Budapešť – elegantná dáma mnohých tvárí

 Budapešť – elegantná dáma mnohých tvárí

Budapešť, rozprestierajúca sa na brehoch majestátneho Dunaja, je jednou z najkrajších a najhistorickejších metropol Európy. Mesto, ktoré je rozdelené na dve časti, Buda a Pest, ponúka návštevníkom nielen množstvo kultúrnych pamiatok a nádherných výhľadov, ale aj vynikajúcu gastronómiu. Ak k tomu pridáte hotel ako dizajnovú lahôdku v štýle urbanistickej džungle, navyše s prvotriednymi službami, Budapešť vás rozhodne dostane.

Budapešť Verno House hotel
Budapešť, hlavné mesto Maďarska, je známa svojou bohatou históriou, nádhernou architektúrou a pulzujúcou kultúrnou scénou. V posledných rokoch sa stala aj významným miestom na gastronomickej a turistickej mape sveta.

Budapešť a moderná gastronómia

Budapešť je rajom pre gurmánov a centrom modernej gastronómie. Táto dynamická metropola, známa svojou bohatou históriou a kultúrou, zažíva kulinársku renesanciu. Výsledkom je vzrušujúca gastronomická scéna, spájajúca maďarské chute s inovatívnymi technikami a medzinárodnými vplyvmi. V Budapešti nájdete množstvo reštaurácií, ktoré ponúkajú zážitky svetovej úrovne.

Zažite to najlepšie z Budapešti a doprajte si luxus a eleganciu v hoteli Verno House, kde sa stretávajú príbehy, dizajn a uvedomelá gastronómia.

Michelin Guide, prestížny medzinárodný sprievodca reštauráciami, každoročne hodnotí a oceňuje reštaurácie po celom svete. Okrem toho aj odporúča reštaurácie, ktoré poskytujú výnimočné gastronomické zážitky. To ocenia predovšetkým hostia hľadujúci vysokú kvalitu a nezabudnuteľné jedlá bez ohľadu na to, či majú reštaurácie hviezdu, alebo nie.

Budapešť Verno House Flava reštaurácia

Budapešť Verno House Flava reštaurácia
Pri navrhovaní a zariaďovaní reštaurácie Flava Kitchen & More, ako aj hotela Verno House, ktorého je súčasťou, bolo dôležité, aby interiér odrážal myšlienky konceptu. Zeleň a rastliny preto nechýbajú ani v interiéri a exteriéri reštaurácie.

Michelin Guide odporúča reštauráciu Flava Kitchen & More

Reštaurácia Flava Kitchen & More je súčasťou hotela Verno House, avšak funguje aj ako samostatná jednotka nachádzajúce sa v srdci Budapešti. Minulý rok získala odporúčanie od Michelin Guide inšpektorov v Michelin Guide Hungary 2023. Zároveň však zostala tým, čím bola: neformálnou, uvoľnenou a pulzujúcou reštauráciou. Menu spája kuchyne takmer zo všetkých kútov sveta, predovšetkým zo Severnej Afriky, Latinskej Ameriky, Blízkeho východu, no nechýbajú ani tradičné jedlá. Reštaurácia Flava je založená na koncepte zdieľania, takže hostia väčších skupín môžu ľahko zdieľať svoje menu s ostatnými a spoznať tak viac chutí.

Budapešť Verno House Flava reštaurácia

Budapešť Verno House Flava reštaurácia

Budapešť Verno House Flava reštaurácia
Flava Kitchen & More sa nachádza v zozname odporúčaných reštaurácií v Michelin Guide Hungary 2023. Popri jedlách inšpirovaných severnou Afrikou, Latinskou Amerikou a Blízkym východom nechýbajú ani tradičné jedlá. Môžete si tak vychutnať svetové menu, ale aj posedenie pri živej hudbe s chutným snackom či drinkom.

Historická budova v centre mesta

Budova Hotela Verno House sa nachádza v susedstve Námestia slobody, v pešej vzdialenosti od rušných ulíc centra mesta či hlavných atrakcií Budapešti. Poloha ako stvorená pre všetkých, ktorí chcú objavovať všetky tváre mesta. Budova je súčasťou tejto štvrti už od 19. storočia, pričom v roku 2022 opäť otvorila svoje dvere, tentoraz ako päťhviezdičkový hotel Verno House.

Budapešť Verno House hotel

Budapešť Verno House hotel

Budova má však za sebou bohatú históriu. S rastúcou populáciou v 19. storočí sa zvyšovala potreba upravených námestí a chodníkov, ktoré by nahradili problematické prašné, pieskom posypané ulice. István Széchenyi, významný politik tej doby, tieto druhy inovácií presadzoval a podporoval. Vysníval si mestskú oázu, kde by ľudia mohli spolu tráviť čas a oddýchnuť si od ruchu a zhonu hlavného mesta. Budova, ktorá kedysi slúžila ako činžiak, bola vďaka svojej centrálnej polohe viac ako sto rokov obľúbeným ubytovaním pre umelcov, filantropov a politikov. A svoju popularitu si jednoznačne drží aj teraz ako Verno House.

Budapešť Verno House hotel

Budapešť Verno House hotel lobby

Budapešť Verno House hotel interiér doplnky
Nielen zeleň, aj doplnky od maďarských dizajnérov prispievajú k jedinečnosti a špeciálnej atmosfére Verno House.

Urbanistická džungľa uprostred mesta 

Mestská džungľa s eleganciou, top servisom a do detailu premysleným dizajnom. Koncept živej zelene bol do interiéru začlenený z veľmi jednoduchého dôvodu. Z presvedčenia, že všetky vlastnosti mesta môže človek oceniť iba vtedy, ak má pokojné útočisko na oddych a vstrebanie vnemov. A tak Verno House zvolil ako kľúčovú súčasť konceptu práve upokojujúcu zeleň, ktorá je dominantou interiéru. K celkovému dojmu prispievajú aj doplnky, ktoré sú citlivo vyberané a vytvorené viacerými maďarskými dizajnérmi, a to od unikátnych fotografií až po ručne robenú keramiku.

Budapešť Verno House hotel izby

Budapešť Verno House hotel izby

Budapešť Verno House hotel izby
Hotel je zameraný na relaxáciu a regeneráciu po objavovaní mesta. Vďaka 50 izbám, trom typom izieb a apartmánom, hotel ponúka niečo pre každého. V izbách nájdete prémiové kozmetické výrobky, zariadenie na prípravu čaju a kávy a vybavenie, ktoré uspokojí všetky potreby.

Budapešť ako lahôdka – gastronomická, dizajnová i kultúrna

Budapešť sa stáva jedným z najzaujímavejších cieľov v Európe, a to nielen gastronomickým. Či už ste milovníkom dobrého jedla, alebo len cestovateľom, ktorý chce objaviť nové miesta či chute, Budapešť má čo ponúknuť. Ak hľadáte ako východiskový bod vašich potuliek hotel s kvalitnými službami a pridanou hodnotou v podobe nápaditého dizajnu či reštaurácie zaradenej v Michelin sprievodcovi, Verno House vás nesklame.

Budapešť Verno House hotel dizajn
Verno House a reštaurácia Flava sú súčasťou konceptu BOTANIQ Collection. Ten zahŕňa hotely a gastronomické prevádzky prémiovej kvality, ktoré sú síce tematicky odlišné, ale reprezentujú rovnaké hodnoty či prístup k okoliu.

Verno House nájdete aj na Facebooku a Instagrame.

Text a foto: Dominika Noskovičová

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Dominika Noskovičová

http://www.kavickari.sk

Tvor tvorivý s vášňou k písaniu, foteniu a iným kreatívnym aktivitám. Svoje študijné kroky smerovala k štúdiu divadelných, filmových a mediálnych vied na Viedenskej univerzite. A vďaka Kávičkárom mohla tieto svoje vášne spojiť s ďalším pôžitkom, akým je kvalitná káva. Inšpiráciu a múzu hľadá vo všedných veciach. Svet rada objavuje cez hľadáčik fotoaparátu, zaznamenáva s perom v ruke a vychutnáva s kvalitnou kávou v ruke. Ako každá žena a mama sa točí v nekonečnom kolotoči. Preto vyhľadáva činnosti, ktoré ju bavia a napĺňajú. Na Kávičkári.sk má Dominika na starosti najmä sekciu "Pražiarne", ktorej dodáva jej osobitý ráz a vzhľad. Ako autorka románu však svoju kreatívnu dušu potešuje aj tvorbou rozhovorov, či iných článkov na našom portáli.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články