Versh drinks & cigars: Obývačkový bar v Senci

 Versh drinks & cigars: Obývačkový bar v Senci

 

Keď v malom mestečku vznikne nový bar, ktorého meno rozvíjajú dve slovíčka ako drinks & cigars, môžete očakávať dve reakcie. Buď si ho domáci vôbec nevšimnú alebo sa doň neodvážia vstúpiť. Versh v Senci musel zabojovať, aby ho Senčania prijali a nakoniec si ho  tak obľúbili, že sa v ňom cítia pohodovo ako vo vlastnej obývačke, len s obsluhou.

Pocta patrí jeho staršej sestre – Versh café & wine, ktorá spravila múdry ťah. Obetovala pešiaka, na jeden deň zatvorila svoje brány, aby vydláždila cestu strelcovi, ktorý zaútočil priamo na kráľa. Všetkých hostí, ktorí mali namierené do kaviarne, presmerovala do baru, kde okrem skvelej kávy, koláča či limonády, dostali niečo navyše. Domácku atmosféru v štýlových dizajnových priestoroch a možnosť spoznať nový nápojový lístok. Ak proti sebe stoja dvaja rovnocenní hráči, kráľovský gambit by mal skončiť remízou. A tak sa aj stalo. Svojich štamgastov si rovnako ako kaviareň získal aj nový bar.

Versh drinks cigars

Versh drinks cigars

Ak vám názov evokuje, že ide o podnik určený hlavne pre pánov, opak je pravdou. Nech vás cigary neodradia, Versh nie je fajčiarsky podnik. Že si protirečím? Cigara je pôžitok a tie špičkovej kvality, aké ponúkajú vo Vershi uskladnené v exkluzívnom humidore, voňajú. Skutočne, aj mne, matke 3-mesačného bábätka, ktoré som tam bez problémov počas návštevy nakŕmila. Majitelia si totiž dali záležať na odvetrávaní a priestor, ktorý pôsobí mäkko a útulne vďaka textíliám, dýcha čistotou. Aj preto medzi stálych hostí patria mamičky, ktoré si večer doprajú hodinku-dve s kamarátkami pri drinku, zatiaľ čo si ich manželia užívajú deťúrence. A o týždeň, keď príde babka postrážiť deti, si po dobrej večeri v miestnom vychýrenom podniku zájdu ešte na pohárik kvalitného rumu či vínka do Vershu.

Versh drinks cigars

Versh drinks cigars

Versh drinks cigars

To, že čítate tieto riadky, pravdepodobne svedčí o tom, že patríte medzi náročných hostí. Vyberáte si, kam zájdete na kávu, drink či pohárik, a nestačí vám, že môžete ochutnať kvalitný nápoj, ale chcete vedieť viac. Aká je jeho charakteristika, pôvod, vôňa, chuť. V tom prípade budete vo Vershi správne. Personál pozná svoju ponuku dokonale, rád vám odporučí niečo nové a výnimočné. A keď si nenecháte ujsť niektorý z degustačných večerov, vaše chuťové poháriky budú plesať od radosti a domov odídete podkutí novými vedomosťami a hlavne zážitkami.

Versh drinks cigars

Versh drinks cigars

Páči sa mi, keď sa aj v malom mestečku nájde niekto, kto si povie, že si jeho obyvatelia zaslúžia výnimočné miesto na stretnutia s kvalitnou ponukou. Investuje do interiéru, personálu a dá si záležať na sortimente. Versh v strede pešej zóny na Lichnerovej ulici výnimočný je, lebo majitelia doň vložili svoje srdce a pristupujú k nemu, personálu a hosťom s nadšením a radosťou. Budete to cítiť, hneď ako vstúpite a pri každom pohľade od industriálneho stropu cez poličky s odbornými knihami o rume, whisky či cigarách, až po útulné sedenia. Mimochodom, máte na výber až päť typov – na barových stoličkách pri tehlovej stene odporúčame popíjať rum a bafkať cigaru, na koženej sedačke za stolom z egyptských dverí bude skvele chutiť latté art s karamelovým cheesecakeom, v zamatových kresielkach za tyrkysovým sudom miešaný drink, v pastelových ušiakoch fľaša sviežeho vínka a v kožených kreslách za palisandrovými truhlicami pohár pravej whiskey.

Versh drinks cigars

Versh drinks cigars

„Obývačkový bar pre dospelých ľudí“ – to je koncept Vershu, ktorý si vysnívali majitelia Alexandra a Michal a postupnými krokmi spolu s manažérkou Luciou aj realizujú a stále zdokonaľujú. Oddýchnuť si, posedieť, porozprávať sa. Cítiť sa ako v obývačke – len nie s knihou v ruke, ale s pohárom vína, koňaku či rumu, a pritom si bafkať cigarku. Miesto, kde si môžete kultúrne posedieť a oddýchnuť si, zatiaľ čo vás obslúži úctivý personál. A ak svoju návštevu párkrát zopakujete, buďte si istí, že si vás budú pamätať a rovnako to, čo ste si ostatne objednali. Lebo hoci sa o Senci hovorí ako o turistickom meste, platí to len pre Slnečné jazerá. Versh, ako aj ostatné podniky v centre, nie sú vybudované na turistoch, ale stálych zákazníkoch.

Versh drinks cigars

Versh drinks cigars

Versh (Verš) sa zrodil z lásky k štúrovskej poézii, k básniam, k veršom. Prijmite jeho pozvanie! Otvára vám dvere, aby ste spolu vytvorili krásny rým a pri každej ďalšej návšteve ho dopĺňali o ďalší a ďalší nový verš. Vaše spoločné chvíle budú poéziou nových chutí, zážitkov  a stretnutí.

Versh drinks cigars

Versh drinks cigars

Versh drinks & cigars nájdete na facebookuinstagrame.

Text: Kristína Brezinová Rídekyová

Foto: Kristína Brezinová Rídekyová

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Kristína Brezinová - Ridekyová

http://www.kavickari.sk

Miluje kávu, rada si ju doma pripraví, ale ešte radšej hľadá a nachádza nové kávové destinácie, o ktorých ešte radšej píše a fotoaparátom zachytí ich čarovnú atmosféru. Rovnako podľahla sladkej cukrárskej vášni a to, čo si napečie kreatívne nastyluje do mňamóznej podoby a nafotí. Jej novinárske pero v spojení s kúzelnými fotkami vás pozýva do sladkej kávovo-koláčovej idylky.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články