V Rači nájdete tú pravú Atmospheru

 V Rači nájdete tú pravú Atmospheru

 

Pokojná Bratislavská časť Rača, pripomínajúca v mnohom skôr vidiek, než mesto, je bohatšia o novú kaviareň. Atmosphera cafe vás v mnohom príjemne prekvapí. Ukrytá v novostavbe na prízemí, prináša milé prekvapenie nielen v podobe útulného dizajnu, ale aj servisu. Veď posúďte sami.

atmosphera cafe

šálky

Vinohradnícka časť hlavného mesta, Rača, zažíva nevídaný boom. Kto chce spojiť príjemné bývanie v tichej časti s výhodami veľkomesta, množstvo zelene na prechádzky a obchody, je na správnom mieste. Najnovšie je Rača bohatá o veľmi príjemnú kaviareň, Atmosphera cafe.

atmosphera cafe

atmosphera cafe

atmosphera cafe

Napriek nenápadnému vonkajšku, vo vnútri je kaviareň príjemným prekvapením. Kombinácia dreva, kože, industriálnych lámp, či tehličkovej steny, je trendy, ale zároveň pôsobí veľmi vrúcne. Rovnako ako aj samotní majitelia podniku, ktorým tak trošku „velí“ sympatický tatino, Imrich Sýkora. Napriek tomu, že väčšinu života strávili s manželkou vo vykurovacom segmente, kaviarňou sa im splnil menší sen. A dohnala ich k tomu vlastne až dcérka Nikola, ktorá vyštudovala strednú i vysokú hotelovú školu.

atmosphera cafe

atmosphera cafe

atmosphera cafe

rodina

Keď sa tvorí sen, na financie sa nehladí, a je to cítiť. Nielen v zariadení, či v rozdelení kaviarne na nefajčiarsku časť a fajčiarsku časť (ktorá disponuje skvelým odvetrávacím systémom a osviežovačom vzduchu), ale aj v príjemnej kuchynke, či skutočne krásnych toaletách, za aké by sa nemusel hanbiť ani štvorhviezdičkový hotel.

atmosphera cafe

atmosphera cafe

atmosphera cafe

Rovnako rodine záležalo aj na tom, čo svojim klientom ponúknu. Aj preto len prednedávnom zmenili značku kávy na Daily Coffee, ktorá plne vyhovuje nielen im, ale aj požiadavkám zákazníkov. Rovnako sa snažia ísť aj zdravým trendom, a preto v ich vitríne nechýbajú 100% šťavy z ovocia, či zeleniny. Samozrejmosťou je však aj čerstvo vytlačená šťava z citrusov. Kto má chuť si zamlsať, toho potešia koláčiky od Pána Koláčika, ale aj od šikovnej Nikoly, ktorá svoj voľný čas venuje práve pečeniu. Samozrejmosťou je aj raňajkové menu.

káva

atmosphera cafe

atmosphera cafe

atmosphera cafe

Milovníkov vínka poteší aj pekná vínotéka, samozrejme aj s ponukou račianskych vín.

atmosphera cafe

Azda najmilším prekvapením pre nás, kávičkárov, však bolo objavenie selfieccina v ponuke. Coffee printer, ktorý v Atmosphera cafe nájdete, funguje iným štýlom, než tie, ktoré sme vám predstavili. Tento pracuje iba s penou a kávou. Ale napriek tomu, dokáže vytvoriť pekné obrázky a nemá problém ani s logom samotnej kaviarne.

atmosphera cafe

atmosphera cafe

 

atmosphera cafe

Atmosphere cafe nájdete aj na facebooku.

Text: Simona Budinská

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články