Jarný gourmettalk + súťaž(e)

Jarný gourmettalk + súťaž(e)

Leto už takmer klope na dvere, ale my si aj vďaka chladnejšiemu počasiu, stále vychutnávame jar. Máme pre vás pár noviniek a zaujímavých informácií, ktoré by ste nemali prehliadnuť. A samozrejme súťaž, teraz dokonca rovno dve.

 

Festival chutí v Nitre

 

Zdá sa, že Nitra tento rok dobehne aktivity okolitých väčších miest. 6. júna organizuje Festival chutí Nitrianskeho kraja, kde predvedú vybrané prevádzky z Nitrianskeho kraja. Tento rok predstaví nielen regionálne špeciality a pestovateľov, ale aj reštaurácie, pražiarne výberovej kávy, čokoládovne, malé pivovary, liehovary aj vinárov. Môžete sa tešiť na varenie naživo, praženie kávičky či barmanský stánok.

Okrem gurmánskej časti si budete môcť vychutnať aj ochutnávku divadelnej kuchyne počas dňa otvorených dverí Divadla Andreja Bagara, atraktívny program na Svätoplukovom námestí i na celej pešej zóne, vrátane Kupeckej ulice. Aby ste toho nemali málo, súčasťou víkendovej ponuky budú i ďalšie atraktívne podujatia. V Starom divadle Karola Spišáka sa uskutoční už 17. ročník prehliadky divadiel krajín V4, MLYNY CINEMAS Nitra ponúknu 23.ročník celoštátnej postupovej súťaže amatérskej filmovej tvorby Cineama 2015 a nedeľa bude patriť otváraciemu koncertu 25. ročníka Medzinárodného festivalu sakrálnej hudby Musica sacra v Piaristickom kostole sv. Ladislava.

 

festival chutí

 

 

Rezervujte si svoj stôl, vďaka systému Resitnow

 

Na svete je vďaka dvom Slovákom Adamovi Bobrovi a Michalovi Kovarčíkovi šikovná vychytávka, ktorá by mala pomôcť nielen mnohým prevádzkam, ale aj ich zákazníkom. Resitnow je názov rezervačného systému, ktorý je nielen efektívny, ale aj vizuálne príjemný a vytvorený na jednoduchú manipuláciu- či už na strane klienta, alebo čašníka, ktorý rezervácie prijíma. Len si to predstavte. Chcete večeru vo svojom obľúbenom podniku, ale máte zálusk na stôl, kde sa jednoducho cítite najlepšie. Namiesto komplikovaného telefonovania, stačí len pár klikov  a vaša požiadavka sa objaví priamo v počítači prevádzky. Obsluha môže v krátkosti odpovedať na požiadavku od zákazníka prostredníctvom prednastavených editovateľných formulárov, no nezabudlo sa ani na možnosť pripísať individuálny odkaz či poznámku.

 

Výhoda pre prevádzky je aj v tom, že aplikácia si skvelo rozumie so všetkými servermi a viete si ju jednoducho implementovať priamo na stránku. Je vizuálne pekná, dokážete si ju prispôsobiť vzhľadu vašej prevádzky. A keď sa vám zvýšia/ znížia kapacity z dôvodu letnej terasy, pár klikmi stoly doplníte/ vymažete.

 

Pokiaľ vás táto služba oslovila a radi by ste ju vo svojej prevádzke vyskúšali, máte možnosť využiť funkčnú 30 dňovú trial verziu, ktorá môže byť už použitá na stránke prevádzky. Ďalšou možnosťou je 24 hodinová demo verzia kde si prevádzkari môžu vyskúšať v rámci virtuálnej reštaurácie funkcie systému.

 

resitnow

 

! Chceli by ste Resitnow vyhrať a obohatiť svoju prevádzku o niečo navyše? Zapojte sa do našej súťaže o túto službu na rok zdarma. Stačí, ak nám na [email protected] napíšete, prečo by ste práve vy Resitnow chceli vyskúšať a my jedného z vás vyberieme. Súťaží sa do konca mája.

 

 

 

 

Zomato

 

Počuli ste už o aplikácii Zomato? Aplikácia Zomato je určená všetkým milovníkom dobrého jedla, ktorí sa neboja povedať svoj názor a skúšať nové podniky. Funguje v 22 krajinách a od decembra 2014 je aj v Bratislave. Zomato dáva svojim užívateľom priestor, aby zdieľali svoje zážitky a skúsenosti v podnikoch. Heslom a filozofiou Zomata je: uz nikdy viac zlé jedlo. Užívateľ tak zistí, kde zažije gastronomický orgasmus a naopak, ktorým podnikom je lepšie sa vyhnúť.Podniky si viete zoradiť podľa obľúbenosti, lokality či typu kuchyne, pričom máte v ponuke rôzne filtre- platbu kartou, vstup so zvieratami, vonkajšie sedenie, atď..
Pre lenivcov si Zomato pripravilo “kolekcie”, čo sú skupiny podobne tematicky zameraných podnikov- napríklad nové podniky, romantika alebo pre vegánov. Zaregistrujete sa úplne jednoducho- či už prostredníctvom facebookového alebo google účtu a môžete recenzovať. Overení používatelia majú v profile hviezdičku, čo dodáva akúsi “vážnosť”a svoje miesto si našli aj gurmáni z rôznych foodblogov.

 

logo zomato

 

! Zomato si aj pre vás pripravilo súťaž o voucher do reštaurácie Twenties v Bratislave. Stačí, ak nám pod článok napíšete, čo sa vám na Zomato páči a my jedného z vás vyberieme. Súťaží sa do konca mája.

 

Výhercom v súťaži je Martina Zaťkovičová. Srdečne gratulujeme 🙂

 

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Odporúčané články

0
Budeme radi za vaše názory, prosím zanechajte nám komentár.x
()
x