Kúpeľná kaviarnička v Bojniciach očarí každého návštevníka

 Kúpeľná kaviarnička v Bojniciach očarí každého návštevníka

Bojnický zámok je azda ten najromantickejší, aký na Slovensku máme. Nie nadarmo si ho vybralo aj množstvo filmových producentov a ocitol sa v niekoľkých rozprávkach. Málokto však vie, že Bojnice nie sú len o zámku, ale majú aj svoje kúpele. A práve tam, v blízkosti rybníka plného rozkvitnutých lekien, sa nachádza jedna krásna kaviarnička. My sme ju pred pár dňami navštívili a boli sme očarení.

Je tu leto a s ním sa zvyšuje intenzita výletov za pôžitkami. Aj preto pre vás naďalej, vďaka spolupráci s obľúbenou oblátkou Mini Mila, prinášame skvelé tipy na nevšedné kaviarne, ktoré stoja za návštevu. Náš najnovší objav sa nachádza v meste Bojnice. Poďte sa s nami pozrieť na túto kúzelnú kaviarničku.

Kúpeľná-kaviarnička
Kúpeľná kaviarnička sa nachádza v kúpeľoch, v úplnom srdci zeleného parku.

Bojnice ukrývajú viacero pokladov

Keď sa spomenú Bojnice, všetci si predstavíme Bojnický zámok. Toto mesto ale ponúka omnoho viac. Prekrásne korzo, vyhliadkovú vežu, ZOO, ale i kúpele. A práve v kúpeľoch, v úplnom srdci zeleného parku, sa nachádza útulná Kúpeľná kaviarnička. Už pri príchode vás očaria nádherné farebné hortenzie a skutočne usmievavý personál, ktorému šéfuje mladá mamina, Miriam Juríková.

Kúpeľná-kaviarnička
Už pri príchode vás očaria nádherné farebné hortenzie a skutočne usmievavý personál.

Miriam je mama dvoch malých detí a aj pri našej návšteve práve uspávala mladšieho synčeka v kočíku. Napriek tomu, že vlastniť a prevádzkovať kaviareň je náročné, ide z nej radosť a rozdáva úsmevy hosťom na každú stranu. Možno za to môže aj kúsok dobrého koláčika, ktorý majú vo vitríne, či skvelá káva. A práve pri káve a oblátke Mini Mila sme Miriamu vyspovedali o jej živote a podnikaní.

Kúpeľná-kaviarnička
Kúpeľná kaviarnička počas svojich rokov existencie vystriedala viacero majiteľov. Posledných 6 rokov ju prevádzkuje mladá mamina, Miriam Juríková, pre ktorú je ako jej najstaršie dieťa.

Za všetko môže náhoda

Kúpeľná kaviarnička počas svojich rokov existencie vystriedala viacero majiteľov. Posledných 6 rokov ju prevádzkuje mladá mamina, pre ktorú je ako jej najstaršie dieťa. Ku kaviarni sa dostala úplne náhodou. V minulosti tam pracovala a ako každý deň, tak aj v ten osudný, pripravovala ráno terasu pre hostí. V tom ju oslovil riaditeľ kúpeľov, či by si práve ona nechcela vziať túto milú kaviarničku do nájmu.

interier-Kupeľná-kaviarnička
Toto čarovné miesto vám učaruje nielen pestrou ponukou, ale aj svojím dizajnom, ktorý dodáva Kúpeľnej kaviarničke tú správnu atmosféru.

Base Camp v Bytči - základňa, ktorá vyrazila dych nielen miestnym

Čítať viac >

Miriam ostala prekvapená a aj zaskočená, že prečo práve ona. Predchádzajúca nájomníčka jej vtedy povedala pamätnú vetu: „Ak to nezoberieš ty, dajú to niekomu inému a tomu určite nebude biť tak srdce pre toto čarovné miesto ako tebe.“ Po týchto slovách sa mladá blondína rozhodla, že to vyskúša. A srdce pre toto čarovné miesto nebije len jej, ale aj jej partii zamestnancov, ktorí nám do rozhovoru prichádzajú občas čo-to povedať.

Kúpeľná-kaviarnička-interiér
Kúpeľná kaviarnička je otvorená celoročne. Počas letných mesiacov je hosťom k dispozícii rozprávková terasa. No rovnako čarovný je aj interiér kaviarne.

A veruže pri situácii, ktorá nielen na Slovensku v gastronómii vládne, je úžasné počúvať a pozerať sa na personál, ktorý s radosťou a láskou nosí zásteru a debatuje s hosťami. Za všetko môžu dobré vzťahy a skvelý tímový duch, ktorý tu vládne a je ho cítiť.

Kúpeľná-kaviarnička
Ponuka je naozaj veľmi pestrá a farebná. Nájdete tam limonády z čučoriedok, jahôd, manga či kombináciu ruže a liči. Všetko s dôrazom na detail, kvalitu a, samozrejme, aj s náležitým stylingom.

Kúpeľná kaviarnička myslí aj na hostí s intoleranciou na lepok a laktózu

Ponuka je naozaj veľmi pestrá a farebná. Nájdete tam limonády z čučoriedok, jahôd, manga či kombináciu ruže a liči. Všetko s dôrazom na detail, kvalitu a, samozrejme, aj s náležitým stylingom. Pri výbere dezertov, ktoré majú od lokálnych dodávateľov, myslia aj na hostí s intoleranciou na lepok či laktózu. My sme vyskúšali bezlepkovú makovú tortu, vynikajúcu mrkvovú tortu či palacinkovú tortu a naše chuťové bunky doslova spievali.

Kúpeľná-kaviarnička
Pri výbere dezertov, ktoré majú od lokálnych dodávateľov, myslia aj na hostí s intoleranciou na lepok či laktózu. My sme vyskúšali bezlepkovú makovú tortu, vynikajúcu mrkvovú tortu, palacinkovú tortu a naše chuťové bunky doslova spievali.

Dva mlynčeky na kávu sľubujú pocity uspokojenia

Milovníci kávy si môžu vybrať z dvoch značiek – PURO a prekvapivo aj MINT. Práve na druhú spomínanú sme mimo prevádzok Medusa group nikde nenarazili. Je však pravda, že MINT sa snaží dostať viac do povedomia kávovej verejnosti, o čom svedčí aj ich nedávna účasť na festivale Two Coffee Champs.

Kúpeľná-kaviarnička
Milovníci kávy si môžu vybrať z dvoch značiek – PURO a prekvapivo aj MINT. Či ste klasik, alebo preferujete sviežejšie chute kávy, obe vám pripravia s láskou do nádherných šálok. Ochotný a veľmi milý personál vám rád naservíruje cappuccino z rastlinného mlieka.

Či ste klasik, alebo preferujete sviežejšie chute kávy, obe vám pripravia s láskou do nádherných šálok. Ochotný a veľmi milý personál vám rád naservíruje cappuccino z rastlinného mlieka. My sme vyskúšali aj ich špecialitu – ľadovú kávu s pistáciovým topingom. Na tú chuť sa skutočne nedá zabudnúť.

Kúpeľná-kaviarnička
My sme vyskúšali aj ich špecialitu – ľadovú kávu s pistáciovým topingom. Na tú chuť sa skutočne nedá zabudnúť.

Nie je to len Kúpeľná kaviarnička

Je príjemné sedieť na terase, akú má Kúpeľná kaviarnička. Debaty dôchodcov, turistov i mladých mamín sa nesú jemným vánkom. Každá zo skupín si prišla vychutnať tú svoju chvíľku. Možno je o niečo krajšia, keď im tento mesiac ku káve pristane aj oblátka Mini Mila.

Mini-Mila
Tento mesiac všetkým hosťom podávajú ku kávičke aj obľúbenú Mini Milu.

My sme sa tiež na chvíľku zasnívali. Pri vychutnávaní si svojej šálky na terase Kúpeľnej kaviarničky sme naozaj zažili neuveriteľný pokoj a z nášho snívania nás prebudil len štebot vtáčikov z kúpeľného parku. Zahryznite sa do Mini Mily a celé to prostredie s neuveriteľnou atmosférou bude ešte milšie. Kúpeľná kaviarnička je otvorená celoročne. Počas letných mesiacov je hosťom k dispozícii rozprávková terasa. Vo vnútri kaviarne sa nachádza menší detský kútik. Kúpeľní hostia pravidelne využívajú soľnú jaskyňu, ktorá sa nachádza priamo v budove kaviarničky.

Kúpeľná-kaviarnička
Okrem kávy, dezertov či limonád si môžete zakúpiť aj malý suvenír v podobe odznaku, kúpeľných oblátok, pohárikov, sviečky

Okrem kávy, dezertov či limonád si môžete zakúpiť aj malý suvenír v podobe odznaku, kúpeľných oblátok, pohárikov, sviečky. Doma vám to bude pripomínať návštevu kaviarničky, ale aj celých Bojnických kúpeľov, ktoré sú naozaj krásne.

Mini-Mila
Veríme, že z Kúpeľnej kaviarničky budete očarení rovnako ako my.

Ak zavítate počas letných mesiacov do Bojníc, tak si do zoznamu okrem zámku či ZOO pridajte aj túto kaviarničku. Bude sa vám tu, ako nám, určite páčiť.

Kúpeľná kaviarnička je aj na Facebooku a Instagrame.

Text: Lenka Maťašovská

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články