Villa Vodička – S atmosférou Paríža za čias Ľudovíta XIV.

 Villa Vodička – S atmosférou Paríža za čias Ľudovíta XIV.

 

Ak si chcete užiť atmosféru Paríža za čias Ľudovíta XIV., určite navštívte kaviareň Villa Vodička v srdci známeho slovenského kúpeľného mesta Piešťany. Noblesa miesta dostane každého a atmosféru dotvára nielen historický nábytok, klasická hudba, ale aj milý personál.

Villa Vodička

Villa Vodička

Kaviareň otvorili v októbri 2017 a jej majiteľ pán Vodička dodal starším priestorom nádych luxusu, elegancie a dobovosti. Už pri príchode vás privíta príjemne chladivá terasa, ktorá je obrastená brečtanom. Celý interiér kaviarne však pôsobí ako hotové umelecké dielo.

Villa Vodička

Villa Vodička

Zaujímavosťou je, že sa vo vnútri nachádza časť pôvodnej podlahy starej viac ako 140 rokov. V priestoroch kaviarne nájdete aj šach, ktorý si počas posedenia môžete zahrať. Každú sobotu hrá v kaviarni živá hudba. Počas bežných dní v týždni si môžete vypočuť Mozarta alebo Beethovena a po 17. hodine si hostia vychutnávajú jazz či rock and roll.

Villa Vodička

Villa Vodička

Villa Vodička

Okrem kávy pre skutočných labužníkov, 100 % arabiky francúzskej značky Franck, si hostia môžu vychutnať limonády z domácich sirupov, bezlepkové aj vegánske koláče, z alkoholu kvalitné české vína, kubánske rumy, koňaky či londýnsky gin. Objednajte si kávu zalievanú liečivou piešťanskou vodou, tzv. vajcovkou, ktorá je špecialitou podniku. Možno tak ulahodíte nielen vašim chuťovým bunkám, ale aj zdraviu.

Villa Vodička

Villa Vodička

Villa Vodička

K špecialitám Villy Vodičky patrí aj čapované nepasterizované pivo značky Frambor. Oddýchnuť si v priestoroch, ktoré na vás dýchajú históriou a eleganciou, určite poteší každého kávičkára, ktorý zavíta do malebných Piešťan.

Villa Vodička

Villa Vodička

Villa Vodička

Villu Vodička nájdete aj na facebooku.

Článok bol vytvorený v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom.

ttsk

Text: Alica Kukuč

Foto: Matúš Pastor

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Simona Budinská

Vášnivý gurmán, mama troch detí, dvoch kníh a niekoľkých bedekrov. Náhody sú jej osudom, a tak pred rokmi vznikol projekt Kávičkári.sk. S nadšením sa venuje najmä víziám, kreovaniu na portáli, ale aj new biznis. Srdcovkou je aj vzdelávanie v oblasti gastronómie v rámci projektu Gastrolove a tvorbe osobnostného PR.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *