Známy tatranský hotel postupuje o level vyššie. Hotel Lomnica bude päťhviezdičkový

 Známy tatranský hotel postupuje o level vyššie. Hotel Lomnica bude päťhviezdičkový

Obľúbený Hotel Lomnica po tajuplnom uzavretí koncom októbra čakali úpravy, aby sa mohol svetu predstaviť ako 5 hviezdový butikový hotel. Prvých hostí privíta už 1. decembra.

Hotel Lomnica Tatry
Po tajuplnom uzavretí privíta Hotel Lomnica prvých hostí po novom. Stane sa z neho päťhviezdičkový hotel.

Hotel Lomnica ako Galéria

Hotel Lomnica už svojim vznikom ukázal, že na Slovensko kvalitné projekty patria. Prepojenie umenia, výbornej gastronómie a skvelých služieb – to je hotel, ktorý je vlastne galériou. Pýtate sa prečo galériou?

Reštaurácia Sissi Hotel Lomnica
V hoteli sa nachádza viac než 600 galerijných diel a exponátov. Sú v reštauráciách, na chodbách, ale aj citlivo zasadené do izieb.

Ukrýva viac než 600 galerijných diel a exponátov. Stálu expozíciu Dominika Skuteckého nájdete na stenách Kaviarne Mozart, diela umelca Ladislava Medňanského sú zase súčasťou interiéru Reštaurácie Sissi. V galerijných sálach nájdete pravidelné výstavy slovenského umenia a uvidíte diela od mnohých výtvarných velikánov ako M. Benku či T. Hállu. Hotel Lomnica bol spolu s galériou v spolupráci s Krajským pamiatkovým úradom v Prešove zapísaný medzi miesta mimoriadneho kultúrneho a prírodného významu.

 

Dôraz na gastronómiu

Hotel disponuje troma výnimočnými gastronomickými strediskami, ktoré spolu súvisia, ale zároveň sú oddelené. Azda najskloňovanejšou je fine diningová reštaurácia Franz Josef. Tá vznikla postupom času. Najprv bola akoby ľudovejšou reštauráciou, hoci stále s veľkým dôrazom na chuť jedla a servírovanie. Počas kovidových prestávok sa reštaurácia Franz Josef prerobila na miesto, ktorému vládne fine dining.
Priamo pred očami hostí sa pod rukami profesionálov zrodí dielo s dokonalou chuťou. „Live cooking“ alebo varenie naživo vás zasvätí do zákulisia najvyššej formy gastronómie.

franc josef hotel lomnica
Z ľudovejšej do fine diningu. Aj to bolo logické vyústenie cesty tejto intímnej reštaurácie na prízemní hotela.
Peter Mudrý riaditeľ Hotela Lomnica

Peter Mudrý: "Do vitríny v hoteli jedného dňa zavesím rúško s komentárom: Aj takto bolo."

Čítať viac >

Vo Franzovi Josefovi vás dnes vtiahnu do procesu prípravy jedál, zoznámia vás s profesionálnymi postupmi a spolu s profesionálmi z Hotela Lomnica zažijete mnohé prekvapenia, ktoré umocnia zážitok z chutí degustačných chodov a nápojov. Spomínaný spôsob prezentácie vám sprostredkuje Chef’s Table, ktorý je originálnym prvkom Reštaurácie Franz Josef.

Druhým strediskom je Kaviareň Mozart, ktorú sme v roku 2017 zaradili aj do nášho bedekra najlepších miest na Slovensku- Top miesta na Slovensku/ Top places in Slovakia.

kaviareň Mozart hotel lomnica
Kaviareň Mozart je zaradená aj v našom bedekri najlepších kaviarní na Slovensku.

Nájdete v nej diela Dominika Skuteckého, počas víkendov i zvuky piána, vlastnú kávovú zmes od Verticcio, ale i dezerty z hotelovej cukrárne od šéfcukrára Jozefa Brudňáka, ktoré nesú jeho vlastný, nezameniteľný rukopis.

Jozef Brudňák
Príprava na Vianoce v podaní šéfcukrára Jozefa Brudňáka. Hotel Lomnica je hotel plný príbehov a rád obsadzuje svojich zamestnancov do hlavných rolí pri svojich kampaniach.

Sissi – reštaurácia Hotela Lomnica

Reštaurácia Sissi patrí azda k najobľúbenejším miestam v samotnom hoteli. Zláka vás chuťami monarchie obohatenými o lokálnu kulinársku kultúru. Nechýba teda silný vývar, obľúbený viedenský rezeň alebo iné poctivé jedlá z diviny či rýb.

reštaurácia Sissi hotel lomnica
A la carte reštaurácia Sissi je jednou z najnoblesnejších v našich končinách.

À la carte menu Reštaurácie Sissi je postavené na originálnom koncepte pokrmov. Kuchársky tím pracuje prioritne so sezónnosťou surovín a s geografickým aspektom, pričom sa inšpiruje rôznorodosťou prírody Slovenska.

Zážitok z jedla. Aj to je cieľom Hotela Lomnica.
Zážitok z jedla. Aj to je cieľom Hotela Lomnica.

Plusovým bodom, ktorý má Hotel Lomnica, je to, že pracuje s vlastnou poľnohospodárskou usadlosťou. Je ňou ViaJur Agricultura vo Farnej, ktorá zaručuje nielen skvelú chuť, ale i vysokú kvalitu. Hotel má aj svoje vlastné vinárstvo, ViaJUR.

Prerodom počas kovidu prešlo aj wellness centrum. Dnes ho nájdete pod menom Valéria, kde si môžete pri relaxe vychutnať kvalitnú kávu, drink, či drobné občerstvenie. Samozrejmosťou je aj kvalitná lokálna kozmetika.

Boutique koncept Hotela Lomnica

Hotel Lomnica nie je najväčším hotelom, a preto sa radí skôr medzi boutique hotely. Čo to znamená? Boutique koncept predstavuje výnimočnosť v poskytovaní služieb a zahŕňa osobitnú individuálnu starostlivosť o zákazníka. Má menší počet izieb (10 – 100) s rodinnou atmosférou. Čo ešte?

apartmán Hotel Lomnica
Aj na stenách v izbách nájdete originálne umelecké diela.

Význam pojmu boutique hotel reprezentujú tieto spojenia:

Nevšedný hotel, ktorý vyčnieva z radu – excentrický
Dizajnový hotel alebo hotel v historickej budove
Hotel v netradičnom prostredí
Menší s ponukou 10-100 izieb s rodinnou atmosférou, klient cíti osobitnú pozornosť a vysoký individuálny prístup
Štýlovo – tematický zariadené izby, historické prvky kombinované s premysleným dizajnom a kvalitnou gastronómiou

Čo všetko sa v Hoteli Lomnica mení pri prechode na 5 hviezdičkový hotel?

“Niektoré služby, ktoré musia spĺňať 5 hviezdičkové hotely, sme mali už zahrnuté aj v minulosti, avšak teraz plánujeme napríklad večernú odostieľku – pripravenie izby na spánok (príprava postele a refresh kupeľne). Rovnako sme pridali služby portiera, ktorý pomôže vystúpiť z auta, presunúť batožinu do/z hotela pri check-ine a check-oute, zaparkuje auto hosťa, či odprevadí hosťa priamo do izby”, prezentuje Zuzana Dobránszka, PR manager Hotela Lomnica.

hotel-lomnica-tatry-4
Izbu vám upracú dvakrát denne. Príprava na spánok je v špičkových hoteloch samozrejmosťou.

“V kaviarni Mozart sme predĺžili dobu otvorenia, doplnili sme aj služby Guest Relations Manager, čo je manažér pre styk so zákazníkmi. Guest Relations Manager (GR) pomôže hosťom naplánovať si výlet po okolí, alebo sa na neho môže hosť obrátiť s akoukoľvek otázkou – napríklad objednanie kytice či darčeka pre vzácnu osobu”, dopĺňa Zuzana Dobránszka.

hotel-lomnica-tatry-5
Aj ľahký refresh kúpeľne, či doplnenie uterákov, vás počká pri večernom servise.

Hotel Lomnica pridal aj nadštandardné služby práčovne – k dispozícii je aj expresné hodinové žehlenie, room service na apartmánoch a nápojový servis na ostatných izbách.

 

Text: Simona Budinská

Foto: archív Kavickari.sk

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Simona Budinská

Vášnivý gurmán, mama troch detí, dvoch kníh a niekoľkých bedekrov. Náhody sú jej osudom, a tak pred rokmi vznikol projekt Kávičkári.sk. S nadšením sa venuje najmä víziám, kreovaniu na portáli, ale aj new biznis. Srdcovkou je aj vzdelávanie v oblasti gastronómie v rámci projektu Gastrolove a tvorbe osobnostného PR.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *