Shake Theory – chutný unikát, ktorý vznikol z potreby sa vyliečiť

 Shake Theory – chutný unikát, ktorý vznikol z potreby sa vyliečiť

Si to, čo ješ. Ako len často zabúdame na túto starú múdrosť, že? Práve jedlo a kvalita potravín boli hnacím motorom vzniku unikátnej prevádzky Shake Theory, ktorú nájdete na Tržnici Nivy. Netradičné a zdravé šejky, ktoré vás zasýtia a splnia aj účel obeda, iránske maslá či káva zo slovenskej pražiarne z Prešova. Čím je iný nový koncept za ktorým stojí dvojica slovensko–kanadských manželov?

Shake Theory
Nikdy neplánovali so šejkami podnikať, priviedlo ich k tomu až ochorenie jedného z nich. Slovensko – kanadská dvojica priniesla do hlavného mesta svieži vietor.

V blízkosti fitnesscentra

Shake Theory sa nachádza pri fitness centre na Tržnici Nivy. To je ideálna poloha najmä pre tých, ktorí po náročnom cvičení potrebujú rýchly a výživný obed, aby mohli pokračovať vo svojich aktivitách. V ponuke ostrovčeka nájdete vegánske, keto, bezmliečne a bezlepkové možnosti šejkov, čím sa snažia zohľadniť rôzne diétne potreby a preferencie zákazníkov.

Shake Theory Majitelia
Manželia aj vďaka vlastnej skúsenosti ponúkajú vegánske, keto, bezmliečne a bezlepkové možnosti šejkov, čím sa snažia zohľadniť rôzne diétne potreby a preferencie zákazníkov

Okrem širokého výberu šejkov, Shake Theory ponúka aj orechové maslá z Iránu, ktoré sú osobným prínosom spolumajiteľa s iránskymi koreňmi. Aj týmto spôsobom sa snažil priniesť kúsok svojej kultúry na multikultúrnu bratislavskú tržnicu.

Shake Theory
Shake Theory, koncept, ktorý vznikol z potreby zdravšieho stravovania, nájdete na Tržnici Nivy v blízkosti fitnesscentra.

Z Kanady na Slovensko

Amirali Khaleghi sa narodil v Teheráne, avšak väčšinu svojho života prežil v kanadskom Vancouveri. Jeho pôvod však značne ovplyvňuje jeho celý život. Čo sa týka stravy, vždy zdôrazňuje, ako dôležitá bola a je iránska kuchyňa pre jeho život a kultúru. Iránci sú známi svojou pohostinnosťou a vysokou kvalitou jedla, ktorú radi ponúkajú všetkým návštevníkom.

Shake Theory, koncept, ktorý vznikol z potreby zdravšieho stravovania, nájdete na Tržnici Nivy v blízkosti fitnesscentra.
Amirali Khaleghi sa narodil v Teheráne, avšak takmer celý život prežil v kanadskom Vancouvri. So slovenskou manželkou sa zoznámil v nákupnom centre a v nákupnom centre teraz rozbiehajú aj svoj spoločný biznis.

A po spoznaní sa so svojou slovenskou manželkou Alexandrou a otvorení vlastného podniku, uplatňuje podobný prístup aj voči svojim zákazníkom v Shake Theory. „Teší sa, keď sa komunikuje s našimi zákazníkmi, buduje hlbší vzťah, a čo je najdôležitejšie, ponúka im najvyššiu kvalitu produktov. Iránske orechy sú celosvetovo známe pre ich najvyššiu kvalitu, čo je dôvodom prečo ich dovážame odtiaľ aj my. V pozadí hra dôležitú úlohu aj manželova rodina, ktorá dôkladne preskúmava kvalitu každej zásielky“, popisuje Alexandra Karaffová.

Shake Theory
Nielen pri rýchlej ceste z fitnesscentra. Zdravé jedlo si viete vychutnať aj v pohodlí a pokojne i pri kávičke.
Aj pre ľudí s intoleranciou. Výživné šejky zasýtia a dodajú vám energiu.

Od ochorenia k podnikaniu

Malá prevádzka ponúka širokú škálu šejkov s pozoruhodnými zloženiami plnými vysoko kvalitných ingrediencií, najmä od miestnych dodávateľov, ktoré sa snažia získať v rámci svojich možností. „Môj manžel, Amirali, pred niekoľkými rokmi zažil vážne ochorenie pankreasu, kvôli ktorej nemohol po dlhú dobu spracovávať tuky. Na odporučenie dietológa sme začali robiť šejky, do ktorých sme pridávali zdravé tuky z orechov. Práve to mu pomohlo dostať sa na zdravú váhu a vrátiť sa “do normálu”. Myšlienka, že to môže pomôcť aj ostatným žiť o čosi lepšie/zdravšie bolo teda to, prečo sme sa túto skúsenosť rozhodli zrealizovať popri našich hlavných profesiách“, spomína na prvotnú inšpiráciu podnikať, Alexandra Karaffová. To, že je o ich šejky záujem, opisuje aj mimoriadne ochotný personál, ktorý sme v prevádzke zastihli. A ak si nie ste istí, čo by ste radi ochutnali, veríme, že tak ako my, dostanete chutnú prezentáciu svetom šejkov.

Shake Theory Nivy
V dobrom i złom. Manželov to złe nakoniec priviedlo aj k unikátnej myšlienke, ktorú pretavili do spoločného podniku.

Veľký potenciál malej prevádzky

Shake Theory podporuje miestnu a organickú produkciu a udržateľné poľnohospodárske postupy, čím sa snaží prispieť k udržaniu zdravého životného prostredia a podpore lokálnych. Okrem toho, ich káva pochádza z malej slovenskej pražiarne EPERA COFFEE  v Prešove, čo pridáva ďalší zaujímavý prvok do ich ponuky.

EPERA COFFEE Prešov
EPERA COFFEE je malá pražiareň z Prešova, ktorú Alexandra oslovila na spoluprácu.

Shake Theory na tržnici Nivy je skutočnou oázou pre tých, ktorí hľadajú výnimočné chute, kvalitné ingrediencie a podporu miestnej komunity a udržateľného životného štýlu. Ich angažovanosť voči zdraviu, kvalite a udržateľnosti robí z tejto prevádzky skvelé miesto nielen pre občerstvenie, ale aj pre podporu zdravého životného štýlu a lokálnych producentov.

Text: Simona Budinská

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Simona Budinská

Vášnivý gurmán, mama troch detí, dvoch kníh a niekoľkých bedekrov. Náhody sú jej osudom, a tak pred rokmi vznikol projekt Kávičkári.sk. S nadšením sa venuje najmä víziám, kreovaniu na portáli, ale aj new biznis. Srdcovkou je aj vzdelávanie v oblasti gastronómie v rámci projektu Gastrolove a tvorbe osobnostného PR.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články