DoubleTree by Hilton v Košiciach: Hotel, ktorý sa zaradil k špičke v rámci siete Hilton Worldwide

 DoubleTree by Hilton v Košiciach: Hotel, ktorý sa zaradil k špičke v rámci siete Hilton Worldwide

V hotelierskom svete je známy výrok jedného z nestorov moderného hotelierstva, ktorý odpovedal na otázku, čo je dôležité pre úspech hotela, jednoducho: poloha, poloha, poloha. Ak by sme vychádzali z tejto premisy, mal by košický hotel DoubleTree by Hilton vyhrané hneď na plnej čiare. V metropole východu nie je lepšie miesto ako to, kde stojí tento hotel. Na začiatku historického centra a pešej zóny, zároveň v blízkosti veľkého nákupného centra a s dostatočnými možnosťami, hoci plateného, ale bezproblémového parkovania.

 DoubleTree by Hilton
Hotel DoubleTree by Hilton je situovaný v centre mesta, takže ponúka bohaté možnosti, kam si môžete v rámci Košíc vyraziť.

Slávna história

Keby sme povedali, že hotel vďačí za svoj úspech najmä vynikajúcej polohe, krivdili by sme všetkým jeho zamestnancom. Rovnakým dielom sa na ňom určite podieľajú práve oni, dôkazom čoho je, že sieť Hilton Worldwide mu udelila cenu Pride Award. Vďaka tomu sa zaradil medzi päť najlepších hotelov siete v Európe, Afrike a na Blízkom východe. A kritériom pre toto ocenenie bola spokojnosť hostí.

Veľký podiel na tom, že DoubleTree by Hilton v Košiciach sa zaradil medzi päť najlepších hotelov siete v Európe, Afrike a na Blízkom východe, majú aj jeho zamestnanci.

Dnešný DoubleTree by Hilton otvoril svoje brány v roku 2009 ako prvý hotel tejto siete na Slovensku a má slávnych predchodcov. Na jeho mieste stál najluxusnejší hotel na území Slovenska Grandhotel Schalkház, ktorý v 70. rokoch nahradil hotel Slovan. Ten fungoval do roku 2007 a po prestavbe v roku 2009 ho otvorili ako DoubleTree by Hilton.

Koláčik ako vrúcne privítanie

Keď návštevník vstúpi do hotela, najprv sa mu naskytne pohľad na rozľahlú hotelovú lobby s pohodlným sedením, lobby barom a príjemnou reštauráciou.

Pri vstupe do hotela DoubleTree by Hilton vás očarí pohodlie vstupnej lobby, kde si môžete oddýchnuť po dlhej ceste či náročnom pracovnom dni.

Ak sa idete ubytovať do DoubleTree by Hilton, príjemné a ochotné recepčné vám pri check-ine poskytnú všetky informácie, ktoré k pobytu potrebujete. Počas pobytu majú hostia k dispozícii špeciálnu linku na svoje otázky. Na uvítanie dostanete symbol siete Hilton – ešte horúci koláčik cookies. Dáva sa na znak „vrelého“ alebo, ak chcete, vrúcneho uvítania a  návštevníkom, väčšinou po dlhej ceste, určite dobre padne.

Horúci koláčik cookies – symbol siete hotelov Hilton – poteší každého hosťa.
DoubleTree Hilton Hotel Košice

DoubleTree by Hilton Hotel Košice získal významné ocenenie

Čítať viac >

Hotel má tri kategórie izieb – štandardné, deluxe a apartmány. Všetky sú detailne opísané a nafotené na pekne urobenej a informačne bohatej webovej stránke. Väčšina hostí asi využíva štandardné izby, tie majú všetko, čo návštevník v mestskom hoteli vyhľadáva a potrebuje. Kvalitné postele, pracovný stolík na prácu, bez problémov fungujúce internetové pripojenie. V izbe si možno pripraviť aj horúce nápoje, keďže je tu rýchlovarná kanvica, čaj a káva, a tiež si kúpiť veci zo slušne zásobeného minibaru. Izba má všetko, čo k štvorhviezdičkovému štandardu patrí – trezor, fén v kúpeľni, kvalitnú kozmetiku a nadštandard je ešte aj žehliaca súprava. Kto chce oddychovať pri televízii, má k dispozícii niekoľko desiatok programov.

Double Tree by Hilton Hotel Košice
V štandardnej izbe hotela DoubleTree by Hilton nechýba pracovný stolík, mäkká posteľ a rýchly internet. Všetko, čo ocení návštevník v mestskom hoteli.

 

Kúpeľňa hotela DoubleTree by Hilton určite poteší najmä dámy – nechýba v nej fén, kvalitná kozmetika, dokonca ani žehliaca súprava.

Raňajky, na ktoré sa nezabúda

Osobitnú zmienku si zaslúžia raňajky – keďže ide o mestský biznis hotel, podávajú sa už od šiestej ráno, a hoci na nich hostia asi netrávia veľa času, rozhodne nie sú len povinnou jazdou. Práve naopak, boli to najlepšie raňajky, ktoré sme v slovenských 4-hviezdičkových hoteloch mali. Dostatočný výber všetkého – studeného aj teplého jedla, pečiva, zeleniny, ovocia, koláčov. Oceňujeme aj dostatok produktov priamo z hotelovej kuchyne.

Raňajky, ktoré návštevníci milujú – čerstvé pečivo, bohatý výber slaných aj sladkých jedál, nápojov, zeleniny i ovocia.

 

Nechýbajú ani obľúbené cereálie. Výber je naozaj široký.

 

… a, samozrejme, šálka kávy na spríjemnenie rána.

Ak chce hosť v hoteli relaxovať inak, ako sledovať televíziu, surfovať na internete alebo sedieť v lobby bare, má možnosť v malom hotelovom wellnesse, čo je sauna a vírivka, prípadne ísť do fitnescentra. K pohodlnej návšteve wellnessu prispieva aj župan a papučky, ktoré majú hostia k dispozícii v izbách.

Oddych v hoteli DoubleTree by Hilton si určite doprajte v obľúbenom wellnesse.

Pre 15 aj 600 ľudí

Každý mestský hotel musí mať konferenčné priestory a v DoubleTree by Hilton si záujemcovia naozaj majú z čoho vyberať. Je tu niekoľko priestorov na semináre, konferencie, oslavy, súkromné stretnutia s rôznou kapacitou. Ten najmenší, Mozart, má kapacitu 15 ľudí a najväčší, Cassovia Ballroom, až 600 ľudí. Všetky priestory sú vybavené najmodernejším potrebným technickým vybavením.

V hoteli DoubleTree by Hilton môžete organizovať rôzne podujatia – od seminárov či konferencií až po oslavy a svadby.

Hotel je obľúbeným miestom aj pre svadobčanov. Dokážu tu organizovať svadby až do 320 ľudí a ponúkajú kompletný servis. Tiež tri typy svadobných balíčkov a ako darček svadobný apartmán pre novomanželov vrátane neskorého check-outu a darčekového poukazu.

Hoci DoubleTree by Hilton je mestský hotel a žije najmä z biznisovej klientely, snaží sa cez víkend dotiahnuť aj ľudí, ktorí prídu do Košíc ako turisti. Ponúka im víkendové balíčky s raňajkami alebo polpenziou s bezplatným parkovaním aj 20-percentnou zľavou v Café Slovan. Majiteľov domácich miláčikov určite poteší, že do hotela môžu prísť aj s nimi a nič (okrem jedla) si nemusia brať so sebou, hotel všetko poskytne. Na webovej stránke okrem toho nájdu množstvo informácií, ktoré sa im môžu pri pobyte v Košiciach hodiť.

Sezónne menu aj pekný výber vín

Výborné hotelové raňajky sme už spomínali, ale v hoteli sa dá aj skvelo naobedovať alebo navečerať, a to v Café Slovan, ktoré sa nachádza v hotelovej lobby. Má pekný a prehľadný jedálny lístok, zmestí sa na dve strany a je zostavený tak, aby si každý vedel vybrať. Okrem neho si možno vybrať aj jedlá zo sezónneho menu – letné je k dispozícii do 18. septembra.

Návštevníkov poteší sezónne menu aj bohatý jedálny lístok. Kuchyňu hotela DoubleTree by Hilton má pod palcom šéfkuchár Marek Petrenčák.

K jedlu (alebo aj bez jedla) si môžete vybrať vína z pekne zostavenej vínnej karty. Zo slovenských vinárstiev je zastúpených niekoľko menších, „butikových“, a oceňujeme aj pekný výber rozlievaných vín. Ak má niekto chuť na niečo iné ako víno, môže si vybrať zo slušnej ponuky destilátov a koktailov, alkoholických aj nealkoholických. V bare s výberom radi pomôžu alebo inšpirujú.

Na svoje si prídu aj milovníci opojného moku – hotel DoubleTree by Hilton má v ponuke vína butikových slovenských vinárstiev.

Takže, ak máte cestu do Košíc – a toto mesto sa rozhodne oplatí navštíviť aj ako turista –, a chcete naozaj kvalitné ubytovanie, navyše za rozumnú cenu, DoubleTree by Hilton je určite správnou voľbou.

 

Hotel DoubleTree by Hilton v Košiciach nájdete aj na Facebooku a Instagrame.

 

Text: Natália Horváthová

Foto: Rudo Sladkovský

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Natalia Horváthová

Milovníčka gastronómie, ktorá ráno nezačne inak, než so šálkou kávy. Roky sa venuje sledovaniu trendov a hodnoteniu podnikov. Vždy v obraze, so skvelým prehľadom.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *