Kaviareň MV Cafee v Poprade: Spojenie dvoch nadšených duší

 Kaviareň MV Cafee v Poprade: Spojenie dvoch nadšených duší

Gastronomickú scénu mesta Poprad obohatila výberová kaviareň a lounge bar MV Cafee. „eMVéčko“ je skrátka takou srdcovou záležitosťou. A to nielen kvôli jeho polohe priamo v srdci Popradu, ale aj tomu, že za jeho vznikom stoja súhra okolností, korona a tak trochu aj tá láska. Láska majiteľov Márie Vágovej a Vladimíra Ilaša ku kvalitnej gastronómii, lahodnej káve, ale aj jeden k druhému. Dve osobnosti a nadšené duše pre dobré gastro sa spojili, aby vytvorili miesto, kde sa budete cítiť dobre, uvoľnene a príjemne.

MV Cafee je splneným snom dvoch ľudí, ktorých dal dokopy osud. Neváhali ani chvíľu, chytili šťastie za pačesy a rozhodli sa spraviť odvážny krok bok po boku.

Strategické miesto pre každého

Jedna časť je rovno pod nosom na mieste, kde to žije. Druhá zase ponúka čaro intímneho prostredia. Stále však hovoríme o jednej a tej istej kaviarni. MV Cafee totiž okrem samotnej kaviarne ukrytej v nákupnom centre OC Zóna ponúka aj terasu, ktorá je priamo v centre mesta. Majitelia tak vytvorili miesto pre každého. Pre ľudí vyhľadávajúcich život, ruch, spoločnosť. No aj pre tých, ktorí si šálku kávy či niečo pod zub radšej vychutnajú v súkromí. M a V, Majka a Vlado, po ktorých nesie kaviareň názov, sa skvele dopĺňajú nielen ako dve písmená v názve, ale aj ako partneri, a to pracovne i súkromne. Spojila ich nielen láska, ale aj skúsenosti v gastre a túžba po vlastnej kaviarni. Neostalo však iba pri túžbe. Súhra okolností, ale aj korona, nás doviedli do spoločného zamestnania a nakoniec aj do spoločného podniku v Poprade. Takže sme partneri či už súkromne, alebo pracovne,“ poodkrýva nám nielen príbeh kaviarne, ale aj svoje súkromie spolumajiteľ Vladimír Ilaš.

Strategické miesto ponúka intimitu skrytú v pasáži obchodného centra, ale aj ruch a život centra Popradu vďaka vonkajšej terase.

Otvárame, vážení!

Na jeseň v roku 2021 sa začal písať príbeh ich spoločného sna. Áno, v časoch, kedy korona sny ničila. Odvážne? Trúfalé? Možno. No i keď každý iba krútil hlavou, títo dvaja húževnatí ľudia si skrátka išli za svojím. Dnes už môžu bez zaváhania vyhlásiť, že našťastie.

Majitelia sa tešia z pozitívnych reakcií okolia: Často nám hovoria, že sa im páči náš pondik, ale aj ponuka. Tešíme sa, že oceňujú náš servis a produkty.“

Kaviareň MV Cafee napokon otvorila svoje dvere v marci tohto roku. I keď majú otvorené iba krátko, nevidieť žiadnu pochabosť či nedotiahnuté veci. Všetko spolu hrá a je premyslené do detailu. Nečudo. Veď Majka s Vladom vykročili na ich cestu za snom s jasnou víziou a konceptom, no nezabudli po celý čas stáť pevne na zemi. Vedeli, čo chcú svojim zákazníkom ponúknuť – kvalitu a lokálnu ponuku. 

Základný kameňom, na ktorom stojí kvalitná kaviareň, je káva

Káva. To je zrejme to prvé, o čo sa pri návšteve kaviarne zaujímate. Aspoň v prípade, že ste nadšení kávičkári ako my. Vedia to aj majitelia, a preto výberu tej pravej značky venovali veľkú pozornosť. Vedeli, že chcú siahnuť po káve zo slovenskej pražiarne. Po dlhom rozhodovaní stavili na kvalitu a overenú značku EBENICA COFFEE. V MV Cafee, alebo aj éMVečku, ako ju zvyknú familiárne nazývať, majú na výber 100 % arabiky. Na hlavnom mlynci je vždy blend. Na tom druhom nájdete single origin kávu, ktorú obmieňajú. V čase našej návštevy sme si pochutili na káve Piano. Ide o jedinečný blend s orieškovo-čokoládovými tónmi a príjemnou ovocnosťou. Káve niet čo vytknúť, táto modranská pražiareň kávy je stabilnou a dlhodobo oceňovanou kávou nielen na slovenskom trhu. Okrem klasickej kávovej ponuky si môžete vybrať aj z rôznych druhov ľadových káv či kávových nápojov. Ponuku však plánujú majitelia rozšíriť, a tak si na jeseň budete môcť posedieť aj pri rôznych novinkách a kávach pripravených rôznymi alternatívnymi spôsobmi. 

Na výbere kávy si dali záležať. Vedeli, že chcú slovenskú pražiareň. Vsadili na istotu a vybrali si modranskú pražiareň kávy EBENICA COFFEE.

Koláče. Tie akosi nesmú chýbať a ľudí zaujmú hneď po preštudovaní kávovej ponuky. A my nie sme výnimkou. Zákusky z remeselnej pekárne, domáce koláče či zdravšie varianty ako kokosové či proteínové tiramisu – vyberie si každý nadšenec sladkého. Tie zdravšie verzie si, mimochodom, pripravujú sami. 

Poprad získal novú raňajkáreň

Pozornosti však neuniknú raňajky. Majke a Vladovi chýbalo v Poprade miesto ponúkajúce zdravšie raňajky v modernom prevedení. Preto hneď od začiatku vedeli, že v ich kaviarni sa budú podávať raňajkové variácie ako kaše, granola, avokádový chlieb, ale aj raňajky vhodné pre vegánov. Tento raňajkový koncept sa ihneď uchytil.

To, že súčasťou kaviarne bude aj raňajková ponuka v zdravšom prevedení, vedeli majitelia už od samotných začiatkov. V Poprade im takéto miesto chýbalo, a tak si ho skrátka vytvorili.

Okrem toho však ponúkajú aj rôzne snacky. Domáci hummus či francúzske paštéty ulahodia aj náročnejším jazýčkom. Kvalitné jedlo ide ruka v ruke so sezónnosťou, preto sa nápojová aj raňajková ponuka obmieňa vždy podľa ročného obdobia a sezónnych surovín. Lístok na jeseň a zimu je už v procese prípravy. Majka a Vlado nám načrtli, čo bude obsahovať. To vám prezradiť nemôžeme, no našepkáme vám, že sa je na čo tešiť. 

Okrem raňajok si môžete počas celého dňa vychutnať dobroty zo snack menu. Domáci hummus, francúzske paštéty či iné pochutiny spravia vaše posedenie pri káve, limonáde, kvalitnom víne či remeselnom pivu ešte delikátnejšie.

MV Cafee spája svojou ponukou celé Slovensko

MV Cafee sa rozhodlo uberať nielen cestou kvality a spokojného zákazníka, ale aj smerom lokálnosti. Produkty vyberali na základe konceptu, ktorého myšlienka bola jasná: spájať Slovensko. Káva je z Modry, pivo z Banskej Štiavnice, čaje z Bratislavy, Vlčie sirupy zo samého východu – nuž, a ktorý región bude ďalší? 🙂 Majka a Vlado sa snažia čo najviac podporovať slovenských výrobcov. 

Produkty vyberali Majka a Vlado na základe konceptu s myšlienkou podporiť a spájať slovenských výrobcov. Okrem kávy, sirupov či piva tak siahli aj po slovenských čajoch.

Rovnako, ako to bolo pri káve, aj pri výbere piva mali jasnú myšlienky podporiť slovenského výrobcu. Preto sa rozhodli pre remeselný pivovar Erb. V tomto prípade bola voľba jednoznačná a toto čisto prírodné pivo zvíťazilo na plnej čiare. Ich logo Buďte nároční“ hovorí, koniec koncov, za všetko. V ponuke majú však aj skvelé limonády, kvalitné vína, Shishu, a to nielen klasickú, ale aj prenosnú Shishu HYLA. MV Cafee je tak nielen miestom na raňajky či poobednú kávičku, ale aj miestom na príjemné večerné posedenie. 

Majka a Vlado majú s kaviarňou ďalšie plány. Okrem toho, že riešia lístok na jeseň a zimu plný noviniek, chceli by sa pustiť aj do organizovania víkendových programov.

Výberová káva, miešané drinky, remeselné pivo, lokálne čaje, malé snacky, zdravé koláče – vybrať si môže byť niekedy náročné. A to sme nespomenuli všetko. Najlepšie spravíte, ak prídete a ochutnáte sami. 

MV Cafee je miesto, ktoré sa zameriava na kvalitný chuťový pôžitok a kde stretnete ľudí vyhľadávajúcich kvalitu, pôžitok a pohodu.

 

Kaviareň MV Cafee nájdete aj na Facebooku a Instagrame.

 

Text: Dominika Noskovičová

Foto: Rudolf Sládkovský

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Dominika Noskovičová

http://www.kavickari.sk

Tvor tvorivý s vášňou k písaniu, foteniu a iným kreatívnym aktivitám. Svoje študijné kroky smerovala k štúdiu divadelných, filmových a mediálnych vied na Viedenskej univerzite. A vďaka Kávičkárom mohla tieto svoje vášne spojiť s ďalším pôžitkom, akým je kvalitná káva. Inšpiráciu a múzu hľadá vo všedných veciach. Svet rada objavuje cez hľadáčik fotoaparátu, zaznamenáva s perom v ruke a vychutnáva s kvalitnou kávou v ruke. Ako každá žena a mama sa točí v nekonečnom kolotoči. Preto vyhľadáva činnosti, ktoré ju bavia a napĺňajú. Na Kávičkári.sk má Dominika na starosti najmä sekciu "Pražiarne", ktorej dodáva jej osobitý ráz a vzhľad. Ako autorka románu však svoju kreatívnu dušu potešuje aj tvorbou rozhovorov, či iných článkov na našom portáli.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *