Odpočinok v lese

Odpočinok v lese

Kľukatá cesta sa vinie dohora a zdá sa, že je nekonečná. Mieru adrenalínu v nás upokojuje prekrásny les, v ktorom a cesta kľukatie. Pár dediniek, trošku hore a zas strmšie nadol. Náš cieľ je na dosah.

 

 

hotel termal vyhne

 

Hotel Termál Vyhne sa nachádza v prekrásnom  prostredí Banskoštiavnických vrchov. Jeho stavba využila veľa prírodných materiálov a aj preto príjemne zapadá do okolia a navádza relaxačnú atmosféru.

 

 

hotel termal vyhne exteriér hotel termal vyhne exteriér

 

Najväčším pokladom hotela je jednoznačne wellness. To ponúka niekoľko sáun, tepidárium, ale aj bazény s termálnou vodou. Tá je vhodná na liečenie zápalov nervov, ženských chorôb, zhybových a svalových  reumatizmov, poúrazových stavov, kožných chorôb, rekonvalescenciu pri srdcových chorobách, stavy po operáciách i liečenie duševnej vyčerpanosti. Účinky vody sme si vyskúšali na vlastnej koži a domov sme sa vracali príjemne zrelaxovaní.

 

 

wellness hotel termal vyhne wellness hotel termal vyhne

 

Po kvalitnom wellnesse zvyknú cigáni vyhrávať v žalúdku. Nevynechajte preto hotelovú reštauráciu, na čele so šéfkuchárom Matejom Homolom. Pod jeho vedením z kuchyne vychádzajú skutočné skvosty, o ktorých sme už písali aj v jednom z našich Nedeľných varení.

 

 

Bonbón z jarného kuriatka plnený králičou pečienkou a slaninkou na špenátov – reďkovkovom šaláte s penou z kozieho syra

 

Po dobrom jedle je čas na dobrú kávu. V pokojnom hotelovom lobby s výhľadom do lesa nás poteší nás kvalitne pripravená Bazzara.

 

 

lobby hotel termal vyhne

kávička vyhne kávička vyhne bazzara

 

Zostanete aj na noc? Pokojne aj na celý týždeň! Hotel len nedávno prešiel rekonštrukciou, teda o komfort máte postarané.

 

 

detail lustra v hoteli vyhne

hotel termal vyhne ubytovanie

 

 

Navyše okolie je lákavé nielen pre milovníkov prírody, ale aj histórie, veď neďaleko sa nachádza jedno z najkrajších slovenských miest Banská Štiavnica. Zamilovaných iste poteší kaplnka priamo v lesíku pri hoteli, ktorú postavil známy slovenský architekt Laco Hudec. je to ten istý, ktorý postavil aj pár mrakodrapov v Šanghaji. Kaplnka je však iného, ťažko romantického rázu a sľubuje nezabudnuteľné sobáše v srdci lesa.

 

 

IMG_3491svadba v leseladislav hudec architekt kaplnka

 

 

Foto: Ondrej Bobek pre Kávičkári.sk

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Odporúčané články

Prihlásiť sa na odber
Upozornenie na
guest
0 Komentárov
Vložené komentovanie
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše názory, prosím zanechajte nám komentár.x
()
x