Alfa (aj omega) Popradu je v skvelej káve

Alfa (aj omega) Popradu je v skvelej káve

 

V centre mesta to vždy žije. O to viac, keď sa v ňom nachádza kaviareň s kvalitnou kávou a profesionálnou prípravou. V ruchu mesta Poprad takú rozhodne nájdete. Hneď vedľa fontány na dolnej strane námestia. V Cafe& Bistre Alfa si každý nájde to svoje.

Vstup do Cafe Alfa

Kaviareň vlastnia majitelia dva roky. Vďaka ich dlhým rokom stráveným v zahraničí priniesli do podtatranského sveta inšpiráciu a nový pohľad na kávový svet.

Cafe Alfa Poprad

Atmosféra je tu veľmi priateľská a uvoľnená. Na svoje si tu príde naozaj každý. Kaviarenský život sa vďaka “Alfe” začína v Poprade už od rána. Je to určite aj vďaka tmavému drevu s kombináciou červenej farby a farebným obrazom. Už po chvíli strávenej v tomto priestore sa cítim nabitá správnou energiou. Sadnúť si môžete k veľkým preskleným oknám a pozorovať okolitý svet. Špecifickú atmosféru tejto kaviarne a bistra však dotvárajú ľudia.

Cafe Alfa

obrazy Cafe Bistro Alfa

Sú to hlavne vzťahy– medzi zamestnancami a majiteľmi. Profesionálny prístup ku kvalitnej káve Bazzare cítiť už pri príprave. Baristi vám ju pripravia do prijemných šálok. Umenie s kávou tú cítiť nie len cez latte art, ale aj v jej samotnej aróme.

Bazzara

príprava kávy

Cafe &Bistro Alfa je domovom šikovných baristov. Každý deň tu trénujú na baristické súťaže. Veď zákazník a jeho názor je tou najprísnejšou a najúprimnejšou porotou. Majitelia svoj tím plne podporujú. Vytvárajú im teda podmienky pre osobný rozvoj. Necítiť tu vzájomnú nevraživosť. Vidieť, že sa tu všetci vzájomné podporujú a inšpirujú. Aj vďaka súdržnému tímu  môžete vyskúšať netradičné spôsoby prípravy kávy a o káve sa veľa naučiť.

Barista Cafe Bistro Alfa

umenie s kávou Bazzara

Ak tu strávite pracovné stretnutie, alebo príjemné posedenie s priateľmi a rodinou. Určite si vychutnajte kurací sendvič, alebo denne čerstvú polievku. Pre milovníkov zdravej stravy je k dispozícií aj čerstvý caesar šalát. Na ranných kávičkárov tu čaká vždy čerstvý croissant a ranná šálka kávy. Mlsné jazýčky si osladia život chutnými zákuskami a koláčikmi. Slivkové koláčiky, chesscaky a bábovka. Pre milovníkov retra dokonca aj BB puding.

Ráno v Cafe Bistro Alfa

raňajky s kávou Bazzara Cafe Bistro Alfa Poprad

Do mesta si Popradčania chodia posedieť aj večer. Šikovné ruky profesionálnych barmanov splnia všetky vaše želania a priania. Drinky ako aj menu, tím tvorí a testuje spolu. Tak, aby ladil s každým ročným obdobím. Ak máte chuť na večerné uvoľnenie pri víne dopomôže k tomu aj príjemná hudba a večerná atmosféra mesta.

Poprad Cafe Bistro Alfa

vino a večerné posedenie

V tejto kaviarni v centre mesta si naozaj vychutnáte tu pravú chuť kávy a všetko s ňou spojené. Stačí len prísť a vybrať si po čom vaša duša túži.

Cafe Bistro Alfa Poprad

Cafe &Bistro Alfa nájdete na facebooku.

Text: Augustína Markocsyová

Foto: Ondrej Bobek

Facebook Comments

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Guťka Markocsyová

Guťka Markocsyová

Pôžitkárka, instaguru a organizačný mozog celého portálu. Naša Guťka plánuje všetky cesty, fotenia i články. A vďaka jej citlivému oku je výsledná podoba článkov taká, aká je. I sociálne siete také, aké sú.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články