Noví riaditelia, nové výzvy. Skupina BHP mení managment na najvyšších pozíciách

 Noví riaditelia, nové výzvy. Skupina BHP mení managment na najvyšších pozíciách

Hotelierska skupina Best Hotel Properties a.s. (BHP) vstúpi do letnej sezóny  s personálnymi zmenami. Objavili sa nové, i staré známe mená. Kto sa ujme vedenia v obľúbených mestských hoteloch v Bratislave a Košiciach?

Novým riaditeľom Grand Hotela River Park v Bratislave bude súčasný člen predstavenstva BHP Rudolf Križan. Novým riaditeľom hotela Sheraton Bratislava bude Peter Dandár. Na týchto pozíciách nahradia Branislava Kačkoviča, ktorý od roku 2017 pôsobil ako riaditeľ oboch hotelov súčasne. Vedenia košického hotela DoubleTree by Hilton sa ujme Adela Zakarová, ktorá nahradí skúseného Petra Dandára.

Zmeny riaditeľov BHP od prvého mája

„Na posty riaditeľov hotelov prichádzajú dlhoroční profesionáli s bohatými skúsenosťami a je preto predpoklad, že mestské hotely budú pod ich vedením naďalej upevňovať svoje pozície jednotiek na trhu,“ komentoval personálne zmeny platné od 1. mája 2023 Branislav Babík, predseda predstavenstva BHP.

Double Tree Hilton Hotel Košice
Aj košický DoubleTree by Hilton patrí pod správu BHP.

Riaditeľ Rudolf Križan

Pôsobí od roku 2009 ako člen predstavenstva hotelierskej skupiny Best Hotel Properties a má na starosti prevádzkovú výkonnosť hotelov, ktoré skupina vlastní alebo manažuje pre tretie strany. V rámci spoločnosti manažoval i hotel Kadashevskaya v Moskve, zastupoval Hotel Baltschug Kempinski a v rokoch 2015 a 2016 riadil Grand Hotel River Park v Bratislave. V roku 2017 bol nominovaný na prestížne ocenenie Hotelier roka. Je zodpovedný tiež za aktivity luxusných wellness ZION SPA LUXURY.

Riaditeľ zo skupiny BHP, Rudolf Križan, sa presunul do luxusného hotela na nábreží Dunaja.

Riaditeľ Peter Dandár

Pôsobil tri a pol roka ako generálny riaditeľ hotela DoubleTree by Hilton v Košiciach.
Vyštudoval hotelový manažment, kľúčové skúsenosti získal na zaoceánskej lodi a vyskúšal si prácu v hoteloch po celom svete od Idaha, cez Dublin, Nairobi, Baku či Portorož. Vždy ho lákali výzvy, a aj preto v roku 2015 stál pri rebrandingu Hotela Kempinski v Bratislave na súčasný Grand Hotel River Park, Luxury Collection ako F&B manažér.

Riaditeľ BHP Peter Dandár
S Petrom Dandárom sme minulý rok robili dlhší rozhovor. Vravel o výzvach, ale aj skvelom teame, ktorý v Košiciach má.

Riaditeľka Adela Zakarová

V košickom DoubleTree by Hilton pracuje osem rokov. Nastúpila na obchodné oddelenie a stala sa jeho riaditeľkou. Skúsenosti získala na rôznych pozíciách v hotelierstve, a to v hoteloch v Košiciach, ale aj na zaoceánskej lodi a v hoteli v Nemecku.

Adela Zakarová riaditeľ BHP
Adela Zakarová, pracovala v jednom teame s Petrom Dandárom. Od mája je prvou ženou na čele košického hotela.

 

Zdroj: TS BHP

Foto: archív BHP, Kavickari.sk

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Simona Budinská

Vášnivý gurmán, mama troch detí, dvoch kníh a niekoľkých bedekrov. Náhody sú jej osudom, a tak pred rokmi vznikol projekt Kávičkári.sk. S nadšením sa venuje najmä víziám, kreovaniu na portáli, ale aj new biznis. Srdcovkou je aj vzdelávanie v oblasti gastronómie v rámci projektu Gastrolove a tvorbe osobnostného PR.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články