Kaviareň Gavalier: Šarmantnosť v Banskej Štiavnici ešte nevymrela

Nostalgické mestečko Banská Štiavnica ukryté v horách zažíva obdobie renesancie. Vydať sa z Bratislavy do kaviarne  v tomto bývalom banskom meste na otočku je pomerne luxusný špás, avšak je veľká šanca, že to bude stáť za to.

 

kaviareň Gavalier Štiavnica interiér

Kaviareň Gavalier obýva hrdé priestory tzv. Jorgesovho domu, priamo na námestí sv. Trojice v Banskej Štiavnici. Napriek tomu, že samotná kaviareň je pomerne maličká, domáci, ale aj turisti si ju už stihli obľúbiť a patrí medzi najvyhľadávanejšie kaviarne v blízkom okolí. Celé zariadenie sa nesie v modernom duchu, poprešpikovanom jemnou iróniou vtipných doplnkov. Všadeprítomné prasiatka dotvárajú interiér a donútia k úsmevu.

 

 

kaviareň Gavalier Štiavnica

 

Terasa kaviarne sa nachádza na nádvorí meštianskeho domu, odkiaľ na chvíľku nakukneme aj do cukrárenskej výroby.Všetko čerstvé a poctivé. Mňam!

 

zákusky Gavalier

 

Interiérom sa nesie príjemná hudba. Obyčajou tu bývajú aj koncerty, krásne snúbiace sa s charizmou starobylého domu. Kávičku má Gavalier značky Carraro od distribútora Marco Polo Café. Kto nemá chuť, veru chybu robí, lebo precízny spôsob prípravy pohladí srdiečko každého kávičkára. Lákavé sú však aj lahodné limonády v skle- s príchuťou koly, pomaranču, ale aj ruže. Na víno zabudnite, tu sa podáva len pirátsky rum.

 

kaviareň Gavalier Štiavnica limonády

kaviareň Gavalier Štiavnica

 

Na teraske sa v lete nachádzajú nafukovacie zvieratká, ktoré majú povzbudiť vývojovú činnosť detičiek. Tie ich s radosťou testujú a nechajú svojich rodičov chvíľu relaxovať.

 

kaviareň Gavalier Štiavnica terasa zvieratkákaviareň Gavalier Štiavnica terasa zvieratká

Kaviareň Gavalier stojí skutočne za návštevu. Aj keby to malo znamenať väčší výlet. Po ochutnaní jedného z množstva lahodných zákuskov zabudnete na bôle tohto sveta a pripravíte sa na cestu. Hoc aj na Kalváriu.

 

kaviareň Gavalier Štiavnica

 

Viac info na facebooku Gavalier Banská Štiavnica

 

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Simona Budinská

Vášnivý gurmán, mama troch detí, dvoch kníh a niekoľkých bedekrov. Náhody sú jej osudom, a tak pred rokmi vznikol projekt Kávičkári.sk. S nadšením sa venuje najmä víziám, kreovaniu na portáli, ale aj new biznis. Srdcovkou je aj vzdelávanie v oblasti gastronómie v rámci projektu Gastrolove a tvorbe osobnostného PR.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články