Industriálny Cofeeholic

 Industriálny Cofeeholic

 

Na rohu Panskej a Ventúrskej, kde sa symbolicky zbiehajú dve najstaršie ulice Starého mesta je prevádzka, ktorá je splnením sna všetkých coffeeholicov, Five Points. 

Fivepoint

Fivepoint

Five Points je svieži mladý koncept, ktorý ponúka kávu z obľúbenej slovenskej pražiarne 9 grams coffee.

Fivepoint

Fivepoint

Fivepoint

Príjemný dizajn, v ktorom sa mieša hipsterčina s industrializmom, ale aj Paríž s New Yorkom. Priestoru jednoznačne dominuje rohová čalúnená lavica tyrkysovej farby, ktorá zvádza k posedeniu a k výhľadom na epicentrum mesta. Prevádzka taktiež ukrýva jedno, nižšie podlažie, kde sa nachádza kuchyňa a obchodík s kávou, čajom a kávovými doplnkami. Potešia sa mu amatéri, ale aj profesionáli.

Fivepoint

Fivepoint

Fivepoint

Pokiaľ máte radi príjemnú domácku atmosféru kaviarne, iste sa tu budete cítiť dobre. Menu bolo robené s citom a dôrazom na detail. Z kuchyne odporúčame vyskúšať širokú ponuku raňajok, polievky, osvedčené klasiky, či obľúbené dezerty.

Fivepoint

Fivepoint

Parížsky šmrnc ocenia bonviváni pri champagne. Dobre sa však budú cítiť aj pri pestrej ponuke vín od slovenských, ale aj svetových vinárstiev. A potešíme aj skutočných chlapov – osvieži vás tu Pilsner Urquell. Príďte okúsiť atmosféru srdca mesta, či už pri rannej káve, alebo večernom drinku.

Fivepoint

Fivepoint

Five Points nájdete na facebooku.

Text: Simona Budinská

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *