Gourmettalk: Kávová jeseň

 Gourmettalk: Kávová jeseň

 

Jeseň sa začne kávičkársky. Pozrite sa spolu s nami na všetky voňavé akcie, ktoré sa konali, alebo budú konať počas najfarebnejšieho ročného obdobia na Slovensku aj v susednom českom Zlíne. 

Gastronomický festival Aróma, Trenčín

Gastronomický festival Aróma sa uskutočnil 11. – 12. septembra 2020 pri Dome armády v Trenčíne, pričom ponúkol návštevníkom viac než 20 predajcov zaujímavých produktov, občerstvenia a bohatý program. Čerstvá káva, výberová čokoláda a kakao, remeselné pivá, kvalitné víno, koreniny a bylinky, konopné produkty a netradičný street food, to všetko bol Festival vôní, chutí a zážitkov.

Silné meno slovenskej gastronómie, Vojto Artz, predstavil svoju Big Pan Show a pripravil pochúťku paella mista s plodmi mora. Klasické jedlá na moderný spôsob pripravil Michal Škorec, pričom mu asistovali hokejisti z HK Dukla Trenčín a príbeh bratislavských reštaurácií Brasserie La Marine a THeMA prerozprával ich majiteľ Ján Vlčko. Diskusie o podnikaní v gastronómii na Slovensku sa zúčastnil aj Michal Chudík – riaditeľ pre HoReCa segment z Heineken Slovensko, návštevníci mohli počuť aj príbeh kakaa a dozvedieť sa viac o spoločensky zodpovednom podnikaní.

kava

Festival Káva Čaj Čokoláda Košice 2020

Dátum: 18 – 19 september 2020 / 9:00 – 20:00h

Miesto: Kasárne/Kulturpark Košice

Prenikavá vôňa výberovej kávy, okúzlujúca aróma exotických čajov a nezameniteľná chuť poctivej čokolády. Nechajte sa uniesť chuťou najkvalitnejších káv z domácich a zahraničných pražiarní, podlahnite s nami čaru remeselných cukroviniek a pohlaďte svoje zmysly čistou chuťou kvalitných čajov. Na festivale si okrem iného môžete spraviť radosť množstvom remeselných výrobkov, workshopmi a prednáškami, dizajnérskymi kúskami, literatúrou ale aj umením.

Festival plný chutí, vôní a zážitkov, taký je Festival Káva Čaj Čokoláda.

www.kavacajcokolada.sk

www.facebook.com/KavaCajCokolada/

praziaren-incuple-kamanova

Kávafest 2019 Zlín

Kávová festival, ktorého myšlienkou je zapojenie sa do osláv Svetového dňa kávy (1. októbra) i podpora kávové kultúry v tomto regióne. Do projektu sú zapojené vybrané podniky (kaviarne, reštaurácie, cukrárne), ktoré sa snažia dlhodobo držať vyšší štandard kvality kávy aj jej servisu a ktoré majú záujem podporiť myšlienku spoločnej oslavy kávového nápoja. V Zlínskom kraji sa týždenný festival v zapojených kaviarniach uskutoční v dňoch 1. – 7. októbra a vyvrcholí v sobotu 19. októbra Dňom kávy v Kongresovom centre Zlín. V rámci Dňa kávy sa uskutoční prednášky o káve, ochutnávky aj minitrhy.

cappuccino-incuple-kamanova-kaviaren

Vzhľadom na situáciu so šírením vírusu prosím sledujte všetky odporúčania a nariadenia, milí Kávičkári, a vychutnávajte si v pokoji šálku svojej obľúbenej kávy na takýchto krásnych akciách.

Text: Kávičkári

Foto: archív Kávičkári.sk

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články