Leto v Hoteli Lomnica chutí svetovo

 Leto v Hoteli Lomnica chutí svetovo
Advertoriál

Leto nám chutí. Hotel Lomnica sa pýši výnimočnými chuťami, ktoré sprevádzajú hostí na každom kroku – na tanieroch, v pohároch, na stenách apartmánov aj chodieb alebo na terase, kde nám chute sprostredkúvajú umelci počas našich hudobných večerov. Vyberte si z ponuky letných pobytových zážitkov v najlepšie hodnotenom päťhviezdičkovom hoteli v Tatrách.

Hotel Lomnica vo Vysokých Tatrách láka nielen na zimné radovánky, ale aj letné dobrodružstvá a gastronomické zážitky v podobe špeciálnych pobytov. Vyberiete si ten svoj?

Hotel Lomnica: synonymum majstrovskej gastronómie

Hotel Lomnica dbá na citlivo a precízne vyberané suroviny. Pracuje s nimi profesionálny kulinársky tím, ktorý spája vášeň k jedlu a zmysel pre detail. Pozitívnou spätnou väzbou sú vracajúci sa klienti, ktorí milujú prácu kuchárov a šéfkuchárov z Hotela Lomnica. Ozajstná zážitková svetová gastronómia je v hoteli dostupná pre všetkých, ktorí si vedia vychutnať výborné jedlo.

reštaurácia Sissi hotel lomnica
Reštaurácia Sissi má svoje čaro vďaka umeniu na stenách v podaní Ladislava Medňanského, ale aj umeniu na tanieri vďaka á la carte menu.

Hotel Lomnica sa totiž pýši dvomi reštauráciami: finediningovou reštauráciou Franz Jozef a á la carte Sissi. Už tradične v nich usporadúvajú gastronomické eventy, počas ktorých pravidelne spolupracujú s michelinskými kuchármi a reštauráciami. A inak to nie je ani počas leta.

Hotel Lomnica a jeho degustačné večere v kulinárskom stvárnení tých najlepších

Hotel Lomnica aj toto leto organizuje degustačné večere pod holým nebom s názvom Food car series, a to v 4 letných termínoch. O čo pôjde? Priamo na čerstvom tatranskom vzduchu s výhľadom na naše veľhory zažijete 7-chodovú degustačnú večeru s pivným párovaním. Bude podávaná z foodcaru pred Hotelom Lomnica. Kulinársky zážitok umocní aj hudba a príjemná letná vonkajšia atmosféra v štýle streetfoodu.

Na konci leta Hotel Lomnica organizuje unikátny event pod názvom ALL ZAR HANDS DINNER. Pozostáva z prestížnej degustačnej večere, o ktorú sa postará celý gastronomický tím z rodiny značiek ZAR – šéfkuchári, šéfcukrári aj someliéri.

Hotel Lomnica degustácia
Vyberte si z lákavých degustačných podujatí, ktorými láka Hotel Lomnica toto leto.
Tomáš Ševčík

Executive chef Tomáš Ševčík: „Láska k jedlu, histórii a ku kvalite ma bude neustále poháňať“

Čítať viac >

Okrem toho sa každý víkend koná štandardná 8- alebo 11-chodová degustačná večera s vínnym párovaním v reštaurácii Franz Jozef priamo v hoteli.

Ak sa vám zapáčila ponuka gastronomických zážitkov v Hoteli Lomnica, nenechajte si ujsť letný pobyt s degustačnou večerou.

Lokálnosť v každom detaile… Aj to ponúka hosťom Hotel Lomnica

Ak sa rozhodnete stráviť letné dni v Hoteli Lomnica, vedzte, že príjemným zážitkom bude pre vás nielen výborné jedlo, ale aj osviežujúce nápoje od lokálnych dodávateľov. Do kategórie „home made“ patria signature nápoje – giny a zdravý mušt PIJUR, ktoré sú jedinečnými produktmi Hotela Lomnica. Rovnako si pražia vlastnú kávu Mozart a k nej patrí aj pečivo či dezert priamo z cukrárne hotela. Rovnako vedia hosťom ponúknuť degustáciu rumov či piva priamo v hoteli.

Lomnica Cake
Dezerty z cukrárne Hotela Lomnica majú jedinečný lokálny rukopis. Na fotografii je Lomnica cake.

V izbe si nájdete levanduľové darčeky z levanduľového poľa vo Farnej, odkiaľ pochádzajú aj ďalšie produkty z vinohradov a fariem.

No a napokon vo vinotéke Selaví, ktorá patrí k Hotelu Lomnica, pravidelne počas leta organizujú tematické degustácie vína s názvom Randevú vo vinotéke Selaví. Viete si predstaviť čarovnejší večer ako s výhľadom na Tatry, v príjemnej spoločnosti a navyše s pohárom lahodného moku?

hotel-lomnica-tatry-38
Vinotéka Selaví láka na tematické degustácie, ktoré si môžete vychutnávať počas celého leta.

Chuť nádherných výhľadov a prírody na dosah

Samozrejme, jednou z najväčších devíz Hotela Lomnica je lokalita. Tatry a ich štíty máte doslova na dosah. A verte, že majú svoje čaro aj počas horúcich letných dní. V rámci letného pobytového balíčka si môžete vybrať napríklad terasu s výhľadom na skalnaté končiare, ktoré doslova lákajú na dobrodružstvo. Nehovoriac o tom, že hotel je iba na skok od lanoviek, ktoré vás vyvezú až priamo do oblakov.

Chuť kultúry a umenia

Hotel Lomnica možno charakterizovať aj ako galériu, v ktorej sa dá bývať. Originálne umelecké diela sú všade v hoteli – od izieb cez chodby, kaviareň, reštaurácie až po dve ozajstné výstavné miestnosti, v ktorých hosťom ponúkajú aj komentovanú prehliadku. Príďte stráviť čas v spoločnosti skutočných velikánov, akými sú Dominik Skutecký, Ladislav Medňanský alebo Mária Medvecká.

Hotel Lomnica umenie
V Hoteli Lomnica si prídu na svoje aj milovníci umenia.

Chuť oddychu a relaxu

Ak si aj počas dovolenky chcete dopriať zdravý pohyb, Hotel Lomnica počas leta organizuje jogu na terase. Pre milovníkov adrenalínu majú k dispozícii zážitkovú jazdu veteránom s piknikovým košom. Rovnako si môžete požičať elektrobicykel, pričom personál hotela vám starostlivo pripraví a zabalí aj zdravý snack na cestu. To všetko nájdete v rámci letného pobytu Aktívny & zdravý pobyt v Hoteli Lomnica.

Pre tých, ktorí túžia po dokonalom relaxe, je k dispozícii wellness Valéria už od 8.00 hodiny ráno. K nemu, samozrejme, patrí bazén, vonkajšia aj vnútorná vírivka a bar so sviežimi nápojmi a drinkmi. Na zadnej terase si môžete oddýchnuť na ležadlách a v tichu a pokoji si vychutnávať výhľady na štíty Tatier. Pre milovníkov romantiky a relaxu je k dispozícii výnimočný letný pobyt Romantický Valériin relax, ktorý zahŕňa relaxačnú párovú masáž a päťhviezdičkovú starostlivosť.

relax-hotel-lomnica
Wellness Valéria ponúka bohaté možnosti oddychu pre všetkých hostí.

 

K tomu všetkému si prirátajte individuálny prístup a nikým a ničím nerušené chvíle oddychu. To je Hotel Lomnica, ktorý nájdete aj na Instagrame a Facebooku.

Text: Katarína Kántorová

Fotografie: archív kavickari.sk

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Katka Kántorová

Zanietená jazyková redaktorka, ktorej hlavnou pracovnou náplňou je mať oči na stopkách, len čo sa na obzore objaví nejaká chybička. Od štúdia na vysokej škole až dodnes prešla rôznymi redakčnými profesiami, no s určitosťou vie, že okrem korigovania sa v živote nezaobíde ani bez písania. A, samozrejme, bez dobrej kávy a milej mačacej spoločníčky Ellie.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články