Miesto, kde nájdeš svoj pokoj

 Miesto, kde nájdeš svoj pokoj

 

Napriek tomu, že sa nachádza v blízkosti hlavnej cesty, je balzamom pre oči i dušu. Svoje miesto si našla medzi rastlinami  a vďaka citlivej kompozícii vysokých borovíc vytvorila harmonický priestor. A navyše so skvelou ponukou nápojov i jedál. Nová kaviareň a bar Satori vo Zvolene, ktorá sa veľmi nezvyčajne nachádza v záhradnom centre.

Satori

Satori

Malé avšak kvalitné záhradné centrum Siky Gardens, je vo Zvolene a šírom okolí pojmom. Je to aj vďaka jeho majiteľovi Michalovi Siklienkovi, alias „Sikymu“, ktorý sa svojej firme venuje skutočne naplno a s absolútnym pôžitkom. Vo svojej práci využíva pravidlá feng-šuej, a tak vznikajú záhrady, ktoré dodávajú pridanú hodnotu. Rovnaké pravidla boli stanovené aj pri stavbe a zariaďovaní podniku Satori, ktorý je implementovaný priamo v Siky Gardens. Veľmi nezvyčajné, avšak veľmi pôsobivé. Pripomína indonézsky ostrov Bali, ktorý bol veľkou inšpiráciou.

Satori

Satori

Satori

Harmónia, ktorú odrazu pocítite, teda nie je náhodou. Je to dobre namiešaná alchýmia. Len kúsok od miesta, s ktorým schádzate z diaľnice, pri budove Doprastavu. Miesto, kde by nik niečo podobné nečakal. A predsa tu je.

Satori

Satori

Satori

Už pri vstupe vás očarí masívne drevo, s ktorým sa tu veru nešetrilo. Svoju prácu si tu odviedol zručný stolár a jeho dielom je nielen budova v ktorej sa nachádza hlavná časť podniku, ale aj „domček na strome“, kde si môžete vychutnať uzavretú spoločnosť, biznis stretnutia a tie najkvalitnejšie cigary. Čo môže byť originálnejšie, než pozvať svojich kolegov na rum na takéto miesto?

Satori

Satori

Už ste mali niekedy kávu na húpačke? Tak si kvalitnú Bazzaru príďte vychutnať aj sem. Spodnú časť domčeka tvorí práve takáto relax zóna. Alebo máte chuť skôr na drink? Pokojne, servírovanie je rovnako pôsobivé, ako na dovolenke pri oceáne.

Satori

Satori

Pokiaľ vás chytí hlad, ste na dobrom mieste. Nasýtite sa samými kvalitnými vecami – koláčikmi od Simply Vegan, raňajkami v podobe skvelých smoothie misiek, či waflami. Mimochodom, všetko v Satori je vegánske, ba dokonca aj bezlepkové. Môže za to spolumajiteľka podniku, Lucka Wahlandtová, ktorá je roky vegánkou. Cappuccino sa aj preto pripravuje z rastlinného mlieka, avšak jeho zamatovú penu si ihneď zamilujete. Ocenia najmä tí, ktorí trpia rôznymi intoleranciami.

Satori

Satori

V Satori sa pravidelne konajú rôzne eventy, zamerané najmä na osobnostný rast a motiváciu, kvízy, cestovateľské večery a víkendy plné živej hudby. Jednoducho je to miesto, ktoré by ste si mali zapísať do svojho „must see“ denníčka z viacerých dôvodov.

Satori

Satori

Satori

Satori nájdete na facebooku.

Text: Simona Budinská

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *