Bratislavský DoubleTree by Hilton – značka, komfort, kvalita a iné

 Bratislavský DoubleTree by Hilton – značka, komfort, kvalita a iné

DoubleTree by Hilton je značka hotelovej korporácie, ktorá má po svete vyše sedemtisíc hotelov. Dva z nich sa nachádzajú aj na Slovensku. Hilton Hotel & Resorts je americká firma sídliaca neďaleko Washingtonu a je dcérskou spoločnosťou firmy Hilton Worldwide Corporation. Založil ju v roku 1919 Conrad Hilton a dnes je jednou z najväčších sietí hotelov vo svete. Viete, že jednou z turistických atrakcií sa stala izba č. 702 hotela Hilton v Amsterdame, kde John Lennon a Yoko Ono začali s posteľovou mierovou kampaňou? 

DoubleTree-by-Hilton-Bratislava-lobby-vstup
Pri vstupe do hotela DoubleTree by Hilton Bratislava, situovanom na strategickom miesto v okolí až troch športových štadiónov, vás privíta vstupná lobby s dominantým obojstranným schodiskom a niekoľkometrovým lustrom.

Dva Hiltony na Slovensku

Na Slovensku sa označením, menom a kvalitou DoubleTree by Hilton prezentujú dva hotely. Jedným z nich je DoubleTree by Hilton Košice. Treba však priznať, že túto značku poznali v Košiciach už v roku 2009. Dnes nepátrame prečo, ale je zrejmé, že slovenskí, ale aj zahraniční manažéri na východe tiež potrebovali svoj komfort. A ako sme nedávno písali, hotel je v Košiciach najobľúbenejší. Tým druhým hotelom je DoubleTree by Hilton Bratislava.

Meno siete si treba zaslúžiť

Bratislavský DoubleTree by Hilton sa začal stavať popri rekonštrukcii Zimného štadióna, ktorá bola nevyhnutná vzhľadom na nadchádzajúce Majstrovstvá sveta v hokeji. Hotel bol otvorený v roku 2011 – a testovali ho hokejisti z celého sveta. V tom čase sa však ešte ani nevolal DoubleTree by Hilton – keďže nebol čas na školenie personálu. Ono to totiž nie je len tak poskytnúť a prijať meno známej siete. Treba preto aj niečo urobiť a dokázať, že služby sú kvalitné a garantované.

DoubleTree-by-Hilton-Bratislava-hotel-lobby
Veľkolepý luster je neprehliadnuteľný, avšak v budúcnosti by tento priestor chceli zútulniť a dodať mu charakteristickú črtu. Napríklad aj v podobe dvoch stromov, ktoré má hotel priamo v názve. Aj vy ste na výsledok zvedaví?

Mohutná stavba so silným okolím

DoubleTree by Hilton pri Zimnom štadióne Ondreja Nepelu nik neprehliadne. Hoci sa už črtajú konkurenti, reliéfna fasáda a najmä majestátnosť budovy, ktorá sa doposiaľ čnie nad ostatnými, sa nedá prehliadnuť. V každom prípade ide o mohutnú stavbu v tesnej blízkosti Zimného štadióna, ktorého návštevníci môžu využívať parkovanie v hotelovej garáži. Výborná poloha hotela mu takpovediac zabezpečuje klientelu a okrem športovcov – hokejistov, tenistov či futbalistov, ktorí súťažia alebo trénujú na všetkých blízkych športoviskách, tu môžete stretnúť aj známych a populárnych umelcov. Zimný štadión sa totiž podľa potreby mení na umeleckú arénu.

Konferenčné miestnosti s denným svetlom

Hotel má k dispozícii aj veľmi pekné konferenčné miestnosti – tie pražskí architekti z kancelárie Archina pojali veľkoryso. Poskytujú denné svetlo cez priehľadné kupoly na vysokom strope.

DoubleTree-by-Hilton-Bratislava-konferenčné-priestory
Konferenčné miestnosti ponúkajú unikátne priestory. Nielen svojou veľkorysou rozlohou, vďaka ktorej sa pýšia prívlastkom najväčší konferenčný priestor v Bratislave, ale aj denným svetlom prenikajúcim cez priehľadné kupoly umiestnené vo vysokom strope.

Peter Dandár, manažér DoubleTree by Hilton v Košiciach: „Baví ma, keď sa hostia u nás cítia ako doma“

Čítať viac >

Izbám, je ich k dispozícii 120, plus apartmánom – takisto dostatočne priestranným, dominuje sklenená stena, takže výhľad z vyšších poschodí je výborný. Napriek tomu, že hotel sídli na jednej z významných dopravných tepien mesta, izby sú dostatočne odhlučnené. „Oceňujú to všetci návštevníci, ktorí nám posielajú spätnú väzbu o službách,“ tvrdí Petra Ďurčeková, riaditeľka DoubleTree by Hilton Bratislava. „Okrem tichej izby hostia hodnotia veľmi pozitívne aj personál a raňajky,“ dodáva.

DoubleTree-by-Hilton-Bratislava-izba-hotel

DoubleTree-by-Hilton-Bratislava-izby
Izby aj apartmány sú odhlučnené, priestranné a ponúkajú všetko, čo návštevníci vyhľadávajú a očakávajú.

Dve reštaurácie

Hotel má dve reštaurácie. Jednou z nich je Opus, kde sa podávajú raňajky pre hotelových hostí, ktorí si môžu vychutnať bohatý bufet, pomerne slušnú kávu a nezabúda sa ani na hostí s intoleranciami. Všimneme si aj detský kútik, ktorý plánuje riaditeľka DoubleTree by Hilton ešte vylepšiť. Rovnako ako aj pár detailov v samotnej reštaurácii. Lebo hotel je síce špičkový, ale už má svoj vek a niektoré veci treba inovovať. Tak ako to v gastre chodí.

DoubleTree-by-Hilton-Toscana-reštaurácia
Atmosféru Toskánska a najvyberanejšie talianske špeciality v spojení s lokálnymi surovinami si môžete vychutnať v jednej z dvoch reštaurácií – v à la carte Toscana.

Reštaurácia à la carte Toscana, nachádzajúca sa hneď vedľa Opusu, je prístupná aj klientom z mesta. Len nedávno na nej vynovili terasu, ktorá dodala hotelu hneď väčšiu dávku charizmy. Reštaurácia je celkovo veľmi pekná, v mediteránskom štýle a svojmu názvu robí česť, pretože prepája chute Talianska a lokálnych surovín. Dobrou správou pre mnohých je však tiež to, že poskytuje aj denné menu. 

DoubleTree-by-Hilton-Bratislava-reštaurácia-Toscana

DoubleTree-by-Hilton-Bratislava-Toscana
Ochutnajte skvelé jedlá pod taktovkou šéfkuchára Milana Lukačoviča v príjemnom prostredí mediteránskej reštaurácie Toscana. Okrem špecialít si sem však môžete zájsť aj na denné menu.

Wellness poskytujúci súkromie a relax

Priestory wellness centra sú takisto prístupné návštevníkom i klientom hotela DoubleTree by Hilton, ktorí môžu využiť moderne zariadené fitness centrum, priľahlý bazén, sauny, využiť možnosť thajských masáží a potom aj slnečnú terasu, na ktorej pribudli pohodlné sedačky a kvapôčková sprcha. Výhodou oproti neďalekému veľkému fitness je súkromie a obmedzená kapacita, ktorú radi využívajú vyčerpaní manažéri.

DoubleTree-by-Hilton-Bratislava-bazén-relax

DoubleTree-by-Hilton-Bratislava-fitness

DoubleTree-by-Hilton-Bratislava-thajské-masáže
Ak zatúžite po kvalitnom relaxe, hotel ponúka niekoľko možností. Okrem bazénu, wellnessu a fitnesscentra sú návštevníkom k dispozícii aj thajské masáže.

Čas na zmeny? DoubleTree by Hilton Bratislava sa snáď poteší aj stromu

Pri vstupe do hotela zaujme veľkolepo riešené obojstranné schodisko do konferenčných priestorov a uprostred lobby mohutný, niekoľkometrový luster. Lobby však pôsobí trochu chladno. Taký priestor si pýta nielen zeleň, ale aj viaceré prvky, ktoré by ho zjemnili. Riaditeľka hotela Petra Ďurčeková povedala, že by tam rada videla dva stromy. To by dodalo priestoru jedinečný ráz a navyše ladilo s názvom hotela. Tak my sa prídeme po čase pozrieť, ako zmenia tieto prvky prvotný dojem z hotelovej lobby DoubleTree by Hilton Bratislava. Už teraz sme zvedaví na výsledok.

DoubleTree-by-Hilton-Bratislava-Petra-Ďurčeková
Náš hotel je pravidelne obsadený na viac ako 90 %, prehlasuje riaditeľka Petra Ďurčeková s hrdosťou v hlase. Zrejme za to môže spojenie strategickej lokality, dobrého personálu a kvalitných služieb. Koniec koncov, sieť hotelov Hilton si na týchto atribútoch dávala vždy záležať.

Hotel DoubleTree by Hilton v Bratislave nájdete aj na Facebooku a Instagrame.

Text: Dagmar Krištofičová
Foto: Ondrej Bobek

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *