HOTELOVÁ LEGENDA TURCA

 HOTELOVÁ LEGENDA TURCA

 

Hotel Turiec povýšil kongresovú turistiku na celkom novú úroveň. Spája biznis s nevšednými zážitkami.Predstavte si „klasické” pracovné stretnutie. S obchodnými partnermi rozoberáte nové zákazky alebo s kolegami diskutujete o pracovných úlohách, odrazu pred vás čašník položí na lávovom kameni kus mäsa. Surového. Váš chutný steak sa totiž bude pripravovať rovno pred vašimi očami a okolo vás sa okrem útržkov pracovného rozhovoru vznáša aj šťavnatá aróma. A po prvom súste polievky sa vaše chuťové bunky na okamih prenesú do exotického Thajska. Taký inak „typický” pracovný obed sa poľahky premení na zážitok, na ktorý budete ešte dlho spomínať.

Hotel Turiec

Ale to nie je všetko.  Chodievate na kongresy? Vyčerpávajúci deň, kedy nasávate množstvo informácií a získavate nové pracovné kontakty pravdepodobne zvyknete ukončiť tak, že zamierite na hotelovú izbu a sami ako prst zo zotrvačnosti zapnete televízor. A teraz si predstavte, že by ste sa namiesto toho ocitli v zábavnom centre Arena a hlavu si vyčistili príjemným bowlingom, zabavili by ste sa s kolegami pri hre laser game alebo odpálili zopár loptičiek na golfovom trenažéri. Znie to lákavo, však? V štvorhviezdičkovom Hoteli Turiec v centre Martina je to realita.

Spojenie biznisu so zážitkami

Spájať prácu s relaxom je vo svete horúcim trendom. U nás na Slovensku je tento fenomén ešte stále v plienkach. Biznis hotely sú väčšinou iba strohé miesta, kam sa chodí prespať, maximálne stráviť deň v kongresovej sále.

Hotel Turiec

Hotel Turiec

Možno sa v nich vyspíte pohodlne, no pobyt sa vám nevryje ktovieako do pamäti a nemáte potrebu sa tam vrátiť. Tento hotel je však iný.

Strategicky situovaný priamo v srdci Slovenska, na polceste medzi Bratislavou a Košicami, ostro vyčnieva medzi ostatnými hotelmi svojej kategórie. Napriek tomu, že sa profiluje ako hotel orientovaný predovšetkým na firemnú klientelu a kongresovú turistiku, jeho filozofiou je, aby hostia na svoj pobyt dlho spomínali. Nielenže poskytuje maximálny komfort štyroch hviezdičiek v podobe 63 veľkoryso priestranných, moderne zariadených izieb a 3 luxusných klimatizovaných apartmánov. Okrem nadštandardných služieb a profesionálneho servisu od priateľského personálu vám dá aj niečo viac – zážitky.

Hotel Turiec

Hotel Turiec

Hotel Turiec

Jeho strategická poloha priamo v centre mesta Martin, pár krokov od pešej zóny, ho predurčovala k tomu, aby bol energickým miestom stretnutí, zábav a rozličných osláv už od roku 1970, kedy prvýkrát otvoril svoje brány. Od začiatku svojej existencie bol miestom stretávania sa rôznych hostí nielen z Martina, ktorí majú na hotel nezabudnuteľné spomienky. Svoj charakter si zachoval dodnes, hoci v roku 2008 prešiel kompletnou rekonštrukciou a začal sa viac orientovať na kongresovú turistiku.

Hotel Turiec

V jeho priestoroch sa ukrýva 7 rôznych, dobre vybavených kongresových sál s kapacitami od 10 do 230 osôb. Je preto obľúbeným dejiskom kongresov, školení, teambuildingov a konferencií. Pozná ho predovšetkým lekárska obec, ktorá v ňom organizuje odborné školenia, farmaceutické firmy, spoločnosti so strojárskym a technickým zameraním, bankové inštitúcie aj mnohé firmy s medzinárodnou účasťou. Veľmi dobre totiž vedia, že dostanú omnoho viac, než len vhodné priestory na pracovné aktivity.

Hotel Turiec

Vo väčšine mestských hotelov býva problém s parkovaním. Ak aj hotel parkovisko má, býva často spoplatnené. V tomto hoteli parkujú hostia zadarmo na rozľahlom stráženom hotelovom parkovisku s kapacitou 100 miest.

Hotel Turiec sa ako jediné štvorhviezdičkové ubytovacie zariadenie  nachádza priamo v centre neďaleko divadla, kaviarní a mestského života, neobklopuje ho betónová džungľa ako v mnohých iných mestách, ale nádherná kulisa hôr, ktorá si priam pýta prechádzku, turistiku, cyklovýlet alebo skrátka len sa pokochať pohľadom na zalesnené pahorky.

Hotel Turiec

Kulinárske pôžitky

Zážitky sa ukrývajú aj v útrobách hotela – hotelová reštaurácia je pre svoju medzinárodnú kuchyňu vychýrená na celom Slovensku a jej F&B manager a someliér Stanislav Mačor sa za zostavenie hotelovej vínne karty umiestnil v prestížnom rebríčku Trend Top Someliérov 2017. Reštaurácia pod taktovkou skúsených šéfkuchárov, špecialistu na „à la carte“ Milana Králika a manažéra kuchyne Radoslava Pádeja pripravuje vždy novú ponuku, ktorú obmieňa sezónne 2-3 krát do roka. Suroviny na prípravu pokrmov pritom pochádzajú predovšetkým od lokálnych dodávateľov, konkrétne ovocie, zelenina, mlieko, syry, mäso a kuracina. Okrem špecialít slovenskej a medzinárodnej kuchyne je v ponuke aj špeciálne steakové menu a thajské jedlá. Tunajšia thajská polievka Tom Kha Gai je známa široko-ďaleko, dokonca má svojich skalných  fanúšikov, ktorý merajú cestu do hotelovej reštaurácie iba kvôli nej. Samozrejme, po dobrom obede nesmie chýbať ani sladká bodka. Pri dezertoch reštaurácie niet čo váhať, všetky sú vlastnej produkcie.

Hotel Turiec

Hotel Turiec

Hotel Turiec

Okrem gurmánskych pôžitkov na dennej báze, hotel organizuje rôzne kulinárske akcie, napríklad kačacie hody alebo viac krát ročne akciu Dnes varím ja, kedy šéfkuchár, majiteľ hotela, alebo pozvaný hosť varí pred hosťami v interaktívnej kuchyni špeciálne menu. Najväčšej obľube sa pritom teší thajská kuchyňa, kde sa popri degustovaní jedál inšpirovaných touto ázijskou gastromekkou premietajú tématické videá. Ďalšou tradičnou akciou sa stal vínny festival, ktorý si obľúbilo množstvo Martinčanov a každý rok sa na tomto podujatí stretávajú milovníci kvalitného vína.

Hotel Turiec

Hotel Turiec

Aktívny relax

Hotelu Turiec záleží nielen na tom, aby vytvoril pre svojich hostí čo najlepšie podmienky počas pracovného nasadenia, ale záleží mu aj na ich aktívnom oddychu. Preto keď odložíte pracovné povinnosti, môžete si oddýchnuť a vypnúť hlavu v Arene – teambuildingovom centre s kapacitou až 200 osôb, ktoré je tiež súčasťou hotela. Zábavné centrum funguje od februára 2016 a teší sa veľkej popularite hotelových hostí aj obyvateľov Martina a širokého okolia. Firmy si ju vyberajú za miesto teambuildingových stretnutí pre svojich zamestnancov, obchodných partnerov, vianočných večierkov, robia sa tu rozlúčkové párty, ale i narodeninové oslavy. Niektoré akcie si rezervujú firmy, iné zase  jednotlivci. Niektoré akcie organizuje aj samotná Arena. Vlani zožala obrovský úspech Halloweenska párty pre zahraničných študentov medicíny.

Hotel Turiec

Hotel Turiec

Hotel Turiec

A čím všetkým sa v Arene zabavíte? Na výber máte až 12 druhov hier. Môžete si zahrať bowling na troch bowlingových dráhach, laser game alebo golf na trenažéri. Vyskúšate aj plechovkový trenažér (strieľanie na plechovky), biliard či stolný futbal. V blízkej budúcnosti plánuje Arena sprístupniť novú aktivitu – escape room. Rozšíri tak svoje portfólio o tímovú hru, ktorej pointou je vyslobodiť sa z uzamknutej miestnosti v časovom limite 60 minút. Pre Vaše bezpečné oslobodenie budete musieť riešiť rôzne jednoduché, ale i náročnejšie úlohy a hlavolamy. Tu sa však zážitky zďaleka nekončia. Vďaka tomu, že je predĺženou rukou hotela, môžete si prenajať celé zábavné centrum na svoju vlastnú akciu – oslavu, párty alebo večeru so zábavou po kongrese. Hotel vám vie zabezpečiť plnohodnotný a chutný catering, ba dokonca tu vedia zorganizovať aj celé školenie. Fantázii sa naozaj medze nekladú. Hotel jednoznačne uznáva krédo: Náš zákazník, náš pán.

Hotel Turiec

Hotel Turiec

Radi by ste namiesto aktívneho oddychu vyplavili zo seba stres po dlhom dni relaxom vo wellnesse? Hotel disponuje útulným wellness centrom s rozličnými typmi sáun a naozaj fantastickou ponukou masáží, ktoré vykonávajú školení maséri. Špecialitami sú indická masáž hlavy, lávové kamene, partnerská masáž a procedúry francúzskej značky Sothys. Verte, že sa vám ani nebude chcieť odísť!

Hotel Turiec

relax

Hotel Turiec

Boom svadieb

O tom, že hotel je synonymom zážitkov, vedia v blízkom i širokom okolí nielen firmy, ale aj tí, ktorí plánujú svadbu. Hotel je totiž exkluzívnym miestom na veľký deň D a snom mnohých neviest, pretože okrem luxusných priestorov ponúka bezchybnú organizáciu, skvelú kuchyňu a profesionálny servis. Čísla hovoria za všetko – počet svadieb v Hoteli Turiec za posledné tri roky stúpol desaťnásobne. Obľúbený je aj každoročný Silvester – vždy s inou, špecializovanou tématikou.

Hotel Turiec

Hotel Turiec

Hotel Turiec

Hotel Turiec tak ostáva verný svojej povesti legendy Turca, kde to od nepamäti žije. Presvedčte sa sami.

Hotel Turiec nájdete aj na facebooku.

Text: Barbora Daxner

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *