PiJUR – čisté potešenie z hrozna

 PiJUR – čisté potešenie z hrozna

K hroznu máme ako krajina mimoriadne blízko. Mnohé kopce, ale i drobné záhradky sú posiate vinohradmi, o ktoré sa poctivo a s láskou staráme. Láska k plodom z vinohradov sa odráža aj v našom umení – knihách, piesňach, ľudovej tvorbe, v divadelných hrách, filmoch i seriáloch. No a samozrejme v nápojoch. Mušt, burčiak, víno, legendárna Vinea, ale i samotná hroznová šťava. Práve na tú poslednú a jej benefity sa poďme pozrieť bližšie do Svätého Jura, malebného vinohradnického mesta pri Bratislave. A spoznajme spoločne hroznovú šťavu PiJUR z vinárstva VIAJUR.

Na výlet, piknik či len tak. Nealkoholická hroznová šťava v názve hravo ukrýva odkaz na Svätý Jur, ale aj čistotu zloženia.

JUR v nealkoholickej verzii

Svätý Jur je známe mestečko na západe Slovenska, ktoré patrí do Malokarpatského regiónu. Už od dávnych čias sa pýši silnou vinohradníckou históriou a brány mesta ukrývajú mnoho silných vinohradníckych príbehov. I preto nás veľmi teší, že v dnešnej dobe vznikol ďalší. Práve Svätým Jurom bola inšpirovaná hroznová šťava v praktickom balení, ktorá je prístupná stále, nielen počas sezóny. My v redakcii túto hroznovú šťavu už dobre poznáme, a preto by sme ju radi predstavili aj vám. Vzali sme naše deti na piknik, nafotili pár krásnych záberov a prinášame vám tieto riadky 🙂

Pre malých i veľkých. Z pohára i plechovky. Vďaka jedinečnému spracovaniu si nepasterizovaná hroznová šťava PiJUR uchováva autentickú komplexnú chuť aj všetky vitamíny, minerálne látky a antioxidanty v podobe polyfenolov.

Precíznosť šetrného prístupu starostlivosti o vinice vinárstva, ktoré sa nachádzajú vo Farnej na juhu Slovenska, sa ukazuje aj v konverzii pestovania viniča na bio režim.

Vo vinárstve VIAJUR postupne prechádzajú na pestovanie v biorežime. Už teraz však využívajú biodiverzitu prostredia, slnečnú energiu či premenu odpadu pomocou dážďoviek na kompost, ktorý následne používajú na zeleninu pre prevádzky hotelov a reštaurácií.

Ekologicky nenáročné spracovanie s využitím fotovoltiky, dbanie na biodiverzitu a minimalizovanie odpadu za pomoci dážďoviek. To všetko sa odráža na prístupe a výrobe produktov, medzi ktoré patrí aj PiJUR. Pre koho je PiJUR určený? Hroznová šťava je vhodná pre deti aj dospelých, pre vyznávačov zdravého životného štýlu aj milovníkov sladkých chutí a rovnako pre tehotné, dojčiace ženy aj športovcov. Je skvelým doplnkom na oslavy, pikniky či rôzne životne významné udalosti.

Na chvíľu veľkáčom. Detičky si pitie z plechovky počas fotenia užívali. Bonusom bolo aj vrátenie plechoviek do stroja na zálohované fľaše v obchode. 🙂

PiJUR je aj [P:URE]

Čistá chuť prírody pre každého a plná úžasných benefitov. Veď predstavte si, že každá jedna zdravá bobuľka hrozna je ako malá továreň na výrobu živín. Plná lahodnej šťavy, ktorá má podľa mnohých odborných štúdií veľký vplyv na naše zdravie.

Art karta

Umenie volá: Ponorte sa do sveta krásy a inšpirácie s novou návštevníckou art kartou „Artička“!

Čítať viac >

 

PiJUR je aj [P:URE]. Čisté zloženie hroznového nápoja v sebe ukrýva obrovské benefity.
S bobuľkami a samotným strapcom vína sa zahrali aj kreatívci a s autormi nápoja vytvorili rodinku Šťavovcov, ktorá poteší najmä najmenších. Drobci sa zároveň potešia samostatnej plechovke, ktorú si môžu vychutnať sami a chvíľku sa (podľa slov našich malých respondentov) cítia ako dospeláci. A to, že je plechovka zálohovaná, je v dnešnej dobe už samozrejmosť.

4 úžasné benefity hroznovej šťavy

1. Zdravé srdce, cievy, tlak:

Hroznová šťava obsahuje veľké množstvo silných antioxidantov v podobe polyfenolov, ktoré chránia naše bunky. Tieto procesy v tele po konzumácii hrozna alebo hroznovej šťavy sú pomerne zložité, no veľmi fascinujúce. Vedci v klinických štúdiách zistili, že hroznová šťava úspešne blokuje voľné radikály a znižuje oxidačný stres buniek. Pomáha nielen zdravým ľuďom, ale aj pacientom s rôznymi ochoreniami srdca, vysokým tlakom a aterosklerózou.

2. Zrak a oči:

Hroznová šťava podporuje udržiavanie vnútroočného tlaku, reguláciu metabolizmu glukózy a potláča prozápalové cytokíny v systéme. Môže minimalizovať rôzne očné defekty a ochorenia, ako je degradácia makuly, tvorba šedého zákalu a iné.

Krásny dizajn plechovky v sebe ukrýva aj množstvo zdraviu prospešných benefitov a je skvelou alternatívou oproti sladeným nápojom určeným deťom.

3. Bystrá myseľ:

Hroznová šťava pomáha chrániť neuróny pred poškodením a metabolickým poklesom mozgových aktivít, čo môže viesť k Alzheimerovej chorobe. Tiež chráni pred kognitívnymi, behaviorálnymi a biochemickými poruchami spojenými so stresom a depresiou.

4. Obranný štít:

Hroznová šťava môže pomôcť znížiť riziko vzniku niektorých typov rakoviny, pretože jej fenolové kyseliny zvyšujú ochranu buniek pred poškodením. Pravidelná konzumácia môže významne znížiť hladinu voľných radikálov v tele a pomôcť bojovať proti reaktívnym formám kyslíka, ktoré môžu podporovať vznik rakoviny.

Obranný štít. Hroznová šťava môže pomôcť znížiť riziko vzniku niektorých typov rakoviny, pretože jej fenolové kyseliny zvyšujú ochranu buniek pred poškodením.

 

 

Text: Simona Budinská a PiJur

Foto: Dominika Noskovičová

Hroznovú šťavu PiJur kúpite vo vybraných obchodoch, ale aj v reťazcoch ako Kaufland, Yeme či Potraviny od našich

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Simona Budinská

Vášnivý gurmán, mama troch detí, dvoch kníh a niekoľkých bedekrov. Náhody sú jej osudom, a tak pred rokmi vznikol projekt Kávičkári.sk. S nadšením sa venuje najmä víziám, kreovaniu na portáli, ale aj new biznis. Srdcovkou je aj vzdelávanie v oblasti gastronómie v rámci projektu Gastrolove a tvorbe osobnostného PR.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články