KUULINAIR – nezabudnuteľné dobrodružstvo v oblakoch

 KUULINAIR – nezabudnuteľné dobrodružstvo v oblakoch

Päťhviezdičkový Hotel Lomnica vo Vysokých Tatrách len nedávno získal svoju piatu hviezdu, ale na vavrínoch rozhodne nezaspal. Toto leto si pre nás rodina značiek – ZAR, pod ktoré patrí Hotel Lomnica, pripravila niekoľko fantastických prekvapení. Potešia ako milovníkov dobrého jedla, tak aj fanúšikov adrenalínových zážitkov. Alebo oboje dokopy?

KUULINAIR Hotel Lomnica
Let balónom, ktorého súčasťou je úžasná gastronómia? To je KUULINAIR – zážitok, ktorý ponúka tatranský Hotel Lomnica.

Hotel Lomnica podáva raňajky v oblakoch

KUULINAIR, vtipná slovná hračka, ako projekt vznikol spojením dvoch elementov. Let teplovzdušným balónom so štartom na úpätí Vysokých Tatier a skvelý gastronomický zážitok, aký dokážu pripraviť len šéfkuchári z Hotela Lomnica. Rozhodne ide o unikátny formát a nezabudnuteľnú skúsenosť. Raňajky vo výške viac ako jeden kilometer nad morom s výhľadom na východ slnka a štíty nášho najvyššieho pohoria. To znie neuveriteľne, ba priam ako niečo z fantastických románov. Vďaka Hotelu Lomnica sa sny stávajú skutočnosťou a nezabudnuteľný zážitok bez pevnej pôdy pod nohami je pripravený pre všetkých odvážlivcov.

KUULINAIR Hotel Lomnica
Užite si raňajky vo výške s výhľadom na východ slnka a štíty našich veľhôr vďaka Hotelu Lomnica.

A ako taký let vyzerá?

Brunch v balóne KUULINAIR znamená len jedno. Skoršie vstávanie. Dostatok adrenalínu v krvi a nadšenie z novej skúsenosti vás však vystrelí z postele. Na recepcii vás čaká šofér, ktorý všetkých letcov odvezie hotelovým autom na miesto vzletu. Príprava balóna trvá necelú hodinku a pasažieri sa môžu pridať do príprav a naučiť sa niečo nové. Pre všetkých je pripravené občerstvenie v podobe úvodných snackov a na prípitok skvelé bublinky – Hey You Bubbles z vlastného vinárstva. Posádka zadá inštrukcie a bezpečnostné pokyny, vysvetlí, čo sa bude diať, ako a kam sa bude letieť. Nasleduje „boarding“ a balón vzlieta.

KUULINAIR Hotel Lomnica
Pred vzletom vám personál na odvahu naleje pohár bubliniek.

Zhruba počas hodinového letu vystúpi do výšky viac ako jeden kilometer a poskytne absolútne fantastické panoramatické výhľady na Tatry a okolie. Šéfkuchár vám v rámci KUULINAIR naservíruje tri raňajkové chody a barman/-ka sa postará o pitný režim – káva, čaj, víno či čerstvé freshe. Podľa poveternostných podmienok nasleduje zostup, pristátie a následne odvoz naspäť do hotela. Predtým ešte „vzduchoplavci“ získajú certifikát o absolvovaní letu a petit four vo forme praliniek vlastnej výroby.

KUULINAIR Hotel Lomnica
Na záver okrem certifikátu o absolvovaní letu dostanete aj petit four – sladkú pozornosť Hotela Lomnica.

Bezpečnosť na prvom mieste

O bezpečnosť letu sa stará posádka s dlhoročnými skúsenosťami a tisíckami letových hodín. Počasie je starostlivo monitorované. V prípade nevhodných poveternostných podmienok sa neriskuje a radšej sa let prekladá. Vaša letenka ostáva v platnosti na najbližších 12 mesiacov. Let je maximálne bezpečný a vhodný pre každého, azda s výnimkou osôb so strachom z výšky.

KUULINAIR Hotel Lomnica
Výhľady na naše slovenské veľhory a krajinu „tam dole“ sú pri lete balónom naozaj čarovné.

Leto v Hoteli Lomnica chutí svetovo

Čítať viac >

Celý čas je balón sledovaný sprievodným vozidlom, ktoré sa postará aj o návrat letcov naspäť do Hotela Lomnica. Ak túžite po nových zážitkoch, toto je rozhodne spôsob, ako vyskúšať niečo unikátne. Výhľady na Vysoké a Nízke Tatry, Kráľovu hoľu či krajinu „tam dole“ berú dych a prinútia zamyslieť sa nad krásami Slovenska. Samotný let je vďaka pomalému vzletu a pristátiu oveľa príjemnejší ako let lietadlom, takže je vhodný aj pre tých, ktorí lietadlá veľmi nemusia.

Skvelá gastronómia á la Hotel Lomnica

A nebol by to Hotel Lomnica, keby k samotnému letu nepridal niečo extra. Raňajky na palube balóna sú jednoducho fantastické. Doslova na jednom štvorcovom metri šéfkuchár dokáže na dvojplatničke vyčarovať doslova zázraky. Skvelý domáci kapustník s nakladanými portobello hubami a so sušeným žĺtkom. Potom domáca brioška, údená ryba, kaviár zo pstruha a benediktínske vajíčka. A na záver sladké lievance s bielou čokoládou, karamelom a lesným ovocím. Spolu s úvodnými snackmi a petit four si tak v priebehu celého doobedia vychutnáte päť chodov. K tomu bublinky vo vzduchu, romantické výhľady a zážitok, ktorému sa nič nevyrovná. V prípade týchto raňajok vám vôbec nebude ľúto, že ste zmeškali tie hotelové.

KUULINAIR Hotel Lomnica
Hotel Lomnica k samotnému letu pridal niečo extra – päťchodové raňajky priamo na palube balóna.

KUULINAIR Hotel Lomnica

Hotel Lomnica opäť prekvapil nevšedným zážitkom

Neskutočne. Päťhviezdičkový servis v podaní Hotela Lomnica od začiatku do konca. Veľké nadšenie z nevšedného zážitku, umocnené dokonalým počasím s východom slnka a jemnou inverziou, vďaka ktorej nám príroda pripravila vskutku pôsobivé divadlo. Chutný slovenský sekt na odvahu pred nástupom nás potešil, ale nebol potrebný. Veľmi profesionálny personál urobil všetko preto, aby bol náš zážitok čo najlepší.

KUULINAIR Hotel Lomnica
Potešilo nás dokonalé počasie s východom slnka a jemnou inverziou, vďaka ktorej nám príroda pripravila vskutku pôsobivé divadlo.

Hoci mám rešpekt z výšok a problém s lietaním, let balónom som si užil a vďaka šikovnému pilotovi som vôbec nevnímal akýkoľvek strach. Celý čas bol let mimoriadne komfortný a bezpečný. Každý jeden člen posádky odviedol svoju prácu naozaj dobre. Prekvapivo komplexné a chuťovo bohaté raňajky boli veľkým prekvapením. Nečakal som až taký vysoký level v takých náročných podmienkach. A k tomu skvelé bublinky. Išlo o jeden z najsilnejších a najkrajších zážitkov, aké možno na Slovensku zažiť. Klobúk dole pred Hotelom Lomnica, že sa do tohto projektu pustili.

KUULINAIR Hotel Lomnica
Gastronomický let balónom KUULINAIR je naozaj jedinečným zážitkom, ktorý je vhodný aj ako darček pre vašich blízkych. Alebo si ním spravte radosť vy sami a zažite niečo celkom nové.

Hotel Lomnica a jeho ponuka letov

Okrem kulinárskych letov má Hotel Lomnica v ponuke aj dlhšie vyhliadkové lety určené pre viac osôb. Kým gastronomické lety sú maximálne pre 8 osôb z hľadiska vyšších nárokov na obslužný personál, vyhliadkové lety sú vhodné pre 10 ľudí. Letí sa ďalej, vyššie, no bez jedla. Všetko ostatné platí rovnako ako pre gastronomické lety. Ak hľadáte vhodný darček alebo novú skúsenosť, let balónom pod réžiou Hotela Lomnica je niečo, na čo nikdy nezabudnete.

KUULINAIR Hotel Lomnica
Na dobrodružstvo pod taktovkou Hotela Lomnica sa určite poriadne oblečte a zároveň pripravte chuťové poháriky na nevšedný zážitok v oblakoch.

„Letové pokyny“

Ak sa rozhodne vydať na toto dobrodružstvo pod taktovkou Hotela Lomnica, nezabudnite sa správne obliecť. Viac športovo ako elegantne. Hore však nie je zima, hrubé bundy nie sú potrebné. Vďaka inverzii a horákom je vo vzduchu približne rovnaká teplota ako na zemi, možno aj trocha vyššia. Odporúča sa pevnejšia a teplejšia obuv. Let nemá zdravotné obmedzenia a je vhodný pre všetkých. Zhruba za 60 až 90 minút sa posádka dostane podľa podmienok do výšky jedného až troch kilometrov a zaletieť môže aj dvadsať kilometrov.

 

Viac informácií o lete balónom KUULINAIR nájdete aj na Instagrame, Facebooku a webe podujatia.

 

Text a fotografie: Rudolf Sladkovský

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Rudolf Sladkovský

Po rokoch sledovania portálu Kávičkári.sk sa k nám Rudolf pridal a začal pre nás fotiť. Akčný, s veľkým úsmevom, talentom a nasadením pokrýva Rudi celé Slovensko. Najnovšie sme objavili jeho nadanie pre písanie článkov. Veď posúďte sami!

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články