Reštaurácia Mundo v Žiline – miesto, ktoré musíte zažiť

 Reštaurácia Mundo v Žiline – miesto, ktoré musíte zažiť

Jednoducho to tak máme radi. Leto má byť synonymom oddychu, a keď práve nevyjde ani vytúžená dovolenka, mali by sme si dopriať relax aspoň v rámci našich možností. Zažiť palmy, prímorskú atmosféru, skvelé jedlo, dobrú kávu, drinky i servis. A to spĺňa novinka na scéne v Žiline – reštaurácia Mundo lounge & restaurant. To je prekvapenie, ktoré sa počas tohto leta oplatí navštíviť. 

Posedenie s výhľadom na palmy, pri vode, s výborným jedlom – to je nefalšovaná dovolenková atmosféra blízko mesta.

Áno, reštaurácia Mundo je naozaj v Žiline

Ak existuje vizuálny teleport, tak práve ten zažijete na tomto mieste. Človek iba ťažko uverí, že sa nachádza kúsok od rušného mesta. Mundo prekvapí už pri príchode. Areál, ale aj interiér reštaurácie a jej hornej terasy svojím stvárnením vytvára dokonalú „ilúziu“ dovolenkovej atmosféry. Ponúka veľkorysý priestor ľuďom, ktorí majú jednoducho chuť uniknúť z mesta, ale zároveň v ňom zostať. Ľuďom, ktorí si túžia užiť nerušenú a pohodovú atmosféru v blízkosti svojho bydliska.

Reštaurácia, ktorá sa nachádza pri Vodnom diele Žilina, ponúka príjemné prostredie uprostred zelene a veľa slnka, jednoducho pravý letný „chill“ so všetkým, čo k tomu patrí – s ležadlami, so závesnými sieťami, s pieskom, pohodlným „lounge“ sedením, so sviežimi miešanými drinkmi a s dobrým jedlom, ktoré je postavené na autentickosti, jednoduchosti a prirodzenej chuti. Myslí sa na všetkých a to máme radi.

Dovolenková atmosféra reštaurácie Mundo je umocnená aj širokou ponukou drinkov a posedením na ležadlách, v piesku či v závesnej sieti. Každý si nájde svoj malý kúsok pohodového raja… 🙂

Svieža gastronómia

Reštaurácia Mundo v Žiline je na mieste, kde by sa pokojne dalo prežiť aj s nižšie položenou latkou a menšími nárokmi. Veď prostredie je pekné, zvládneme to aj s hranolčekmi, bagetami či kofolou. Toto premýšľanie podnikateľov sa už našťastie vytráca.

Pavol Sirotný & Michal Hajský, z Likérka Trenčianske Teplice. Vďaka skúsenostiam zo zahraničia vytvorili produkty, ktoré vynikajú.

Čítať viac >

Názov reštaurácie „Mundo“ znamená v španielčine svet, ale aj zem. Je to svet, ktorý prevádzkovateľ už dávno túžil ponúknuť svojim hosťom. Do krajského mesta prináša okrem príjemného, neopozeraného konceptu aj vyladenú ponuku, zameranú na top trendy aktuálnej svetovej gastronómie: zdieľanie, jednoduchosť, zážitok, komfort a svetovú kuchyňu. Veď sa poďte s nami pozrieť.

Pri lúskaní jedálnych lístkov si rada pozerám aj denné menu. Ak je nápadité, bude nápaditá aj samotná ponuka. Strieda sa tu ponuka neapolskej pizze, vegetariánskeho jedla, mäsa a jedla bez alergénov. Všetko v sviežom šate.

Pizza ako z Neapola – nadýchané, no zároveň chrumkavé okraje, lahodný stred. Mňam!

Pravá neapolská pizza, ale i ostatné jedlá

Viete, v čom je neapolská pizza výnimočná? Vo svojej príprave. Suroviny ako kvalitné prosciutto či olivy sú na ňu pridávané až po jej upečení a tým si zachovávajú svoje chute. Pizza majstri z reštaurácie Mundo dokonca absolvovali špeciálne školenie so skutočným majstrom, ktorým je uznávaný „pizzaiolo“ Michael Langone.

À la carte nie je dlhé, čo je prvým z laických signálov čerstvosti. Ako snack pečená hokaido tekvica, pre deti polievka, páni si dajú steak a ženy rizoto, ľahký letný šalát či filet zubáča. Mundo jednoducho svojim hosťom ponúka možnosť „precestovať“ celý svet chutí.

Či už sa rozhodnete pre chutnú pizzu, steak, rizoto, filet zubáča alebo iné jedlo, vedzte, že v reštaurácii Mundo si vaše chuťové poháriky prídu na svoje.

Neviete sa rozhodnúť? „Zosharujte“ jedlo.

Túto časť asi vymysleli pre mňa. Niektorí sú síce ako obľúbený Joey z Priateľov a o jedlo sa nedelia, ale iní vrátane mňa to majú radi. A v Munde tak vtipne nazvali aj street food, o ktorý sa môžete podeliť so svojou rodinou či s priateľmi. Tak ak vás lákajú krídelka, pastrami sendvič či belgické hranolčeky s trhaným bravčovým, je to voľba pre vás.

Pozvite svojich priateľov či celú rodinu a užite si bohatý gastronomický zážitok, pri ktorom môžete spoločne ochutnať všetko, čo vám prinesú na stôl. Hoc aj rukami 🙂

Vo všeobecnosti sú porcie servírované tak, aby hosťom nebránili zdieľať a vzájomne ochutnávať svoje pokrmy, čo stolovaniu dodáva neformálny charakter a pohodovú atmosféru, na akú sme zvyknutí v dovolenkových destináciách. Jednoduchý food styling odráža svetový trend, ktorý kladie dôraz na starostlivý výber a kvalitu ingrediencií.

No a nápoje. Tie si zaslúžia svoju vlastnú časť.

Samozrejme, že sme boli zvedaví aj na kávu. Lebo viete, tam, kde chutí, to nie vždy ladí aj s kávou. Ale tu servis prekvapil a dostali sme perfektne pripravené espresso i cappuccino, ktoré vedia pripraviť aj z rastlinného mlieka.

Káva v reštaurácii Mundo rozhodne nezaostáva za výborným jedlom. Skvele sa dopĺňajú.

Pozorné oko prevádzkara a to, že sa tu kladie dôraz na detaily, bolo vidno aj pri miešaných nápojoch či limonádach. A keďže prevádzkovateľ patrí do skupiny SB Group, ktorá vlastní aj destilériu Likérka Trenčianske Teplice s výrobou vlastných remeselných spiritov, Mundo ako sesterský podnik ponúka tiež drinky zo svetovo oceneného slovenského ginu TOISON aj z bylinného likéru Dr. Kramer, ktorý nedávno takisto získal dve prestížne medzinárodné medaily ISC za chuť aj dizajn. Skončiť pri káve by na tomto mieste bol naozaj hriech.

Prevádzkar kladie dôraz na detaily aj pri miešaných nápojoch či limonádach. Mnohé sú pripravené aj z kvalitných slovenských destilátov.

 

Reštauráciu Mundo lounge & restaurant nájdete aj na Instagrame.

Text: Simona Budinská
Foto: Ivana Santová/Mundo lounge & restaurant

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Simona Budinská

Vášnivý gurmán, mama troch detí, dvoch kníh a niekoľkých bedekrov. Náhody sú jej osudom, a tak pred rokmi vznikol projekt Kávičkári.sk. S nadšením sa venuje najmä víziám, kreovaniu na portáli, ale aj new biznis. Srdcovkou je aj vzdelávanie v oblasti gastronómie v rámci projektu Gastrolove a tvorbe osobnostného PR.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Prihlásiť sa na odber
Upozornenie na
guest
0 Komentárov
Vložené komentovanie
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše názory, prosím zanechajte nám komentár.x