odvážne na Považie

 Odvážne na Považie

 

O koľko zábavnejšia môže byť cesta za pôžitkami, keď sa veziete na zábavnom, krásnom a futuristickom SUV? Na ceste do Dubnice nad Váhom sme v sebe prebudili naše hravšie, mladšie a dobrodružnejšie ja.

Mazda CX-5

Mazda CX-5

Za všetko môže nová Mazda CX-5. Zvyčajne sme totiž úplne rozvážna, pokojná a miestami možno aj pomerne nudná posádka kávičkárov, keď nám však dajú do rúk štýlové a zábavné auto, objavíme v sebe nanásytných dobrodruhov. S krásnou čiernou Mazdou sme sa tentoraz s fotografom Ondríkom vybrali zbierať gurmánske zážitky do rozkošnej reštaurácie Čarovná špajza v Dubnici nad Váhom a priznáme sa, prvýkrát sme sa do tohto šarmantného mestečka dostali práve kvôli útulnej špajzičke.

Mazda CX-5

Mazda CX-5

Mazda CX-5

Moderné, futuristické auto, ktoré nám pri pohľade spredu a zboku nápadne pripomínalo vesmírnych Stormtrooperov, až tak veľmi neladí s domáckym, teplým a pohodlným miestom, ktoré sme našli v Čarovnej špajzi. Na ceste mu to však svedčalo nesmierne, nehovoriac o tom, keď sme nenápadne odbočili o jednu odbočku skôr a ocitli sa namiesto D1 na hrboľatejšej okresnej ceste. So šikovným kompaktným SUV sme si trúfali aj na viac, naše ciele ale boli nanešťastie v príliš urbánnych oblastiach, a tak sme Mazdu CX-5 zobrali aspoň na maličkú prechádzku po lúke popri ceste.

Mazda CX-5

Mazda CX-5

Mazda CX-5

Na diaľnici si užijete príjemné kožené kreslá (v krásnej krémovej farbe) a všetky techlogické vychytávky – prepracovaný head-up displej, adaptívny tempomat či sledovanie jazdných pruhov. Oceníte aj výborne odhlučnený interiér a samozrejme množstvo miesta na polovicu domácnosti, ktorú so sebou môžete nabaliť. Až mimo nej si ale naplno užijete perfektné odpruženie podvozku, pohon 4×4 (i-ACTIV AWD) či výnimočné LED svetlomety, ktoré vám osvetlia aj to, čo ste netušili, že potrebujete.

Mazda CX-5

Mazda CX-5

Mazda CX-5

Okrem technológií ale Mazda vyniká aj niečím iným – jedinečným dizajnom, na ktorý si my pôžitkári vždy trochu potrpíme. Pri CX-5 sme sa vyžívali v krásnych dvojfarebných diskoch, 3D logu na prednej maske, sexy krivkách, ktoré akoby boli vždy v pohybe… A hoci je CX-5 skutočné SUV, necítila som sa v ňom ani ja, žena povedzme “ekonomickejších” tvarov, ako trpaslík vedený kolosom. Vo veľkých autách niekedy zvyknem mať pocit, akoby ony viedli mňa skôr než ja ich, s Mazdou to však bolo naopak. Bola tu výsostne k mojim službám a robila presne to, čo som od nej potrebovala.

Mazda CX-5

Mazda CX-5

Mazda CX-5

Mazda CX-5

A keby ste si mysleli, že s takýmto veľkým autom by kávičkári mali v meste problém zaparkovať, vyvedieme vás z omylu. Možno za to mohla parkovacia kamera a spoľahlivé senzory, alebo to boli naše výnimočné šoférske schopnosti, s CX-5 sme sa však zmestili do každého voľného miesta, ktoré sme našli. Na parádu. Stormtrooper bol dobrodružstvom od začiatku do konca.

Mazda CX-5

Mazda CX-5

Text: Miroslava Germanová

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Odporúčané články