Tam, kde vonia káva

 Tam, kde vonia káva

 

Grand Caffe Brasserie je podnik, ktorý pozná každý Žilinčan. Sídli v historickej budove bývalého hotela Riesz, ktorý tam stál pred vyše sto rokmi. Dnes sa na jeho mieste nachádza hotel „Grand“ a rovnomenné meno si zapožičala prevádzka, sídliaca v jeho prízemí.

vstup

Pri požití informácie o historickom charaktere budovy sa na celý priestor budete dívať s dávkou úprimnej úcty. Grand Caffe Brasserie je podnik, kde sa strieda pôžitok s vôňami.

Grand Caffe Brasserie

interiér

Brasserie, je slovo udomácnené z francúzskeho slovníka, a predstavuje metropolitnú reštauráciu, ktorá skĺbi všetky požiadavky mestského človeka na jednom mieste- kávu, víno, jedlo i drink. To, že sa nachádzate na mieste, ktoré je v Žiline veľmi obľúbeným, svedčí aj fakt, že v podniku je plno.

atmosféra

interiér

interiér

Grand Caffe Brasserie je prvou prevádzkou na Slovensku, v rámci ktorej sa začala pražiť káva. A to práve mimoriadne obľúbená 9 grams coffee. Kto má chuť, môže si vychutnať aj znamenitú chuť kávy Costadoro. Za barom sa ukrývajú až štyri mlynčeky– ochotný personál vám prezradí, čo všetko je v ponuke.

9 grams coffee

Grand Caffe Brasserie

príprava kávy

V Grand Caffe Brasserie navyše dostanete aj originálnu tureckú kávu.

turecká káva

menu

Nápoje i jedlá si môžete vychutnať pri veľkých oknách, či pri stolčekoch, ktoré sa nachádzajú v priestore pripomínajúcom latinskú Ameriku. Originálne vyznievajú aj okná, cez ktoré presvitá „umenie“ ulice.

interiér

Susediaci a novší priestor je určený prevažne reštaurácii. Pôsobí elegantnejším dojmom a je obľúbený medzi biznismenmi.

grand cafe brasserie zilina

atmosféra

Terasa ukrytá v uličke pri námestí je dobrou voľbou, vietor pofukuje a príjemne sa tu sedí. Jedálny lístok je široký, zahŕňa obľúbené jedlá Slovákov, ako cestoviny, šaláty či burgre. V ponuke je aj denné menu.

menu

Grand Caffe Brasserie

Grand Caffe Brasserie je dobrou voľbou pri vašich letných cestách a pokojne ho môžete zvoliť ako miesto na obed, či rýchlu kávu. A možno aj dve.

Grand Caffe Brasserie

káva

káva

Grand Caffe Brasserie nájdete aj na facebooku.

Text: Simona Budinská

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *