Karpatské brandy Špeciál a káva: Drinky, ktoré vás dostanú spojením tradície a kreativity

 Karpatské brandy Špeciál a káva: Drinky, ktoré vás dostanú spojením tradície a kreativity
advertoriál

Káva a brandy – kombinácia, ktorej tradície majú silné korene. Dva bohaté, rozmanité chuťové a aromatické profily, ktoré spolu krásne hrajú a perfektne sa dopĺňajú. Spoločného toho majú však viac. Výroba brandy, rovnako ako kávy, si vyžaduje precíznosť, zručnosť, porozumenie a lásku k remeslu. Avšak spojenie brandy s kávou nemusí byť iba klasické. Dá sa poňať so štipkou noblesy a kreativity. Napokon, presvedčte sa sami a pripravte si drinky, ktoré v sebe spájajú Karpatské brandy Špeciál a kávu.

Káva a brandy v sebe skrývajú chute, ktoré sa dokonale dopĺňajú. Pripravte si z nich drinky, ktoré rozšíria vaše chuťové pôžitky.

Karpatské brandy Špeciál cappuccino

Ingrediencie:

  • 30 ml espresso
  • 120 ml spenené mlieko
  • 20 ml Karpatské brandy Špeciál
Aj obyčajná kombinácia kávy s brandy, ktorej tradícia má silné korene, sa dá pretvoriť do elegantného nápoja s noblesou a štýlom.

Brandy a káva sú obľúbené nápoje, ktoré si radi vychutnáme po dobrom jedle. Prečo si ale vybrať iba jeden z nich, keď si ich môžeme vychutnať oba v jednom pohári? Kombinácia brandy s kávou je klasika, ktorú obľubovali už naše mamy či babky. Spojte však brandy s napeneným cappuccinom a podávajte ho netradične v pohári na stopke. Popíjanie tejto nestarnúcej klasiky tak naberie nový rozmer s nádychom elegancie.

Rovnaký nápoj na sto spôsobov? Stačí, ak zvolíte inú odrodu kávy či odlišný druh Karpatského brandy Špeciál. V ponuke v dvoch verziách, trojročné KBŠ V.S. alebo päťročné KBŠ V.S.O.P.

Svieži kávovo-pomarančový drink

Ingrediencie:

  • 30 ml espresso
  • 40 ml Karpatské brandy Špeciál
  • 25 ml smotana
  • 20 ml pomarančový sirup
Spojenie lahodnej chuti Karpatského brandy, kvalitnej kávy, jemnej smotany a sviežeho pomaranča – namiešajte si drink, ktorý ulahodí vašim chuťovým pohárikom.

S prichádzajúcim letom sa nemení iba teplota, ale aj naše chute. Inštinktívne siahame po ľahších, sviežejších variantoch našich obľúbených nápojov. Zmiešajte “KBŠ-ko”, espresso, smotanu a pomarančový sirup a dostanete svieži drink, ktorý je ako stvorený pre všetkých, ktorí radi objavujú nové chute, no zároveň inklinujú ku klasike. 

Spojenie brandy a kávy bolo obľúbené už v minulosti. Dnes táto tradícia zažíva svoj návrat. A to nielen v klasickej forme, ale aj v podobe nápaditých drinkov a nápojov.

Pridajte na hotový drink bublinu s pomarančovým olejom na ozvláštnenie a vyzdvihnite tak ešte väčšmi chuť tohto kávového drinku. Navyše vyčarujete dymový efekt, ktorý ohromí každého, kto vezme pohárik do ruky.

Povestnou čerešničkou je bublina s pomarančovým olejom, ktorá vyzdvihne chuť tohto kávového drinku s Karpatským brandy Špeciál. Nehovoriac o vizuálnom zážitku.

Affogato s brandy

Ingrediencie

  • 1 ks kopček vanilkovej zmrzliny
  • 60 ml espresso
  • 40 ml Karpatské brandy Špeciál
Affogato je typický kávový dezert, ktorý nesmie chýbať k letu žiadneho kávičkára. Pridajte však Karparské brandy Špeciál a objavte nový rozmer chutí.

Tento lahodný kávový dezert s vanilkovou zmrzlinou je spojením troch dokonalých chutí – kávy, vanilkovej zmrzliny a Karpatského brandy Špeciál. Tri na prvý pohľad celkom odlišné chute, ktoré sa však perfektné dopĺňajú. Kopček vanilkovej zmrzliny prelejte kávou a Karpatským brandy Špeciál. Okamžite podávajte a vychutnajte si mix chutí. Skrátka to pravé letné osvieženie pre všetkých milovníkov kávy.

Káva a brandy v sebe skrývajú rozmanité chuťové a aromatické profily. Svoju dokonalú kombináciu si nájdete nielen v prípade, že radi objavujete nové spojenia, ale aj vtedy, ak obľubujete tradičnejšie chute.

Lucia Ratkovská: „Keď bolo treba, vzala som rondon a varila som polievky“

Čítať viac >

 

Ďakujeme pekne prevádzke Versh drinks&cigars za poskytnutie priestorov na fotenie.

Článok bol pripravený v spolupráci s Karpatským brandy.

Recepty: Lucia Ratkovská

Text a foto: Dominika Noskovičová

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Dominika Noskovičová

http://www.kavickari.sk

Tvor tvorivý s vášňou k písaniu, foteniu a iným kreatívnym aktivitám. Svoje študijné kroky smerovala k štúdiu divadelných, filmových a mediálnych vied na Viedenskej univerzite. A vďaka Kávičkárom mohla tieto svoje vášne spojiť s ďalším pôžitkom, akým je kvalitná káva. Inšpiráciu a múzu hľadá vo všedných veciach. Svet rada objavuje cez hľadáčik fotoaparátu, zaznamenáva s perom v ruke a vychutnáva s kvalitnou kávou v ruke. Ako každá žena a mama sa točí v nekonečnom kolotoči. Preto vyhľadáva činnosti, ktoré ju bavia a napĺňajú. Na Kávičkári.sk má Dominika na starosti najmä sekciu "Pražiarne", ktorej dodáva jej osobitý ráz a vzhľad. Ako autorka románu však svoju kreatívnu dušu potešuje aj tvorbou rozhovorov, či iných článkov na našom portáli.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články