Rozprávka na Považí

 Rozprávka na Považí

Zelený park, vysoké stropy, tajomná ozvena, hrubé múry a krištáľové lustre, ktoré odrážajú stovky svetiel šťaby starodávne stroboskopy na neviditeľnej párty. Hotel v kaštieli na okraji Považskej Bystrice je romantickou rozprávkou, ktorú sme si nemohli nechať ujsť.

hotel

Ulička vedúca čerstvo zazelenanou alejou v romantickom parku ma pôvodne lákala vytiahnuť knihu, sadnúť si na jednu z čerstvo opravených lavičiek a vychutnať si jarné slnečné lúče a rozkvitnuté tulipány. Keď som však na jej konci zazrela úchvatný historický kaštieľ dýchajúci históriou, nemohla som odolať. Moja vnútorná princezná by mi to nikdy neodpustila.

park

hotel

Dva roky rekonštrukcie priniesli do Kaštieľa Orlové na jednom z kopcov v Považskej Bystrici nový život. Mohutné dvere už nevŕzgajú, vstupná hala ožila novými hosťami, na „nádvorí“ stoja novodobé moderné luxusné kočiare – tri nablýskané BMW-čka. Hotel Gino Park Palace pre nových návštevníkov pripravil kráľovský pocit s pridanou historickou hodnotou.

hotel

hotel

Hoci sa hotel zaraďuje do kategórie luxusných biznis zariadení, moja romantická kávičkárska duša plesala na každom rohu, čo je znamením, že toto miesto bude dokonalým útočiskom nielen pre uponáhľaných manažérov, hľadajúcich oázu pokoja na pracovných cestách. V Kaštieli Orlové si na svoje prídu i zaľúbenci, mladé rodinky, ktoré sa chcú vyhnúť ruchu tradičných rodinných hotelov či mladomanželia, ktorí tu môžu prežiť svoju vysnívanú rozprávkovú svadbu. Klenuté stropy žiariace zlatými detailami, historické mohutné zlaté rámy zrkadiel a povôdných umeleckých diel či vyrezávané skrine z tmavého dreva, ktoré sem priniesli pôvodní majitelia z kniežacieho rodu Belassa nie sú jediným, čo vám v hotelovom kaštieli zoberie dych.

hotel

hotel

wellness

Historická budova, postavená v tvare štvorca s útulným nádvorím a elegantnou fontánou uprostred, je plná tajomných chodieb, luxusných izieb pripomínajúcich modernejšie komnaty a mäkkých kobercov, vďaka ktorým sa v hoteli necítite ako v múzeu. Skutočné poklady však nájdete dole, na prízemí, nenápadne skryté pred zvedavými návštevníkmi, a pritom stále otvorené pre všetkých. Rozprávkovú svadbu som nespomenula náhodou. Mladomanželia si totiž svoje „áno“ môžu povedať pohodlne a originálne v prekrásnej neskorobarokovej kaplnke priamo v kaštieli, ktorú zdobí pôvodný honosný oltár i bohatá výzdoba. Oslavu si neskôr môžu užiť priamo na slnečnom nádvorí okolo ozdobnej fontány, v elegantných stanoch v tieni stromov v priľahlom parku či v príjemnej hotelovej reštaurácii. Po romantickej oslave ich potom čaká oddych v úžasnom súkromnom wellnesse pod tehlovými múrmi kaštieľa, ktorý spája príbehy historických chodieb so všetkými štýlovými modernými vychytávkami, na ktoré sme dnes zvyknutí.

kaštieľ

recepcia

izba

 

Prechádzajúc sa úchvatnými kráľovskými priestormi kaštieľa musím priznať, že by som sa v ňom lepšie cítila v romantickej róbe ako v mojich pohodlných džínsoch. Som však vďačná aspoň za voľbu obuvi – opätky mojich lodičiek sa krásne ozývajú na mramorovej podlahe a ja sa cítim ako na ceste do minulosti. Pozerám si luxusný poľovnícky salónik, kde si hostia môžu dopriať ochutnávku kvalitných cigár či kubánskych rumov, obdivujem pôvodnú barokovú sedaciu súpravu, ktorú kniežacej rodine údajne darovala Mária Terézia, vychutnávam si kávu v pohodlnom salóniku s výhľadom na považské vrchy a doliny a snívam o šľachtickom živote v 21. storočí. Hotel Gino Park Palace je presne takým palácom, aký dnes privíta všetkých moderných džentlmenov a dámy, ktorí sú hlboko v srdci kráľmi a kráľovnami. Na chvíľu si totiž kráľovský oddych predsa zaslúžime aj my, obyčajní „smrteľníci“.

hotel

Text: Miroslava Germanová

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Odporúčané články

Prihlásiť sa na odber
Upozornenie na
guest
0 Komentárov
Vložené komentovanie
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše názory, prosím zanechajte nám komentár.x