Kávičkárifest x Tržnica Nivy už 13.5.2023! Čo nás čaká?

 Kávičkárifest x Tržnica Nivy už 13.5.2023! Čo nás čaká?

Nultý ročník historicky prvého Kávičkárifest x Tržnica Nivy sa bude konať už o necelé dva týždne, 13.5.2023, v Bratislave v exkluzívnych priestoroch Tržnice Nivy. Po voľných májových víkendoch prichádza event, ktorý prinesie to najlepšie z sveta nášho magazínu. Spoločne privítame pražiarov, oddegustujeme kávy, giny, či vína a vychutnáme si skvelé dezerty. To všetko pri nadupanom programe, pri ktorom sa zabaví celá rodina. Ste zvedaví?

Prím hrajú slovenskí pražiari

Aký by to bol Kávičkárifest, ak by na ňom chýbala skvelá káva? Tú si budete môcť vychutnať od našich skvelých pražiarov. Je nám cťou, že pozvanie do átria Tržnice Nivy prijali stálice ako Casa del Caffé z Bratislavy, či 9 Grams Coffee zo Žiliny, ktorí zakladali modernú kávovú scénu na Slovensku.

9grams
Marián Galuška, stál pri začiatkoch modernej kávovej scény na Slovensku. Na festivale predstaví prvý espresso kávovar, ktorý nepotrebuje elektrinu.

V kávovom mestečku nájdete okrem nich aj rodinnú pražiareň Incuple z Kamanovej. Pridá sa aj obľúbená platforma Kávoholik z Bratislavy. A zo srdca Slovenska príde Mlsnacava z Banskej Bystrice, ktorá patrí medzi najinovatívnejšie podniky s kávou na Slovensku.

Rodinná pražiareň Incuple z Kamanovej si v kávovom svete počína vskutku ambiciózne. Portfólio svojich káv predstaví aj na Kávičkárifest uz 13.5. 2023 na Tržnici Nivy.

A ak by ste boli zvedaví, ako chutí káva od interpreta Majka Spirita, budete mať možnosť ochutnať priamo v jeho kaviarni Lil.chill. Spirit Coffee sa praží priamo v Bratislave, a podporuje charitatívny projekt v Afrike.

S pražiarmi sme si pre vás prichystali aj zaujímavé diskusie. Ak by ste sa chceli dozvedieť niečo o tom, ako má vlastne vyzerať dobrá káva a čo si pod ňou máte predstaviť, dozviete sa viac v poobednom bloku na pódiu. Pre tých zvedavejších sme si nachystali aj debatu o kávových vlnách.

Chceli by ste sa naučiť, ako robiť latte art? A čo tak vegánske latte art? Mlsnacava si pre vás pripravila nadupaný workshop.

Zároveň nebude chýbať ani latte art workshop od Mlsnacava, či prezentácia prvého espresso kávovaru na svete, ktorý nepotrebuje elektrinu. Zaujímajú vás technické vlastnosti pripravovanej kávy? Aj to si spoločne rozoberieme vďaka 9 Grams Coffee.

Nápoje a drinky na Kávičkárifest x Tržnica Nivy

Smädní neodídete. Ak by ste to náhodou prehnali s kávou, budete mať rovno viac možností ako to vyrovnať. Či už v stánku Barovňa Čarovňa z Banskej Bystrice, kde sa celý deň bude čarovať s matchou a čajmi. A aby ste ešte viac podľahli čaru matchy, máme pre vás pripravený workshop.

barovna-carovna-terasa-logo-38
Barovňa Čarovňa z banskej Bystrice vám ukáže fascinujúci svet čajov a rovnako sa naučíte ako správne pripravovať matchu.

Svieže nápoje On Lemon nájdete tiež na festivale. Rovnako ako skvelý gin Toison, ktorý pochádza z Likérky v Trenčianskych Tepliciach a na jeho oceňovanej dizajnovej fľaši sa nachádzajú odkazy na slovenské ovečky.

Michal Hájsky a Pavol Sirotný, majitelia destilérie Likérka v Trenčianskych Tepliciach, sa tešia z pozitívnych reakcií a z nadšenia v tvárach ľudí, ktorí ochutnajú ich gin TOISON RUBY RED či iné produkty z ich výroby.

Sladké bodky na Kávičkárifest

Ku káve sa mnohým žiada sladké, tak sme si dovolili vám pripraviť sladkú novinku. Po celý deň budete môcť stretnúť hostesky Mini Mila, ktoré vás s radosťou ponúknu touto krehkou a neodolateľnou novinkou. Oblátka Mila teraz aj v jednotlivo balených mini kúskoch, ktoré ponúkajú nekonečno malých radostí.

Lahodná chuť oblátok Mini Mila od Sedity – aj tie nájdete na našom festivale.

Nebude chýbať ani tá naozajstná Sladká Bodka, ktorá má svoju prevádzku priamo na Tržnici Nivy. Počas Festivalu ju nájdete aj v domčeku v átriu, kde pripravia svoje (dnes už) legendárne waffle.

Chránená dielňa, keramika ale i skvelé wafle. Majiteľka Renáta Hermysová je podnikateľka telom i dušou

Zdravé koláčiky nájdete zas u Puristu, z Mostu pri Bratislave. Puristi si pre vád pripravili aj sladký workshop, kde vám ukážu, ako sa dá vyrobiť vegánsky cheesecake.

Sladký workshop bude mať aj cukrárka Zuzana Albertini zo skúsenosťami od najlepších talianskych cukrárov, ktorá prevádzkuje podnik Pocheraje (po záhorácky zákusok). Príďte si s detičkami namaľovať sladké pusinky.

gastrolove
Nielen skvelé koláče, ale i workshop vás bude čakať od Puristov.

Má byť teplo, takže osviežia aj nanuky Marinela. Do ruky, i do kabelky, či ruksaka sa hodia skvelé Aha Cookies – tých nikdy nie je dosť!

A ak vás láka niečo exotickejšie, je tu pre vás obľúbená portugalská predajňa s delikatesami, kávou a koláčikmi Beija Flor.

Pripravte sa na nákupy

Aby ste si mohli svoju kávu, či koláčiky vychutnať čo najlepšie, môžete si zakúpiť servis u keramikárky Blanky, či pozrieť si ekologické možnosti u obľúbenej Ekonetka. Pohárik na kávu dokáže byť eko, termo, nevyliať sa a zároveň je aj pekný – veď sa presvedčte sami!

A aby ste si už naozaj mohli v átriu Tržnice Nivy vybaviť úplne všetko, aj dovolenku, zavolali sme medzi nás cestovnú kanceláriu Poď na loď, ktorá ponúka fantastické plavby po celom svete.

A nezabudnite si oddýchnuť

Pretože je to sobota a sobota by mala byť o oddychu, okrem vystavovateľov na vás čaká perfektný sprievodný program. Pre detičky máme nachystané celodenné maľovanie na tvár, vymaľovanky, či balóny.

Kávových nadšencov potešia vymakané workshopy a plnohodnotné diskusie.

Za kávovarom, ale i na pódiu. Platforma Kávoholik sa radí medzi najobľúbenejšie slovenské pražiarne a vy si ich budete môcť vychutnať už na našom Kávičkárifeste 13.5.2023 na Tržnici Nivy.

Umelecky orientovaných poteší workshop a prezentácia umelkyne Katky Kalmanovej s kávovým akvarelom.

Podvečer nám svojim zamatovým hlasom zaspieva vychádzajúca hviezda Bibi Hall. Večer zavŕšime vskutku originálne. Tančiarňou, ktorú nám odprezentuje Beija Flor.

Kompletný program Kávičkárifest x Tržnica Nivy

 

11:00-12:00 Mlsnacava: Ako na latte art s ovseným mliekom Minor Figures
12:15-13:00 Purista : Ako vyrobiť vegánsky cheesecake?
13:15-14:00 Barovňa Čarovňa: Domáca príprava osviežujúcich čajových & matcha nápojov (+degustácia)
13:00-14:00 Pocheraje sladký workshop so snehovými pusinkami pre deti
14:00-14:30 9 Grams Coffee – Espresso kávovar bez elektriny a ako technicky odmerať kvalitu pripravovanej kávy?
14:30-15:20 Dobrá káva? Čo to vlastne je? Diskusia s pražiarmi.
15:30-16:20 Čo sú kávové vlny? Diskusia s pražiarmi.
16:00-17:00 Maľovanie kávou s umelkyňou Katarínou Kalmanovou
16:30:00-17:00 Koncert Bibi Hall
17:30:00-18:00 Koncert Bibi Hall
18:00:00-19:00 Tančiareň s Beija Flor

 

 

Text: Redakcia Kavickari.sk

Foto: archív Kavickari.sk

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Simona Budinská

Vášnivý gurmán, mama troch detí, dvoch kníh a niekoľkých bedekrov. Náhody sú jej osudom, a tak pred rokmi vznikol projekt Kávičkári.sk. S nadšením sa venuje najmä víziám, kreovaniu na portáli, ale aj new biznis. Srdcovkou je aj vzdelávanie v oblasti gastronómie v rámci projektu Gastrolove a tvorbe osobnostného PR.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články